Hellenic Handball Federation

Official Website

Χορηγοί Ο.Χ.Ε.

ked oxe
Handball Premier (7η αγωνιστική), Α1 Γυναικών (6η αγωνιστική), Α2 Ανδρών (4η αγωνιστική), Β’ Ανδρών (1η αγωνιστική), Α2 Γυναικών (1η αγωνιστική)

 

Σάββατο 13 Νοεμβρίου 2021
Handball Premier (7η αγωνιστική)
Άρης Νικαίας OlympicDiagnostic- ΑΕΚ 20-39
Bianco Monte Δράμα 1986- Φίλιππος Βέροιας 32-31
ΠΑΟΚ- ΑΕΣΧ Πυλαίας 22-21
Διομήδης Άργους- ΑΣΕ Δούκα 29-29
HC Σαλαμίνα- Ιωνικός ΝΦ Affidea 28-32

Α2 Ανδρών (4η αγωνιστική)
ΧΑΝΘ- ΑΟ Κοζάνης 39-22
Αρχέλαος Κατερίνης- Αλέξανδρος Αξιούπολης 30-19
Αθηναϊκός- Πανιώνιος 36-26
Ποσειδών- ΟΦΝ Ιωνίας 26-21
Ακαδημία Πάτρας- ΓΣ Παπασιδέρης 23-18
Πανελλήνιος ΓΣ- Ηλυσιακός 36-29
ΕΣΝ Βριλησσίων- Δόξα Βύρωνα 16-27

Β΄ Ανδρών (1η αγωνιστική)
Κερκυραϊκός- Αρίων 31-25
Πανσερραϊκός- ΓΕ Δράμας 35-23
Πανόραμα- Άρης Θ. 26-25

Α1 Γυναικών (6η αγωνιστική)
ΑΟ Προσοτσάνης- ΠΑΟΚ Mateco 21-42
Εθνικός Κοζάνης- Αναγέννηση Άρτας 22-27

Α2 Γυναικών (1η αγωνιστική)
Ελπίδες Αμυνταίου- Ορφέας Κατερίνης 33-10
Φίλιππος Βέροιας- Ζαφειράκης 30-14
Ακαδημία Πάτρας- Πολυνίκης Ναυπλίου 14-17
Ολυμπιακός Κ.- Άρης Ν. 31-17

Κυριακή 14 Νοεμβρίου 2021
Α2 Ανδρών (4η αγωνιστική)
Αλεξανδρούπολης 15:00, Κύκλωπες- ΓΑΣ Κιλκίς
(Μπέτμαν- Ουζούνης)
Προσοτσάνης 17:00, ΑΟ Προσοτσάνης- Ασπίδα Ξάνθης
(Σαπανίδης- Ηλιάδης)
ΔΑΚ Ναυπλίου 19:30, Πολυνίκης Ναυπλίου- Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων
(Μερτινιάν- Φωκίτης)

Β΄ Ανδρών (1η αγωνιστική)
Αγριά Βόλου Κένταυρος- Εκμάθηση 29-23
Πήγασος Κυψέλης- Δίας 33-17
Καστοριάς 18:00, ΑΟΑ Καστοριάς- Άρτα Handball 2015 
(Πήτας- Αγγελίδης)
Ολυμπιακός Κ.- ΑΟ Πολιτείας 25-23
Μακεδών- Πόντιοι Κιλκίς 21-40

Α1 Γυναικών (6η αγωνιστική)
Αθηναϊκός- ΟΦΝ Ιωνίας 15-35
ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού- ΓΑΣ Καματερού 21-33

Α2 Γυναικών (1η αγωνιστική)
Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων- Δόξα Βύρωνα 12-24
Σπίτι του Χάντμπολ 16:00, Άρης Θ.- Βορέας Αλεξ/πολης
(Παλαμιώτης- Εφραιμίδης)
ΑΟΑ Καστοριάς- ΑΟ Ιωαννίνων 33-18

Τετάρτη 17 Νοεμβρίου 2021
Handball Premier (7η αγωνιστική)
Ζαφειράκης- Αερωπός 22-22

 

 

*Το παιχνίδι Απόλλων Σταυρούπολης- Ορφέας Σουρωτής (Α2 Γυναικών) αναβλήθηκε με απόφαση της ΔΕΠ/ΟΧΕ

