Hellenic Handball Federation

Official Website

Χορηγοί Ο.Χ.Ε.

OXE TELIKO
Αύριο η κλήρωση του Κυπέλλου Ανδρών

Πραγματοποιήθηκε σήμερα στα γραφεία της Ομοσπονδίας η κλήρωση για την Α2 γυναικών και την Β’ Ανδρών 

Η έναρξη των πρωταθλημάτων ορίζεται στις 16-17/11.

Οι πρώτες αγωνιστικές

Α2 Γυναικών
1ος όμιλος
ΓΑΣ Καματερού -ΑΛΚ Σεριφάτο Αιγίου
ΑΣΒ Αθηναϊκός – ΠΑΟ Δόξα Βύρωνος
Πανιώνιος ΓΣΣ – Χανιά ΕΑΧ
ΑΣ Ηλιούπολη 2006- ΑΟ Μυτιλήνης
Ωρίωνας Χανίων – Πολυνίκης Ναυπλίου

2ος όμιλος
ΑΟΑ Καστορίας – ΑΟ Φαίαξ Κέρκυρας
ΑΠΣ Ελπίδες Αμυνταίου – Φιλώτας Φλώρινας
ΓΑΑΣ Ορφέας Κατερίνης – ΦΣ Εθνικός Κοζάνης
ΑΕΣ Απόλλων Σταυρούπολης – ΑΣ Κύκλωπες Αλεξ/πολης
Ρεπό: ΦΣ Αρίων Πτολεμαΐδας

 

Β΄ Ανδρών
1ος όμιλος
Πολιτεία – Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων
Πολυνίκης- Ιδομενέας
Ρεπό: Ολυμπιακός Κερατσινίου

2ος όμιλος
ΠΑΟ Δόξα Βύρωνα- Ιωνικός ΝΜ
ΓΣ Παπασιδέρης- Έσπερος
Πήγασος- ΑΛΚ Σεριφάτο

3ος όμιλος
Γέρας Παπάδου- Πολίχνιτος
Ρεπό: ΑΟ Μυτιλήνη

4ος όμιλος
Καστοριά- Α.Β. Κένταυρος
Άρτα Η. 2015- Κερκυραϊκός
ΑΟ Κοζάνης- ΑΟ Ιωαννίνων

5ος όμιλος
Πόντιοι Κιλκίς- Πανσεραϊκός
ΓΕ Δράμας- Απόλλων
Μακεδών- Ασπίδα Ξάνθης
Άρης Θ.- Προσοτσάνης

 

Κλήρωση και σύστημα κυπέλλου
Αύριο (13:00) στα γραφεία της ΟΧΕ θα πραγματοποιηθεί η κλήρωση του Κυπέλλου Ελλάδος Ανδρών με την συμμετοχή 21 ομάδων
Ολυμπιακός/Όμιλος Ξυνή, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, Δούκας, Διομήδης Άργους, Αερωπός Έδεσσας ManDynamic, Φίλιππος Βέροιας, Φαίκας Κέρκυρας, AEΣΧ Πυλαίας, Ιωνικός Ν. Φ., Νηρέας, ΕΣΝ Βριλησσίων, ΗC Σαλαμίνας, Αθηναϊκός, Ακαδημία Πάτρας, Ζαφειράκης Νάουσας, ΓΑΣ Κιλκίς, Αναγέννηση Άρτας, Αλέξανδρος Αξιούπολης, ΧΑΝΘ και Φοίβος Συκεών Eurolamp.

 

Κληρώσεις
1ος-2ος γύρος: 1/11, 13:00
3ος γύρος: 3/12, 13:00
Ημιτελικά: 20/12, 13:00

Αγώνες
1ος γύρος: 16-17/11
2ος γύρος: 30/11-1/12
3ος γύρος: 18/12
Ημιτελικά: 22/1 και 29/1
Τελικός: 14-15/3

1ος γύρος (5 αγώνες)
Μετέχουν οι 11 ομάδες της Α2 Ανδρών, χωρισμένες σε δύο ομίλους.
Στον Α’ όμιλο, 5 ομάδες θα σχηματίσουν δύο ζευγάρια και θα αγωνιστούν μεταξύ τους, ενώ μία ομάδα θα προκριθεί άνευ αγώνα.
Στον Β’ όμιλο, 6 ομάδες θα σχηματίσουν τρία ζευγάρια και θα αγωνιστούν μεταξύ τους.
Οι νικήτριες ομάδες από κάθε όμιλο, καθώς και η ομάδα που θα προκριθεί άνευ αγώνος, προκρίνονται στην επόμενη φάση.

2ος γύρος (8 αγώνες)
Οι 6 νικήτριες ομάδες του 1ου γύρου, μαζί με τις 10 ομάδες της Handball Premier, θα σχηματίσουν 8 ζευγάρια και θα αγωνιστούν μεταξύ τους.

3ος γύρος (4 αγώνες)
Οι 8 νικήτριες, που θα προκριθούν από τον 2ο γύρο, σχηματίζουν 4 ζευγάρια, τα οποία θα αγωνιστούν μεταξύ τους. Οι 4 νικήτριες ομάδες προκρίνονται στους ημιτελικούς.

 

 

HB Training

HANDBALL PREMIER

osfplogoth aeklogo aeroposlogoth paokogoth dukelogoth pylaialogoth diomidislogoth drama86logoth filipposlogoth 	arisniklogoth ionikosnf faiakas

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ofnilogoth paokogoth kamaterologoth filipposlogoth anagennisilogoth panoramalogoth malexgiannitslogoth pylaialogoth kyklopeslogoth veroia2017logoth