Hellenic Handball Federation

Official Website

Χορηγοί Ο.Χ.Ε.

OXE TELIKO
Το πλήρες πρόγραμμα σε 1ο όμιλο (10 ομάδες) και 2 όμιλο (9 ομάδες)

Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της Ομοσπονδίας Χειροσφαιρίσεως Ελλάδος η κλήρωση για το πρωτάθλημα της Α2 Ανδρών περιόδου 2019-2020.

Η πρεμιέρα του πρωταθλήματος και στους δύο ομίλους έχει προγραμματιστεί το Σαββατοκύριακο 19-20 Οκτωβρίου 2019

1ος όμιλος
1η αγωνιστική
ΑΣΒ Αθηναϊκός – Πανελλήνιος ΓΣ
ΑΟ Ηλυσιακός – ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου
ΕΣΝ Βριλησσίων – ΑΟ Νηρεύς
Πανιώνιος ΓΣΣ – ΑΕΠ Ακαδημία των Σπορ
ΟΦΝ Ιωνίας – HC Σαλαμίνας

2η αγωνιστική
ΟΦΝ Ιωνίας – ΑΣΒ Αθηναϊκός
Πανελλήνιος ΓΣ – ΑΟ Ηλυσιακός
ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου – ΕΣΝ Βριλησσίων
ΑΟ Νηρεύς – Πανιώνιος ΓΣΣ
HC Σαλαμίνας – ΑΕΠ Ακαδημία των Σπορ

3η αγωνιστική
ΑΟ Ηλυσιακός – ΟΦΝ Ιωνίας
ΕΣΝ Βριλησσίων – Πανελλήνιος ΓΣ
Πανιώνιος ΓΣΣ – ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου
ΑΕΠ Ακαδημία των Σπορ – ΑΟ Νηρεύς
ΑΣΒ Αθηναϊκός – HC Σαλαμίνας

4η αγωνιστική
ΟΦΝ Ιωνίας – ΕΣΝ Βριλησσίων
ΑΣΒ Αθηναϊκός – ΑΟ Ηλυσιακός
Πανελλήνιος ΓΣ – Πανιώνιος ΓΣΣ
ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου – ΑΕΠ Ακαδημία των Σπορ
HC Σαλαμίνας – ΑΟ Νηρεύς

5η αγωνιστική
Πανιώνιος ΓΣΣ – ΟΦΝ Ιωνίας
ΕΣΝ Βριλησσίων – ΑΣΒ Αθηναϊκός
ΑΕΠ Ακαδημία των Σπορ – Πανελλήνιος ΓΣ
ΑΟ Νηρεύς – ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου
ΑΟ Ηλυσιακός – HC Σαλαμίνας

6η αγωνιστική
ΟΦΝ Ιωνίας – ΑΕΠ Ακαδημία των Σπορ
ΑΣΒ Αθηναϊκός – Πανιώνιος ΓΣΣ
ΑΟ Ηλυσιακός – ΕΣΝ Βριλησσίων
Πανελλήνιος ΓΣ – ΑΟ Νηρεύς
HC Σαλαμίνας – ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου

7η αγωνιστική
ΑΟ Νηρεύς – ΟΦΝ Ιωνίας
ΑΕΠ Ακαδημία των Σπορ – ΑΣΒ Αθηναϊκός
Πανιώνιος ΓΣΣ – ΑΟ Ηλυσιακός
ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου – Πανελλήνιος ΓΣ
ΕΣΝ Βριλησσίων – HC Σαλαμίνας

8η αγωνιστική
ΟΦΝ Ιωνίας – ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου
ΑΣΒ Αθηναϊκός – ΑΟ Νηρεύς
ΑΟ Ηλυσιακός – ΑΕΠ Ακαδημία των Σπορ
ΕΣΝ Βριλησσίων – Πανιώνιος ΓΣΣ
HC Σαλαμίνας – Πανελλήνιος ΓΣ

