Hellenic Handball Federation

Official Website

Χορηγοί Ο.Χ.Ε.

ked oxe
Πρόγραμμα και Διαιτητές 23-26/01/2020
Handball Premier (13η αγωνιστική), Α1 Γυναικών (10η αγνωιστική), Α2 Ανδρών (10η αγωνιστική), Β' Ανδρών (6η, 8η και 10η αγωνιστική), Α2 Γυναικών (7η και 8η αγωνιστική)

 

Πέμπτη 23/01/2020
Α2 Γυναικών (8η αγωνιστική)
Πανιώνιος ΓΣΣ - ΑΣ Ηλιούπολης 2006 27-36

Παρασκευή 24/01/2020
Handball Premier (13η αγωνιστική)
ΠΑΟΚ – Διομήδης Άργους 24-29

Σάββατο 25/01/2020
Handball Premier (13η αγωνιστική)
Άρης Olympic Diagnostic- Αερωπός Man Dynamic 21-29
Φαίακας Κέρκυρας- ΑΕΚ 25-34
Ολυμπιακός/Όμιλος Ξυνή- ΑΣΕ Δούκα 29-26

Α2 Ανδρών (10η αγωνιστική)
Ακαδημία Πάτρας-Πανιώνιος ΓΣΣ 27-23
Ζαφειράκης Νάουσας-Ελπίδες Αμυνταίου 27-19
Ποσειδών Λουτρακίου-Ηλυσιακός ΑΟ 29-23
Σαλαμίνα HC- Ο.Φ.Νέας Ιωνίας 26-18
Φοίβος Eurolamp – ΧΑΝΘ 28-24
Πανελλήνιος ΓΣ- Αθηναϊκός Βύρωνα 21-17

Β Ανδρών (6η αγωνιστική)
ΑΟ Ιωαννίνων – Αο Κοζάνης 31-21

Β' Ανδρών (8η αγωνιστική)
ΜΓΣ Πανσερραϊκός-Πόντιοι Κιλκίς 26-23
Σεριφάτο Αιγίου- ΠΑΟ Δόξα Βύρωνα 18-33
Ασπίδα Ξάνθης- Μακεδών Θεσ/νίκης 10-0 (α.α)
Προσοτσάνης ΔΓ 18.00, Προσοτσάνη Δράμας- Άρης Θεσ/νίκης
(Σαπανίδης-Ηλιάδης)
Καματερού 20.30, Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων- Ιδομενέας Γαλατά
(Μπράμου-Καρυδάκης)
Σταυρούπολης ΔΑΚ 21.00, Απόλλων Στραυρούπολης- ΓΕ Δράμας
(Μπαλάκος-Κολυβέρη)

Α1 Γυναικών (10η αγωνιστική)
Μ.Αλέξανδρος Γιαννιτσών – ΑΟΑΟΔΚ VTECH 23-27
Ο.Φ.Νέας Ιωνίας – Πανόραμα HONDA 26-24

Α2 Γυναικών (7η αγωνιστική)
Εθνικός Κοζάνης-Αρίων Πτολεμαΐδας 38-24
Απόλλων Στραυρούπολης-Ελπίδες Αμυνταίου 28-21

Κυριακή 26/01/2020
Handball Premier (13η αγωνιστική)
ΑΕΣΧ Πυλαίας – Ιωνικός Ν.Φ 32-28
Φίλιππος Βέροιας – Δράμα Bianco Monte 30-29


Α2 Ανδρών (10η αγωνιστική)
Αλεξανδρούπολης ΔΚΓ 18.00, Κύκλωπες Αλεξ/πολης-Αρχέλαος Κατερίνης
(Μπέτμαν-Ουζούνης)


Β' Ανδρών (6η αγωνιστική)
Βόλου 16.00, Αγριά Βόλου Κένταυρος-ΑΟΑ Καστοριάς
(Γράψας-Κυριακού)
Κέρκυρας 16.00, Κερκυραϊκός ΓΣ – Άρτα Handball 2015
(Λινάρδος-Νικολαΐδης)


