Hellenic Handball Federation

Official Website

Χορηγοί Ο.Χ.Ε.

Logo 2019 ANOC World Beach Games QAT 1440x600
Θα πάρει μέρος στους Παγκόσμιους Παράκτιους Αγώνες- Οι κλήσεις και το πρόγραμμα

Η πρωταθλήτρια κόσμου και μεσογείου Εθνική Beach Handball Γυναικών αναχωρεί 01:00 τα ξημερώματα της Τετάρτης μαζί με όλη την ελληνική αποστολή με προορισμό το Κατάρ, όπου θα διεξαχθούν τα World Beach Games (11-16 Oκτωβρίου 2019).

Αρχηγός όλης της ελληνικής αποστολής είναι ο Α’ Αντιπρόεδρος της Ελληνικής Ολυμπιακής Επιτροπής και εκπρόσωπος της ΟΧΕ στην ΕΟΕ Στέλιος Αγγελούδης, ιατρός ο Κώστας Μαναβής, ενώ συνοδός της Εθνικής Beach Handball Γυναικών το μέλος του Δ.Σ. της ΟΧΕ Βασίλης Κρανιώτης.

Στην αποστολή μετέχουν οι προπονήτριες Μαρία Καραντώνη, Σοφία Δημητρίου και οι αθλήτριες: Ευγενία Διακογιάννη, Αποστολίνα Δημητρίου, Αννα-Πολυξένη Καλοϊδή, Ελένη-Ιωάννα Κερλίδη, Αλίκη Μακρή, Ελισάβετ Μάστακα, Ελένη Μούρνου, Ελένη Ποιμενίδου, Νίκη Ράτσικα, Βασιλική Σκάρα.

Στα προημιτελικά προκρίνονται οι δύο πρώτες τέσσερις ομάδες από κάθε όμιλο.

Oι όμιλοι των Γυναικών
Α’ όμιλος: Βραζιλία, Δανία, Ουγγαρία, Αργεντινή, ΗΠΑ, Τυνησία
Β΄ όμιλος: Ελλάδα, Ισπανία, Πολωνία, Κίνα, Αυστραλία, Βιετνάμ

Το πρόγραμμα
Παρασκευή 11 Οκτωβρίου 2019
09:50 Ελλάδα- Κίνα
09:50 Ισπανία- Βιετνάμ
09:50 Πολωνία- Αυστραλία
11:30 Βραζιλία- Αργεντινή
11:30 Δανία- Τυνησία
11:30 Ουγγαρία- ΗΠΑ
18:50 Βιετνάμ- Πολωνία
18:50 Αυστραλία- Ελλάδα
18:50 Κίνα- Ισπανία
19:40 Τυνησία- Ουγγαρία
19:40 ΗΠΑ- Βραζιλία
19:40 Αργεντινή- Δανία

Σάββατο 12 Οκτωβρίου 2019
09:00 Αργεντινή- ΗΠΑ
09:00 Δανία- Ουγγαρία
09:00 Βραζιλία- Τυνησία
10:40 Κίνα- Αυστραλία
10:40 Ισπανία- Πολωνία
10:40 Ελλάδα- Βιετνάμ
14:00 Ουγγαρία- Βραζιλία
14:00 Δανία- ΗΠΑ
14:00 Τυνησία- Αργεντινή
15:40 Πολωνία- Ελλάδα
15:40 Ισπανία- Αυστραλία
15:40 Βιετνάμ- Κίνα

Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2019
09:00 Ελλάδα- Ισπανία
09:00 Αυστραλία- Βιετνάμ
09:00 Πολωνία- Κίνα
10:40 Βραζιλία- Δανία
10:40 Ουγγαρία- Αργεντινή
10:40 ΗΠΑ- Τυνησία

Δευτέρα 14 Οκτωβρίου 2019
09:00 Θέσεις 9-12, 5A-6B
09:50 Θέσεις 9-12, 6A-5B
15:00 1ος προημιτελικός 2A-3B
16:40 2ος προημιτελικός 2B-3A
18:20 3ος προημιτελικός 1A- 4B
20:00 4ος προημιτελικός 1B- 4A

Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2019
09:50 Θέσεις 5-8: Ηττημένοι 1A-4B, 2B- 3A
11:30 Θέσεις 5-8: Ηττημένοι 2A- 3B, 1B-4A

16:00 Θέσεις 11/12: Ηττημένοι 5A- 6B, 6A- 5B
17:40 1ος ημιτελικός: Νικητές 1A-4B, 2B- 3A
19:20 2ος ημιτελικός: Νικητές 2A- 3B, 1B-4A

Τετάρτη 16 Οκτωβρίου 2019
09:00 Θέσεις 9/10: Νικητές 5A- 6B, 6A- 5B
09:50 Θέσεις 5-6
10:40 Θέσεις 7-8
16:00 Μικρός Τελικός (θέσεις 3-4)
18:00 Μεγάλος Τελικός (θέσεις 1-2)

*Ελλάδα και Κατάρ έχουν ίδια ώρα

 

HB Training

HANDBALL PREMIER

osfplogoth aeklogo aeroposlogoth paokogoth dukelogoth pylaialogoth diomidislogoth drama86logoth filipposlogoth 	arisniklogoth ionikosnf faiakas

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ofnilogoth paokogoth kamaterologoth filipposlogoth anagennisilogoth panoramalogoth malexgiannitslogoth pylaialogoth kyklopeslogoth veroia2017logoth