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Handball Premier

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΕΚ 20-39
Τα πεντάλεπτα: 3-5, 4-10, 5-13, 8-18, 11-22 (ημχ.), 13-24, 13-28, 15-33, 16-36, 17-39, 20-39
ΑΡΗΣ Ν. (Γ. Γρηγοράκης): Τζανακάκης, Σμαράς 1, Ταουσάνης 5, Τζάνος, Πατσουλίνης, Μάργαρης 2, Κοκοράκης 1, Ακερμανίδης, Τόμσον, Χουρσουντιάν 4, Μινάρδος, Γραμματικόπουλος 2,Τζουβάρας 2, Βελαώρας, Τζανίνος 1, Τσαμούρης 2
ΑΕΚ (Δ. Δημητρούλιας): Αραμπατζής 4, Τζηράς 6, Νικολαΐδης 2, Αντζελιτς, Μυλωνάς 1, Ηλιόπουλος, Μπουκοβίνας, Πλάθα 2, Μόγια 1, Κοτσιώνης 3, Παπαδιονυσίου 2, Ουγκάλντε 3, ΔΙκαιούλιας 3, Καλόμοιρος 6, Μπεριά 4, Μπριάτκα 1
Διαιτητές: Φωκίτης – Μπράμου Δίλεπτα: 3 – 2 Πέναλτι: 0/0-1/1

ΠΑΟΚ- ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ 22-21
Τα πεντάλεπτα: 1-1, 2-3, 4-5, 7-5, 8-8, 9-12 (ημχ), 11-13, 13-13, 15-15, 19-16, 20-18, 22-21
ΠΑΟΚ (Γούσιος): Γκίγκοφ, Τσαμουρίδης 1, Παπάζογλου 1, Μέντουριτς 1, Αποστόλου 2, Μπάρμπας, Βαφείδης, Σεϊρεκίδης 6, Μανωλούδης, Καβουσανάκης, Τριανταφυλλίδης 1, Γιορανίδης, Στογιάνοβιτς 3, Μισαηλίδης 5, Δεληζάνος, Τζωρτζίνης 2.
ΑΕΣΧ Πυλαίας (Ανανιάδης): Μπαμπατζανίδης, Ζαφείρης, Μέτσης 2, Ελευθεριάδης 2, Αντ. Παπαδόπουλος, Τσαμεσίδης 8, Κουκμίσης 1, Τριανταφυλλίδης 2, Σαμαράς, Μπάτζιος 1, Αλεξανδρίδης 2, Αλατσατιανός 1, Δ. Παπαδόπουλος, Λασκαρούδης 1, Γιαννακόπουλος 1.
Διαιτητές: Πατιός – Τσιάνας. Δίλεπτα: 6-6. Κόκκινες: Ζαφείρης (51:55 – τρία δίλεπτα), Τσαμουρίδης (57:45 – επικίνδυνο παιχνίδι). Πέναλτι: 3/3 – 5/5

ΗC Σαλαμίνα- Iωνικός Affidea 28-32
Τα πεντάλεπτα: 2-2, 6-5, 7-6, 13-9, 14-10, 17-13 (ημχ.), 20-16, 21-20, 23-22, 27-26, 27-28, 28-32
Σαλαμίνα (Χριστοδούλου): Μπακαούκας, Κουτσόπουλος 5, Πετράκος 8, Τσάρπαλης, Κόρρος, Χιώτης, Καρδάσης, Τρούλος 3, Τσομπανίδης 3, Βασιλόπουλος 1, Σκυφτός, Χαραλάμπους 4, Δίπλαρος, Γεωργακόπουλος 4, Παπαδόπουλος.
Ιωνικός (Αρβανίτης): Σ. Αϊβαλιώτης 6, Παπαδόπουλος, Μπραουδάκης, Συγγάρης, Βασιλείου 1, Π. Αϊβαλιώτης, Χαντέλης 2, Μπούτος 3, Μάινας, Καραμασιώτης 1, Μαντζόπουλος 5, Χελιώτης, Λιόλιος 10, Χάλαρης 3, Μπαλάσκας 1, Λόλας.
Διαιτητές: Φωτακίδης- Κινατζίδης, Κόκκινη: 56:10 Μπαλάσκας (τρία δίλεπτα), Δίλεπτα: 6-7, Πέναλτι: 4/4-1/2

