Hellenic Handball Federation

Official Website

17th MHC Athens 2020

17th-MHC-Athens-2020

Χορηγοί Ο.Χ.Ε.

ked oxe
Handball Premier (12η αγωνιστική), Α1 Γυναικών (9η αγωνιστική), Α2 Ανδρών (9η αγωνιστική), Β' Ανδρών (5η και 7η αγωνιστική), Α2 Γυναικών (6η και &η αγωνιστική)

 

Σάββατο 18 Ιανουαρίου 2020

Handball Premier (12η αγωνιστική)
OAKA 13.00, ΑΣΕ Δούκα – Φίλιππος Βέροιας
(Σκλαβενίτης-Βήτας, Αντωνόπουλος)
Νέα Κίος 17.00, Διομήδης Άργους – ΑΕΣΧ Πυλαίας
(Τζαφερόπουλος-Λινάρδος, Νικολίτσας)
ΟΑΚΑ 17.00, ΑΕΚ – ΠΑΟΚ
(Φωτακίδης-Τόλιος, Αντωνόπουλος)
ΔΑΚ Έδεσσας 18.00, Αερωπός ManDynamic – Δράμα Bianco Monte
(Πατιός-Νικαλαΐδης, Ζέρβας)
ΔΓ Νίκαιας 18.00, Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic – Φαίακας Κέρκυρας
(Τσάκωνας-Φωκίτης, Μίγκας)
Ιωνικού 20.30, Ιωνικός Ν.Φιλαδέλφειας – Ολυμπιακός/Όμιλος Ξυνή
(Χαραλαμπίδης-Ζήσης, Ανταλής)


Α2 Ανδρών (9η αγωνιστική)
ΔΑΚ Κιλκίς 18.00, ΓΑΣ Κιλκίς – Ελπίδες Αμυνταίου
(Χαρίτσος-Βαγγελτζίκης)
ΔΑΚ Νάουσας 18.00μ Ζαφειράκης Νάουσας – Αρχέλαος Κατερίνης
(Καζαντζίδης-Μπουγιάκας)
Συκεών ΔΑΚ 18.00, Φοίβος Eurolamp – Αλέξανδρος Αξιούπολης
(Γράψας-Κυριακού)
ΚΓ Πανελληνίου 18.30, Πανελλήνιος ΓΣ – Ο.Φ.Νέας Ιωνίας
(Καρυδάκης-Λεφάκης)
ΚΓΑ Λουτρακίου 20.00, Ποσειδών Λουτρακίου – Αθηναϊκός Βύρωνα
(Αβράμης-Χρόνης)


Β' Ανδρών (5η αγωνιστική)
Κέρκυρας 16.00, Κερκυραϊκός ΓΣ – ΑΟΑ Καστοριάς
(Τέμης-Πήτας)


Β' Ανδρών (7η αγωνιστική)
Σερρών 13.00, ΜΓΣ Πανσερραϊκός – Άρης Θεσ/νίκης
(Μπαλάκος-Παπούλιας)
Αμοιρίδης 18.00, Ασπίδα Ξάνθης – ΓΕ Δράμας
(Μπέτμαν-Αγγελίδης)
ΔΓ Βύρωνα 18.00, ΠΑΟ Δόξα Βύρωνα – Πήγασος Κυψέλης
(Γιαβρούτας-Χρηστίδη)
Καματερού 20.00 Λεωνίδας Αγ.Αναργύρων – Πολυνίκης Ναυπλίου
(Παπαματθαίου-Χρηστίδη)
ΔΓ Καλλιθέας 21.00, ΠΟΚ Έσπερος – Σεριφάτο Αιγίου
(Καρυδάκης-Λεφάκης)


