Hellenic Handball Federation

Official Website

Χορηγοί Ο.Χ.Ε.

oxe geniko
Handball Premier (20η αγωνιστική), Α2 Ανδρών (17η, 19η αγωνιστική), Α2 Γυναικών (8η αγωνιστική), Β’ Ανδρών (11η αγωνιστική)

Σάββατο 24 Μαρτίου 2018 

Handball Premier (20η αγωνιστική)
Χιλιώτης ΓΣ Δράμα 1986- ΑΣΕ Δούκα 19-31
Φίλιππος Βέροιας- Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή 27-26
Αερωπός Έδεσσας- ΧΑΝΘ 26-30
ΓΑΣ Καματερού- ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV 20-35
Διομήδης Άργους- Πανελλήνιος 24-20

Α2 Ανδρών (17η αγωνιστική)
Πρωτέας Άρτας- Μακεδονικός 28-28
Ζαφειράκης Νάουσας- Αρχέλαος Κατερίνης 33-24

Α2 Ανδρών (19η αγωνιστική)
Αγριά Βόλου Κένταυρος- ΕΣΝ Βριλησσίων 18-31
Ιωνικός ΝΦ- Ποσειδών Λουτρακίου 22-19
Ακαδημία Πάτρας- ΑΟ Νηρεύς 26-31
Έσπερος Καλλιθέας- Άρης Νίκαιας 18-23

Β’ Ανδρών (11η αγωνιστική)
ΑΟ Κοζάνης- ΑΟ Ιωαννίνων 26-35
Άρης Θεσσαλονίκης- Απόλλων Καλαμαριάς 20-29

Α2 Γυναικών (8η αγωνιστική)
Φαίακας Κέρκυρας- ΑΨΛ ΟΦΧ Ιωαννίνων 20-29

Μπαράζ Εφήβων
Φοίβος Συκεών- ΑΟ Κοζάνης 34-12

Μπαράζ Νεανίδων
Απόλλων Σταυρούπολης- Εθνικός Κοζάνης 29-31
ΑΕΣΧ Πυλαίας- Φιλώτας Φλώρινας 10-0 (α.α.)

Κυριακή 25 Μαρτίου 2018

Α2 Ανδρών (17η αγωνιστική)
Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης- Αρίων Πτολεμαΐδας 27-38
ΑΕΣΧ Πυλαίας- Φαίακας Κέρκυρας 21-21
ΔΑΚ Κιλκίς 20:00, ΓΑΣ Κιλκίς- Αλέξανδρος Αξιούπολης (Νάσκος- Χαρίτσος)

Α2 Ανδρών (19η αγωνιστική)
ΟΦΝ Ιωνίας- Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων 33-32

Μπαράζ Εφήβων
Πάτρας 18:00, Άρης Νίκαιας- Διομήδης Άργους (Βήτας- Σκλαβενίτης)

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ/ΟΜΙΛΟΣ ΞΥΝΗ 27-26
Τα πεντάλεπτα: 3-3, 5-5, 8-7, 10-8, 13-10, 15-12 (ηχμ), 19-14, 20-17, 20-20, 21-24, 24-24, 27-26
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Θοδωρής Παυλίδης): Κότσιφας, Ζλατάνος, Ζευγαρόπουλος, Τριανταφυλλίδης, Μπαλτατζής, Ελευθεριάδης, Τζίμπουλας, Χαραλαμπίδης 5, Σεϊρεκίδης 7, Φιλόσογλου, Θ. Κωστακίδης 4, Αποστολίδης 2, Σιαματάς 4, Καλλιαρίδης, Αρσενασβίλι 5, Γρηγοριάδης.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ/ΟΜΙΛΟΣ ΞΥΝΗ (Γιώργος Ζαραβίνας): Τσακνής, Π. Κωστακίδης 7, Κρητικός, Πετρίσεβιτς 1, Τζηράς 7, Καραμπουρνιώτης, Μισαηλίδης, Σκρόμπιτς, Στούμπης, Παπαδόπουλος, Κανδύλας 3, Σανίκης 4, Αλβανός 2, Παπαδιονυσίου 1, Λιάπης 1, Χάλαρης.
Διαιτητές: Κατσίκης-Μιχαηλίδης.

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ – ΧΑΝΘ 36-30
Τα πεντάλεπτα: 3-4, 8-9, 9-11, 14-12, 17-13, 18-16 (ημχ.) 22-17, 25-21, 29-24, 32-28, 33-29, 36-30
ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ (Γιάννης Πηλαλίδης): Αθανασίου, Τζουβάρας Π. 4, Λιάνδης, Βαφείδης 4, Κυριμλίδης, Λιόβης, Τριανταφύλλου, Αρβανιτίδης, Κυριακού 7, Γάτσης, Δημάκης 11, Ανγκέλοφ 1, Κράλλης 2, Τζουβάρας Θ. 6, Ρόμπης, Μαυρόπουλος.
ΧΑΝΘ (Κώστας Τούτσης): Μουρατίδης, Τσιρογιάννης, Σπυρόπουλος, Σαρηγιαννίδης, Βαρδάκας 1, Ρεμπελάκος, Δέσπος 5, Βασιάδης 8, Ιωαννίδης, Στίγγας 4, Τσαμήτρος, Τσαμουρίδης 6, Μηλόπουλος, Μπόλας, Μπαϊρλής 6, Παπαδόπουλος.
Διαιτητές: Δελόγλου-Θεοδοσίου, Δίλεπτα: 3-4, Πέναλτι: 1/2- 1/3

