Hellenic Handball Federation

Official Website

17th MHC Athens 2020

17th-MHC-Athens-2020

Χορηγοί Ο.Χ.Ε.

ked oxe
Handball Premier (9η αγωνιστική), A1 Γυναικών (6η αγωνιστική), Α2 ανδρών (6η αγωνιστική), Α2 Γυναικών (4η αγωνιστική), Β’ Ανδρών (3η και 4η αγωνιστική)

 

Σάββατο 7 Δεκεμβρίου 2019
Handball Premier (9η αγωνιστική)
Νέα Κίος 17:00, Διομήδης Άργους- Δράμα Bianco Monte
(Συρεπίσιος- Μερτινιάν, Νικολίτσας)
Κέρκυρας 18:00, Φαίακας Κέρκυρας- ΑΕΣΧ Πυλαίας
(Τζαφερόπουλος- Λινάρδος, Αγγελίδης)
ΔΓ Νίκαιας 18:45, Άρης Νίκαιας- Ολυμπιακός/Όμιλος Ξυνή
(Βήτας- Σκλαβενίτης, Ανταλής)
Ιωνικού 20:00, Ιωνικός ΝΦ- ΑΣΕ Δούκα
(Τσάκωνας- Φωτακίδης, Μίγκας)

Α1 Γυναικών (6η αγωνιστική)
ΔΑΚ Άρτας 18:00, Αναγέννηση Άρτας Φέτα Ήπειρος- ΑΕΣΧ Πυλαίας
(Αβράμης-Χρόνης, Νικολάου)
Νέας Ιωνίας 18:00, ΟΦΝ Ιωνίας- Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών
(Παπαματθαίου- Χρηστίδη, Αντωνόπουλος)

Α2 Ανδρών (6η αγωνιστική)

Ιλισίων 17.00, Ηλυσιακός Α.Ο – Ε.Σ.Ν Βριλησσίων

(Χαραλαμπίδης-Ζήσης)

Αξιούπολης 18.00, Αλέξανδρος Αξιούπολης – ΓΑΣ Κιλκίς

(Γράψας-Κυριακού)

ΔΑΚ Κατερίνης 18.00, Αρχέλαος Κατερίνης – Ελπίδες Αμυνταίου

(Καζαντζίδης-Μπουγιάκας)

ΔΓ Βύρωνα 18.00, Αθηναϊκός Βύρωνα – Πανιώνιος Γ.Σ.Σ

(Ψύλλος-Λεφάκης)

Σαλαμίνας 18.00, Σαλαμίνα H.C – Ποσειδών Λουτρακίου

(Τόλιος-Φωκίτης)

Συκεών ΔΑΚ 18.00, Φοίβος Eurolamp – Ζαφειράκης Νάουσας

(Νάσκος-Χαρίτσος)

 

Β’ Ανδρών (3η αγωνιστική)

ΔΑΚ Άρτας 16.00, Άρτα Handball 2015 – A.O Koζάνης

(Αβράμης-Χρόνης)

 

Β’Ανδρών (4η αγωνιστική)

ΔΓ Βύρωνα 16.15, ΠΑΟ Δόξα Βύρωνα – ΓΣ Παπασιδέρης

(Ψύλλος-Λεφάκης)

ΔΑΚ Κιλκίς 18.00, Πόντιοι Κιλκίς – Γ.Ε Δράμας

(Δελόγλου-Παπαδόπουλος)

Ε.Κ.Γ Μίκρας 19.30, Άρης Θεσ/νικης – Μακεδών Θεσ/νικης

(Θεοδοσίου-Παλαμιώτης)

ΔΓ Καλλιθέας 21.00, Π.Ο.Κ Έσπερος – Πήγασος Κυψέλης

(Μπράμου-Λεφάκης)

 

Α2 Γυναικών (4η αγωνιστική)

Κέρκυρας 14.30, Φαίακας Κέρκυρας – Απόλλων

(Τζαφερόπουλος-Λινάρδος)

 

Κυριακή 8 Δεκεμβρίου 2019
Handball Premier (9η αγωνιστική)
Νεάπολης 13:00, ΠΑΟΚ- Αερωπός Man Dynamic -ΕΡΤSPORTS-
(Πατιός- Τσιάνας, Παρτεμιάν)
ΟΑΚΑ 17:00, ΑΕΚ- Φίλιππος Βέροιας
(Τόλιος- Φωκίτης, Μπεμπέτσος)

Α1 Γυναικών (6η αγωνιστική)
Προσοτσάνης 16:00, ΑΟ Προσοτσάνης- ΑΟΑΟΔΚ
(Ουζούνης- Παρασκευούδης, Χατζηγεωργίου)

Α2 Ανδρών (6η αγωνιστική)

Νέας Ιωνίας 16.30, Ο.Φ.Νέας Ιωνίας – Ακαδημία Πάτρας

(Χαραλαμπίδης-Ζήσης)

 

Β’ Ανδρών (3η αγωνιστική)

Καστορίας 18.00, Α.Ο.Α Καστοριάς – Α.Ο Ιωαννίνων

(Τέμης-Πήτας)

 

Β’ Ανδρών (4η αγωνιστική)

Προσοτσάνης ΔΓ 13.00, Προσοτσάνη Δράμας – Απόλλων

(Ουζούνης-Αγγελίδης)

Σερρών 15.00, Μ.Γ.Σ Πανσερραϊκός – Ασπίδα Ξάνθης

(Γράψας-Βαγγελτζίκης)

ΔΚΓ Αιγίου 15.30, Σεριφάτο Αιγίου – Ιωνικός Ν.Μαγνησίας

(Αβράμης-Χρόνης)

Πολιτείας 17.30, Α.Ο Πολιτείας – Πολυνίκης Ναυπλίου

(Ψύλλος-Κουριώτης)

 

Α2 Γυναικών (4η αγωνιστική)

Καστορίας 16.00, Α.Ο.Α Καστορίας – Ελπίδες Αμυνταίου

(Τέμης-Πήτας)

ΔΚΓ Αιγίου 17.00, Σεριφάτο Αιγίου – Α.Σ Ηλιούπολης 2006

(Αβράμης-Χρόνης)

Καματερού 20.00, Γ.Α.Σ Καματερού – Αθηναϊκός Βύρωνα

(Λεφάκης-Μπράμου)

 

*Ο αγώνας ΠΑΟΚ Mateco- Bέροια 2017 (Α1 Γυναικών) μετατέθηκε για τις 18/12.

 

HB Training

HANDBALL PREMIER

osfplogoth aeklogo aeroposlogoth paokogoth dukelogoth pylaialogoth diomidislogoth drama86logoth filipposlogoth 	arisniklogoth ionikosnf faiakas

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

paokogoth ofnilogoth anagennisilogoth veroia2017logoth malexgiannitslogoth pylaialogoth filipposlogoth panoramalogoth korydalloslogoth prosotsanilogoth