Β΄Ανδρών (8η αγωνιστική)
ΔΑΚ Λαμίας 14.00, Ιωνικός Ν.Μαγνησίας – ΠΟΚ Έσπερος
(Παλαμιώτης-Βελάνη)
ΔΚΓ Μετς 14.30, Πήγασος Κυψέλης – ΓΣ Παπασιδέρης
(Τόλιος-Χρυσικόπουλος)

*Αναβλήθηκε το Πολυνίκης Ναυπλίου- Ολυμπιακός Κερατσινίου

Β΄Ανδρών (10η αγωνιστική)
Πολιτείας 15.30, ΑΟ Πολιτείας- Ιδομενέας Γαλατά
(Φωτακίδης-Καρυδάκης)

Α1 Γυναικών (10η αγωνιστική)
ΑΕΣΧ Πυλαίας – Προσοτσάνη 27-27

Α2 Γυναικών (7η αγωνιστική)
ΔΑΚ Αμυνταίου 14.30, Φιλώτας ΠΑΣ – Φαίακας Κέρκυρας
(Πήτας-Τέμης)

Α2 Γυναικών (8η αγωνιστική)
ΔΑΚ Ναυπλίου 17.30, Πολυνίκης Ναυπλίου-Σεριφάτο Αιγίου
(Ψύλλος-Μπράμου)

Τρίτη 28 Ιανουαρίου 2020
Α1 Γυναικών (10η αγωνιστική)
Αναγέννηση Άρτας Φέτα Ήπειρος- ΠΑΟΚ Mateco 19-28

 

 

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

ΠΑΟΚ – ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 24-29
Τα πεντάλεπτα: 2-1, 3-3, 5-5, 8-9, 10-12, 12-15 (ημχ), 15-17, 16-19, 18-19, 19-22, 22-24, 24-29
ΠΑΟΚ (Αλέξης Παπαβασίλης): Λοΐζος, Κριούτσκοφ, Κωστακίδης Θ., Κωστακίδης Π. 6, Παπαβασίλης, Ελευθεριάδης 1, Μπαλτατζής, Κοκώνης 2, Παλάσκας 7, Κυπραίος 2, Μαστορογιάννης 1, Τσέγιοβιτς 1, Γιορανίδης, Τσαναξίδης 4, Γιαννακίδης, Αποστόλου.
ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Γιώργος Χαλκίδης): Ραντουλέσκου, Παπαντωνόπουλος 1, Ντάσεβιτς, Λίμα 5, Τσάκαλος 5, Γκολούμποβιτς, Μάνθος 2, Λιάπης 8, Κρεμαστιώτης 2, Τσιγαρίδας, Χαντέλης 2, Μαρκατάτος, Μπόσκος 4, Μούγιτς, Τζίμπουλας, Ξαγοράρης.
Διαιτητές: Πατιός – Χαρίτσος. Δίλεπτα: 4-5. Πέναλτι: 2/4 – 2/3

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ OLYMPIC DIAGNOSTIC– ΑΕΡΩΠΟΣ ΜΑΝ DYNAMIC 21-29
Τα πεντάλεπτα: 1-1, 3-2, 5-6, 7-10, 8-12, 10-14 (ημχ.), 12-16, 14-18, 16-20, 18-23, 19-25, 21-29
ΑΡΗΣ (Μελετάκος): Λαδάκης 3, Ταουσάνης 3, Βλάχος 1, Γρηγοράκης, Μουλιάτος, Μαλανδρένιας 1, Ασβεστάς 6, Παπαδόπουλος, Κοκκοράκης, Αναστασίου, Ακερμανίδης, Κρεμμύδας 3, Μιμίκος 1, Χουρσουντιάν, Χαραλάμπους 3, Χρηματόπουλος.
ΑΕΡΩΠΟΣ (Πηλαλίδης): Αθανασίου, Μαυροδουλάκης 4, Γάτσης, Κράλλης, Θεοδωρόπουλος 3, Δημάκης 11, Μπάρμπας, Βαφείδης 1, Μισαηλίδης 5, Αποστολίδης 2, Ρόμπης- Σάτστος, Λιόφης, Ρότζιος 3.
Διαιτητές: Βήτας – Σκλαβενίτης, Δίλεπτα: 5 – 4, Πέναλτι: 1/3 – 1/1