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ – ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV 20-35
Τα πεντάλεπτα: 3-4, 6-7, 6-10, 8-13, 9-15, 10-19 (ημχ.), 12-21, 15-24, 16-28, 17-31, 18-34, 20-35
ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Παναγιώτης Μεσσήνης): Βάλβης, Λαδάκης 7, Σκορδιάνος 1, Γκλάβας, Ταουσάνης 2, Καμπουράκης 3, Μελετάκος 5, Ακάλεστος 1, Πιτερός, Τότο, Μιμίκος, Μαγκαφουράκης, Βορύλλας, Κότσιρας, Κουρέτα 1, Βλαχοθανάσης
ΠΑΟΚ (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Αραμπατζής 2, Παλάσκας 6, Τσίλης, Νικολαΐδης 7, Κοκώνης 2, Πόουλσεν, Αποστόλου 2, Καλόμοιρος 5, Μαστορογιάννης 4, Κέζιτς 5, Κυπραίος, Βεσελίνοβιτς 2, Κοτανίδης
Διαιτητές: Παπαματθαίου – Χρηστίδη Δίλεπτα: 6-3 Πέναλτι: 3/4-4/5

ΧΙΛΙΩΤΗΣ ΓΣ ΔΡΑΜΑ 1986 – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 19-31
Τα πεντάλεπτα: 1-3, 4-4, 6-7, 6-10, 9-12, 9-15 (ημχ.), 9-17, 11-18, 12-20, 13-22, 15-27, 19-31
ΔΡΑΜΑ 1986 (Σάκης Βαλαβάνης): Μπέτζιος, Βάκκας, Χαϊτίδης 1, Κοβογλανίδης 2, Κοτσαμαρίκογλου 3, Κουρουτζίδης 1, Τουνγκελίδης 6, Βουλγαράκης 1, Παπάζογλου, Γιαννακόπουλος, Τσιτσίγκος, Αντάμοβιτς 5, Κουρτίδης, Θωμίδης, Παγωνίδης, Τσεπίδης.
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ (Κώστας Μπούνας): Μωραϊτης 8, Τόμπρος, Παπαπούλιος 3, Γκέρτσος, Νομικός 1, Μπραουδάκης, Αποστολίδης 2, Μπάρμπας, Ντούνης, Μπάγιος 7, Ζιβούλοβιτς 3, Τζανιδάκης 1, Ζαφειράκης, Κολαύτης, Κεδέρης 6
Διαιτητές: Ουζούνης, Παρασκευούδης Δίλεπτα: 4-5 Πέναλτι: 4/4-3/4

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ-ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 24-20
Τα πεντάλεπτα: 2-0, 3-1, 5-2, 8-3, 11-4, 13-7 (ημχ.), 16-7, 20-10, 21-15, 21-17, 23-20, 24-20.
ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Κώστας Δεληγιάννης): Αϊβαλιώτης 2, Παπαντωνόπουλος, Σάτον 4, Κρεμαστιώτης 3, Χρ. Αργυρού 4, Σμυρνιώτης, Νικηφόρου 5, Μπεκιάρης, Άρτσιτς, Χειβιδόπουλος, Ρουσσόπουλος, Τσάτσας, Χαντέλης 1, Ντούρος, Γιόσμου 2, Δάσκαλος 3.
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ (Σπύρος Μπαλωμένος): Κολιούλης 1, Ζαφείρης, Κατρής 2, Χαρμπής 5, Μπαλάσκας 2, Μπαρμπαράκης 3, Νιντερέγγερ, Ζάτσε 3, Αντωνιάδης, Ταουσάνης 3, Κολλύρης, Φίλης, Τσάκουλης, Τσομπανίδης, Κολοκυθάς, Μπαλάσκας Ε. 1.
Διαιτητές: Καραπάνος-Αβράμης. Δίλεπτα: 2-3, Πέναλτι: 4/6-2/3

Οι διαιτητές σημείωσαν στο φύλλο αγώνα: «Στο 41.16 του αγώνα αποχώρησε τραυματισμένος ο αθλητής της Β’ ομάδας Μπαρμπαράκης Αλέξανδρος και οδηγήθηκε στο νοσοκομείο Ναυπλίου με υπόδειξη του ιατρού του αγώνα. Σύμφωνα με τη διάγνωση του ιατρού του αγώνα φέρει θλαστικό τραύμα κάτω χείλους».

HB Training

HANDBALL PREMIER

aeklogo paokogoth diomidislogoth drama86logoth ionikosnf pylaialogoth dukelogoth

filipposlogoth 	arisniklogoth aeroposlogoth hcsalaminalogoth zafeirakislogoth faiakas osfplogoth

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

paokogoth veroia2017logoth ofnilogoth kamaterologoth pylaialogoth anagennisilogoth

korydalloslogoth panoramalogoth malexgiannitslogoth Athinaikoslogoth prosotsanilogoth ethnikoslogoth