Hellenic Handball Federation

Official Website

Χορηγοί Ο.Χ.Ε.

FB IMG 1656762570486Τον τίτλο του πρωταθλητή Ελλάδος στους Παίδες κατέκτησε ο Διομήδης Άργους, στην αυλαία της τελικής φάσης του πανελληνίου πρωταθλήματος στα Ιωάννινα.

Η ομάδα του Άργους στέφθηκε πρωταθλήτρια υπερέχοντας στην ισοβαθμία με τον Φέρωνα Βέροιας, που τερμάτισε δεύτερος, ενώ το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο Γ.Σ. Παπασιδέρης Κορωπίου επικρατώντας του Άρη Νίκαιας.

Το πανόραμα της διοργάνωσης

Οι βαθμολογίες της Α' φάσης

Α' όμιλος: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου 6, Φοίβος Συκεών 4, Δράμα'86 2, ΑΟ Ιωαννίνων 0.
Β'όμιλος:  Άρης Νίκαιας 6, ΑΣΕ Δούκα 4, Άρης Θεσσαλονίκης 1, Αερωπός Έδεσσας 0.
Γ όμιλος: Διομήδης Άργους 6, Φέρωνας 4, ΑΕΚ 2, ΧΑΝΘ 0. 

1η αγωνιστική
Φοίβος - ΑΟ Ιωαννίνων 33-22
ΓΣ Παπασιδέρης - Δράμα '86 31-30
ΑΣΕ Δούκα - Αερωπός Έδεσσας 44-34
Άρης Θεσσαλονίκης - Άρης Νίκαιας 0-10 (Ο Άρης Θεσσαλονίκης προσήλθε με λιγότερους από 12 αθλητές και μηδενίστηκε)
ΑΕΚ - ΧΑΝΘ 34-32
Φέρωνας - Διομήδης 24-27

2η αγωνιστική (29/6)
Δράμα '86 - ΑΟ Ιωαννίνων 32-30
Γ.Σ. Παπασιδέρης - Φοίβος 35-24
Άρης Νίκαιας - Αερωπός Έδεσσας 30-24
Άρης Θεσσαλονίκης- ΑΣΕ Δούκα 28-35
Διομήδης - ΧΑΝΘ 32-25
Φέρωνας -ΑΕΚ 29-23

3η αγωνιστική (29/6)
ΑΟ Ιωαννίνων - ΓΣ Παπασιδέρης 25-38
Φοίβος - Δράμα '86 31-28
Αερωπός - Άρης Θεσσαλονίκης 26-32
ΑΣΕ Δούκα - Άρης Νίκαιας 35-41
ΧΑΝΘ - Φέρωνας 23-30
ΑΕΚ -Διομήδης 24-30

Β' φάση (το πρωτάθλημα θα συνεχιστεί με έξι ομάδες, τις δύο πρώτες από κάθε όμιλο)

Θέσεις 1-6:
Η βαθμολογία
1. Διομήδης Άργους 8
2. Φέρωνας Βέροιας 8
3. Γ.Σ. Παπασιδέρης 6
4. Άρης Νίκαιας 6
5. ΑΣΕ Δούκα 1
6. Φοίβος Συκεών 1

4η αγωνιστική (30/6)

ΓΣ Παπασιδέρης - ΑΣΕ Δούκα 35-34
Φοίβος Συκεών - Διομήδης Άργους 28-37
Άρης Νίκαιας - Φέρωνας Βέροιας 22-33

5η αγωνιστική (1/7)
ΓΣ Παπασιδέρης - Διομήδης Άργους 26-31
Φοίβος Συκεών - Άρης Νίκαιας 31-42
ΑΣΕ Δούκα - Φέρωνας Βέροιας 28-37

6η αγωνιστική (1/7)
Άρης Νίκαιας - Διομήδης Άργους 22-21
ΓΣ Παπασιδέρης - Φέρωνας Βέροιας 19-28
Φοίβος Συκεών - ΑΣΕ Δούκα 37-37

7η αγωνιστική (2/7)
Φοίβος Συκεών - Φέρωνας Βέροιας 17-25
ΑΣΕ Δούκα - Διομήδης Άργους 28-32
ΓΣ Παπασιδέρης - Άρης Νίκαιας 23-19

Οι καλύτεροι της διοργάνωσης
MVP: Μπαλτζής (Φέρωνας)
Καλύτερος αμυντικός: Λίτσης (ΓΣ Παπασιδέρης)
Τερματοφύλακας: Καμπάς (Φέρωνας)
Αρ. εξτρέμ (Αλεξίου (Φέρωνας)
Αρ. ίντερ:  Γιάντσα (ΓΣ Παπασιδέρης)
Πίβοτ: Χαριζόπουλος (ΧΑΝΘ)
Πλέι μέικερ: Ορφανός (Διομήδης)
Δ. ίντερ: Μαυρίδης (Φέρωνας)
Δ. εξτρέμ: Σουρμελίδης (Άρης Νίκαιας)

HB Training

HANDBALL PREMIER

aeklogo paokogoth diomidislogoth drama86logoth ionikosnf pylaialogoth dukelogoth

filipposlogoth 	arisniklogoth aeroposlogoth hcsalaminalogoth zafeirakislogoth faiakas osfplogoth

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

paokogoth veroia2017logoth ofnilogoth kamaterologoth pylaialogoth anagennisilogoth

korydalloslogoth panoramalogoth malexgiannitslogoth Athinaikoslogoth prosotsanilogoth ethnikoslogoth