9η αγωνιστική
Πανελλήνιος ΓΣ – ΟΦΝ Ιωνίας
ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου – ΑΣΒ Αθηναϊκός
ΑΟ Νηρεύς – ΑΟ Ηλυσιακός
ΑΕΠ Ακαδημία των Σπορ – ΕΣΝ Βριλησσίων
Πανιώνιος ΓΣΣ – HC Σαλαμίνας

2ος όμιλος
1η αγωνιστικής
ΧΑΝΘ – Φοίβος Συκεών
Αρχέλαος Κατερίνης – Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης
Ελπίδες Αμυνταίου – Ζαφειράκης Νάουσας
Αναγέννηση Άρτας – ΓΑΣ Κιλκίς
Ρεπό: Αλέξανδρος Αξιούπολης

2η αγωνιστική
Αλέξανδρος Αξιούπολης – ΧΑΝΘ
Φοίβος Συκεών – Αρχέλαος Κατερίνης
Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης – Ελπίδες Αμυνταίου
Ζαφειράκης Νάουσας – Αναγέννηση Άρτας
Ρεπό: ΓΑΣ Κιλκίς

3η αγωνιστική
Αρχέλαος Κατερίνης – Αλέξανδρος Αξιούπολης
Ελπίδες Αμυνταίου – Φοίβος Συκεών
Αναγέννηση Άρτας – Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης
ΓΑΣ Κιλκίς – Ζαφειράκης Νάουσας
Ρεπό: ΧΑΝΘ

4η αγωνιστική
Αλέξανδρος Αξιούπολης – Ελπίδες Αμυνταίου
ΧΑΝΘ – Αρχέλαος Κατερίνης
Φοίβος Συκεών – Αναγέννηση Άρτας
Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης – ΓΑΣ Κιλκίς
Ρεπό: Ζαφειράκης Νάουσας

5η αγωνιστική
Αναγέννηση Άρτας – Αλέξανδρος Αξιούπολης
Ελπίδες Αμυνταίου – ΧΑΝΘ
ΓΑΣ Κιλκίς – Φοίβος Συκεών
Ζαφειράκης Νάουσας – Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης
Ρεπό: Αρχέλαος Κατερίνης

6η αγωνιστική
Αλέξανδρος Αξιούπολης – ΓΑΣ Κιλκίς
ΧΑΝΘ – Αναγέννηση Άρτας
Αρχέλαος Κατερίνης – Ελπίδες Αμυνταίου
Φοίβος Συκεών – Ζαφειράκης Νάουσας
Ρεπό: Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης

7η αγωνιστική
Ζαφειράκης Νάουσας – Αλέξανδρος Αξιούπολης
ΓΑΣ Κιλκίς – ΧΑΝΘ
Αναγέννηση Άρτας – Αρχέλαος Κατερίνης
Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης – Φοίβος Συκεών
Ρεπό: Ελπίδες Αμυνταίου

8η αγωνιστική
Αλέξανδρος Αξιούπολης – Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης
ΧΑΝΘ – Ζαφειράκης Νάουσας
Αρχέλαος Κατερίνης – ΓΑΣ Κιλκίς
Ελπίδες Αμυνταίου – Αναγέννηση Άρτας
Ρεπό Φοίβος Συκεών

9η αγωνιστική
Φοίβος Συκεών – Αλέξανδρος Αξιούπολης
Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης – ΧΑΝΘ
Ζαφειράκης Νάουσας – Αρχέλαος Κατερίνης
ΓΑΣ Κιλκίς – Ελπίδες Αμυνταίου
Ρεπό: Αναγέννηση Άρτας

 

HB Training

HANDBALL PREMIER

osfplogoth aeklogo aeroposlogoth paokogoth dukelogoth pylaialogoth diomidislogoth drama86logoth filipposlogoth 	arisniklogoth ionikosnf faiakas

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ofnilogoth paokogoth kamaterologoth filipposlogoth anagennisilogoth panoramalogoth malexgiannitslogoth pylaialogoth kyklopeslogoth veroia2017logoth