Τουρνουά Street Handball στην κεντρική πλατεία της Λάρισας και έξω από την Πανελληνία Έκθεση Λαμίας
Πραγματοποιήθηκαν σε Λάρισα και Λαμία τουρνουά Street Handball. Στη Λάρισα στην κεντρική πλατεία συμμετείχαν παιδιά από τις τάξεις Δ’,Ε’ ΣΤ’ Δημοτικού. Οι μικροί μαθητές έπαιξαν, διασκέδασαν, ενώ ξεχωριστό χρώμα στο τουρνουά έδωσε η παρουσία αρκετών γονέων, οι οποίοι γνώρισαν βιωματικά το άθλημα. Η διοργάνωση τελέστηκε με την υποστήριξη του αθλητικού οργανισμού του Δήμου Λάρισας και του σωματείου Λάρισα H.C
Στη Λαμία περισσότερες από 25 ομάδες αποτελούμενες από παιδιά 8 έως 13 ετών έπαιξαν χάντμπολ στα 3 γήπεδα που είχαν δημιουργηθεί στο παρκινγκ της Πανελληνίας Έκθεσης Λαμίας.
Και οι δύο εκδηλώσεις ήταν υπό την αιγίδα της ΕΑΠ/ΟΧΕ και την καθοδήγηση του Ομοσπονδιακού Περιφερειακού Προπονητή Γιάννη Τσιάπα.
Γ' Σεπτεμβρίου 56
Τ.Κ. 10433
Αθήνα