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ- ΑΕΚ 24-35
Τα πεντάλεπτα: 2-1, 5-5, 7-9, 10-10, 11-13, 12-18 (ημιχ.) 13-23, 16-24, 17-29, 20-31, 20-31, 24-35
ΦΑΙΑΚΑΣ (Ριγανάς): Κουμαραδέλης, Δούγιας, Σουλάνης, Δέσπος 1, Κουλούρης, Γιαβασίδης 1, Κόντης 3, Γεωργαλής, Χερουβείμ 8, Δελλής 6, Χάλαρης 5, Βλαχόπουλος , Γιαννακόπουλος, Καραγκιοζίδης, Σκουρτάι, Νάστος.
ΑΕΚ (Δημητρούλιας): Αραμπατζής 1, Δομπρής 3, Μωραϊτης, Ζαμπούνης 3, Νικολαϊδης 1, Κοσάνοβιτς 1, Μυλωνάς 2, Χιμένεθ 1, Γιάκομπσεν 8, Παπαδιονυσίου, Άρσιτς, Μπουνέτα 1, Γιόσμου 2, Κριτσιοτόϊου 1, Χόγκας 9, Γεωργιάδης 2.
Δίλεπτα: 2- 3, Πέναλτι: 1/1 – 5/5

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΔΟΥΚΑΣ 29-26
Τα πεντάλεπτα: 2-4, 3-7, 9-8, 13-9, 15-10, 17-13 (ημχ) 17-17, 19-19, 21-20, 23-21, 27-23, 29-26
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ζαραβίνας): Σπίκιτς, Καραμπουρνιώτης 2, Τζηράς 1, Λέμος 3, Τζέριτς 4, Μπάγιος 4, Δεληχρήστος 3, Τσιλιμπάρης, Αραπακόπουλος 2, Μιχαηλίδης, Τσίλης 9, Καρβάτσκι, Τσανίνος, Λόλας.
ΔΟΥΚΑΣ(Μπούνας): Ζαλώνης 3, Κρητικός 14, Τόμπρος 3, Πάνου 2, Παγιάτης, Μελετάκος 2, Ζαρίκος, Πανταζής, Τζάνος, Καρακεχαγιάς, Ντούνης 1, Τότος 1, Τζανιδάκης, Μπεκιάρης, Κολλύρης, Μπαλάσκας.
Διαιτητές: Συρεπίσιος- Μερτινιάν, Δίλεπτα: 4-4, Πέναλτι:1/2-2/2

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ 32-28
Τα πεντάλεπτα: 1-3, 2-4, 3-6, 7-9, 10-10, 13-13 (ημχ.) 15-15, 19-16, 22-17, 26-19, 29-23, 32-28
AEΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ (Γούσιος): Κουκμίσης 5, Παπαγεωργίου 3, Ανανιάδης 3, Τριανταφυλλίδης Δ. 1, Τριανταφυλλίδης Τ. 1, Ανθομελίδης 3, Αλατσατιανός, Μπάτζιος 1, Ζαφείρης 5, Καλόμοιρος 6, Καβουσανάκης 3, Μέτσης, Αντωνιάδης, Καραπαναγιωτίδης, Ραντούλοβιτς 1, Ορφανουδάκης.
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ (Παπακώστας): Τσακνής, Παπαπούλιος 2, Νικολαΐδης 2, Αϊβαλιώτης 5, Νομικός 2, Αργυράκης, Γκέρτσος, Ζαχάρης, Μπούτος Π., Συγγάρης, Μπούτος Ε. 5, Μάγκος, Μαντζόπουλος 5, Λιόλιος 6, Τσάτσας 1, Μπουλούμπασης.
Διαιτητές: Τζαφερόπουλος-Πατιός, Δίλεπτα: 5-3, Πέναλτι: 1/1-4/4

 

 

HB Training

HANDBALL PREMIER

osfplogoth aeklogo aeroposlogoth paokogoth dukelogoth pylaialogoth diomidislogoth drama86logoth filipposlogoth 	arisniklogoth ionikosnf faiakas

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

paokogoth ofnilogoth anagennisilogoth veroia2017logoth malexgiannitslogoth pylaialogoth filipposlogoth panoramalogoth korydalloslogoth prosotsanilogoth