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ – ΔΟΥΚΑΣ 29-29
Τα πεντάλεπτα: 3-0, 6-2, 7-4, 7-5, 9-8, 12-13 (Ημχ) 14-16, 17-19, 19-20, 25-22, 27-25, 29-29
Διομήδης Άργους (Βασιλόπουλος): Σεβέλεφ 5, Ζβάνια, Τζίμπουλας 7, Τσέγιοβιτς 1, Χιόνης, Μούγιτς Γ., Μάλλιος 7, Χατζηκωνσταντίνου, Κωστούλας, Αναγνωστόπουλος, Σιατιρλής, Μάνθος 4, Τσερνικάου, Πατασούρι, Μούγιτς Τ. 4, Ολιβέιρα 1
Δούκας (Μπούνας): Μαρκατάτος, Παγιάτης 3, Παπαδάκης, Τσιγαρίδας 9, Κοβάνης, Τζανιδάκης, Γερουλάνος 1, Αναστασίου, Νικολίνταης, Πάνου 3, Ντούνης 2, Γιάντσα 2, Αποστολίδης, Κολλύρης, Γιόσμου 2, Στεφανίτσης 7
Διαιτητές: Παπαματθαίου – Χρηστίδη Δίλεπτα: 4-4 Πέναλτι: 2/4-1/2

ΒIANCO MONTE ΔΡΑΜΑ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 32-31
Τα πεντάλεπτα: 4-2, 5-3, 8-5, 11-8, 12-12, 16-15 (ημχ.), 19-20, 22-24, 24-26, 25-29, 29-31, 32-31
ΔΡΑΜΑ (Βαλαβάνης): Τοζακίδης, Παπάζογλου, Καφαντάρης 2, Μπουγκαρίνοβιτς 5, Νίκολιτς 4, Χαϊτίδης 5, Κοβογλανίδης, Κοτσαμαρίκογλου, Πολύδωρος 2, Τόσκας 9, Καλαϊτζίδης, Καβάζης, Δεμερτζίδης, Παπαδόπουλος 5, Κρανιώτης, Σίνα
ΦΙΛΙΠΠΟΣ Β. (Παυλίδης): Κριούτσκοφ, Κωστακίδης 3, Μούγιτς 2, Άγκοβιτς 2, Σόφρανατς, Ασίμοβιτς, Μιρβόβιτς, Μπαλτατζής 4, Κουκουτσίδης 1, Ρίζος, Φιλόσογλου Β., Παπαδόπουλος 12, Παπαγιάννης 4, Κυριακίδης, Φιλόσογλου Κ., Οικονομίδης
Διαιτητές: Μπέτμαν – Τζαφερόπουλος Δίλεπτα: 4-7 Πέναλτι: 1/4-7/7

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ – ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 22-22
Τα πεντάλεπτα: 2-1, 4-3, 7-5, 9-8, 10-10, 12-11 (ημχ.), 14-15, 14-17, 17-18, 19-19, 21-21, 22-22
ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ (Κ. Δεληγιάννης): Μαυροδουλάκης, Κανιζάι 2, Πίτος 3, Θεοδωρόπουλος 11, Δασκαλόπουλος,Γαλίτης, Πινακούδης, Λε Πεγιέ, Τσάτσας 2, Τζουβάρας, Μπουμπουλέντρας, Ρότζιος 3, Τσαγκεράς 4, Τσουκαλάς
ΑΕΡΩΠΟΣ (Αλ. Ταρινίδης): Αθανασίου, Τσέλιος, Μήγγας 1, Κράλλης 3, Μπουτκάρης 4, Βέρεμτσουκ, Μαυρόπουλος, Λιόφης, Μαρίνος, Πετρίτσκο 2, Μποκάρεφ 6, Κυριάκου 3, Ταραμονλής, Γιαννούσης, Γερμάσεβιτς 3, Κρίβιτς
Διαιτητές: Τζαφερόπουλος – Λινάρδος Δίλεπτα: 6-3 Πέναλτι:3/4-3/5

A1 Γυναικών

ΑΟ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ- ΠΑΟΚ Mateco 21-42
Τα πεντάλεπτα:1-3, 4-7, 7-11, 8-14, 9-18, 10-22 (ημχ), 13-23, 16-26, 17-32, 18-36, 20-39, 21-42
ΑΟ Προσοτσάνης (Δρανόβαλης): Κατσιγιάννη, Τόλιου, Λαζαρίδου 2, Τσιόκα, Μελαδίνη 1, Τσιαμούρα 12, Νούση 2, Σπυρίδου, Ιωαννίδου, Ζάμπα 1, Καστάρη, Γόρδη, Σεβδίλη 3, Ευ. Χαλβατζή, Μ. Χαλβατζή.
ΠΑΟΚ Mateco (Πελεκίδης): Χατζηπαρασίδου 10, Μεντεσίδου 3, Τασέφσκα 3, Μπουράτο 4, Αμβροσιάδου 4, Αργυροπούλου 3, Βέτκοβα 6. Σεβδίλη 4, Νίκολιτς 1, Τσικνάκη, Καραχαρίδη 2, Γκλομπάρεβιτς 2, Καγιούμοβα, Μπατζαρακούδη, Εμμανουήλ, Δημάκου.
Διαιτητές: Τζαφερόπουλος – Παρασκευούδης. Δίλεπτα: 3-7. Πέναλτι: 7/7 – 2/2

EΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ- ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ 22-27
Τα πεντάλεπτα: 2-4, 6-6, 7-7, 10-9, 12-11, 12-15 (ημχ), 12-18, 13-19, 15-21, 17-24, 18-27, 22-27
Εθνικός Κοζάνης (Παπαδόπουλος): Στεφανίδου, Σουμτάκη, Αικ. Φλώρου, Αθ. Φλώρου 6, Β. Φλώρου 3, Καραγιαννίδου 3, Μ. Γκιάτα 7, Αθανασιάδου 3, Σ. Χατζησαββίδου, Χατζηευστρατίου, Πετράκη, Καραγιώργου, Π. Γκιάτα, Ασλανίδου, Τσαπτσή, Λ. Χατζησαββίδου.
Αναγέννηση Άρτας: Μπαλάφα 5, Καλοϊδή 3, Ράικου, Σκάρα 5, Νούλα 3, Σπυριδοπούλου 3, Θεοδοσοπούλου 1, Δήμου 1, Καλιακάτσιου, Παπακοσμά, Μάστακα 6, Σαϊντοβα. Ζούμπου.
Διαιτητές: Γράψας – Κυριακού. Δίλεπτα: 3-2. Πέναλτι: 2/3 – 3/4

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΒΥΡΩΝΑ- Ο.Φ. ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ 15-35
Τα πεντάλεπτα: 2-3, 2-6, 3-11, 4-13, 4-16, 5-19 (Ημχ) 6-21, 7-22, 10-25, 11-28, 14-31, 15-35
Αθηναϊκός: Κοτσαμπουικίδου, Δηκαέα, Μακρόγλου, Σιαβάρδη 1, Jurisic 3, Καββαδία, Παπουτσιδάκη 1, Φάζου, Κούρου, Λάσκου, Κατσαλήρου, Στρούζου, Νούσια 2, Μάγκου 4, Παπαδημοπούλου 4, Συκιωτάκη
ΟΦΝΙ: Κεπεσίδου Μ., Μανιά 3, Μουρατίδου, Ανδρίτσου 3, Κοτρώτσιου 6, Κολλύρη, Καρέλα 2, Μακρή, Φράγκου 3, Ντιμτσούδη, Κεπεσίδου Ν. 4, Διακογιάννη, Χαριτίδη 8, Μπόζιου 1, Πανούση, Στουγιαννίδου 5
Διαιτητές: Καρυδάκης-Γιακάλης Δίλεπτα: 6/8 Πέναλτι: 2/3-2/3 

ΑΟΑΟΔ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ-ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 21-33
Τα πεντάλεπτα: 3-3, 4-6, 4-8, 6-11, 10-15, 12-16 (Ημχ) 12-22, 15-26, 16-27, 18-29, 20-30, 21-33
ΑΟΑΟΔ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ: Σουάρες 3, Ν.Μαυρογεώργη 1, Καραγιάννη 1, Σίτογλου 1, Μπλάας, Δ.Μαυρογεώργη,  Ζ.Μαυρογεώργη 1, Α.Σαββαλάκη 1, Μανδά 6, Δ.Σαββαλάκη 3, Μανιά 1, Ταβλαρίδη 3, Β.Παρέσογλου, Δ.Παρέσογλου
ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ: Καντζούρα, Βασιλείου Μ., Παπαδοπούλου 2, Δαμάσκου 3, Καζάκη 4, Καραμάνου 6, Χριστοπούλου, Χατζηαργυρού, Αλιφέρη 2, Α.Βασιλείου 8, Σπυροπούλου 2, Ρούσσου 5, Γκορτσοπούλου 1, Κοτσόνου
Διαιτητές: Χαραλαμπίδης-Ζήσης Δίλεπτα: 4/8 Πέναλτι: 1/2-3/4

HB Training

HANDBALL PREMIER

aeklogo paokogoth diomidislogoth drama86logoth ionikosnf pylaialogoth dukelogoth

filipposlogoth 	arisniklogoth aeroposlogoth hcsalaminalogoth zafeirakislogoth faiakas osfplogoth

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

paokogoth veroia2017logoth ofnilogoth kamaterologoth pylaialogoth anagennisilogoth

korydalloslogoth panoramalogoth malexgiannitslogoth Athinaikoslogoth prosotsanilogoth ethnikoslogoth