Α1 Γυναικών (9η αγωνιστική)
Γιαννιτσών ΔΚΓ 18.00, Μ.Αλέξανδρος Γιαννιτσών – Προσοτσάνη
(Δελόγλου-Θεοδοσίου, Σαμαράς)
Νέας Ιωνίας 18.00 Ο.Φ.Νέας Ιωνίας – ΠΑΟΚ Mateco
(Βήτας-Σκλαβενίτης, Ανταλής)
Φιλίππειο ΔΓ 18.00, Βέροιας 2017 – ΑΟΑΟΔΚ VTECH
(Ουζούνης-Παρασκευούδης, Σίσκου)


Α2 Γυναικών 6η αγωνιστική)
Κέρκυρας 18.00, Φαίακας Κέρκυρας – Εθνικός Κοζάνης
(Τέμης-Πήτας)


Α2 Γυναικών (7η αγωνιστική)
ΚΓ Πανελληνίου 00.00, Πανιώνιος ΓΣΣ – Πολυνίκης Ναυπλίου
(Μπράμου-Δρακόπουλος)

Κυριακή 19 Ιανουαρίου 2020
Α2 Ανδρών (9η αγωνιστική)
ΚΓ Πανελληνίου 12.30, Πανιώνιος ΓΣΣ – Σαλαμίνα HC
(Χαραλαμπίδης-Βήτας)
Αλεξ/πολης ΔΚΓ 18.00, Κύκλωπες Αλεξ/πολης – ΧΑΝΘ
(Μπέτμαν-Ουζούνης)
Πάτρας ΚΓ 18.00, Ακαδημίας Πάτρας – ΕΣΝ Βριλησσίων
(Τσάκωνας-Φωτακίδης)

Β΄Ανδρών (5η αγωνιστική)
Βόλου 14.00, Αγριά Βόλου-Κένταυρος – ΑΟ Κοζάνης
(Βαγγελτζίκης-Παπούλιας)
ΔΑΚ Άρτας 16.00, Άρτα Handball 2015 – ΑΟ Ιωαννίνων
(Τέμης-Πήτας)

Β΄Ανδρών (7η αγωνιστική)
Πολιτείας 17.30, ΑΟ Πολιτείας – Ολυμπιακός Κερατσινίου
(Φωκίτης-Χρυσικόπουλος)
ΕΚΓ Μίκρας 21.00, Μακεδών Θεσ/νίκης – Προσοτσάνη
(Παπαδόπουλος-Μπαλάκος)
Σταυρούπολης ΔΑΚ 21.00, Απόλλων Σταυρούπολης – Πόντιοι Κιλκίς
(Γράψας-Κυριακού)

Α1 Γυναικών (9η αγωνιστική)
ΕΚΓ Μίκρας 16.00, ΑΕΣΧ Πυλαίας – Πανόραμα HONDA
(Δελόγλου-Θεοδοσίου, Παρτεμιάν)

Α2 Γυναικών (6η αγωνιστική)
Καστοριάς 16.00, ΑΟΑ Καστοριάς – Απόλλων
(Νικολαΐδης-Σερασίδης)

Α2 Γυναικών (7η αγωνιστική)

ΕΑΚ Χανίων 13.30 Χανιά ΕΑΧ – Ωρίωνας Χανίων
(Πρεβενά-Σαματά)
Ηλιούπολης 16.00, ΑΣ Ηλιούπολης 2006 – Αθηναϊκός Βύρωνα
(Γερουλάνος-Λεφάκης)
ΔΓ Βύρωνα 17.00, ΠΑΟ Δόξα Βύρωνα – Σεριφάτο Αιγίου
(Μπράμου-Καρυδάκης)

HB Training

HANDBALL PREMIER

osfplogoth aeklogo aeroposlogoth paokogoth dukelogoth pylaialogoth diomidislogoth drama86logoth filipposlogoth 	arisniklogoth ionikosnf faiakas

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

paokogoth ofnilogoth anagennisilogoth veroia2017logoth malexgiannitslogoth pylaialogoth filipposlogoth panoramalogoth korydalloslogoth prosotsanilogoth