Hellenic Handball Federation

Official Website

HANDBALL PREMIER HORIZONTAL
Οι τρεις κορυφαίοι αθλητές ανά θέση, οι καλύτεροι προπονητές και νέοι της Handball Premier

Ολοκληρώθηκε η πρώτη διαδικασία της ψηφοφορίας των κορυφαίων της Handball Premier 2017-2018 που διενήργησε το γραφείο Τύπου της ΟΧΕ. 

Στην διαδικασία συμμετείχαν όλοι οι προπονητές (12) και οι αρχηγοί (12) της Handball Premier, καθώς και οι δημοσιογράφοι/εκπρόσωποι ΜΜΕ (15) που καλύπτουν το ρεπορτάζ του χάντμπολ.

Από τους πόντους των 39 μελών της ειδικής επιτροπής, προέκυψαν οι τρεις κορυφαίοι αθλητές ανά θέση, οι τρεις καλύτεροι προπονητές και νέοι της σεζόν.

Από αύριο Τρίτη 19 Ιουνίου έως και την Κυριακή 24 Ιουνίου οι φίλοι του αθλήματος θα μπορούν να ψηφίζουν στο e-handball.gr -χορηγό επικοινωνίας της Handball Premier- ώστε να αναδειχθούν οι κορυφαίοι.

Αυτοί θα προκύψουν από την πρόσθεση των πόντων της ειδικής επιτροπής (προπονητές, αρχηγοί, δημοσιογράφοι) και των πόντων
(ένας πόντος/μία ψήφος) από την ψηφοφορία του κοινού.

Τερματοφύλακας
Τσιλιμπάρης (Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή)
Ραντούλοβιτς (ΑΕΚ)
Άρσιτς (Διομήδης Άργους)
4. Κοτανίδης (ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV) 32, 5. Μπάρμπας (ΑΣΕ Δούκα) 10, 6. Ζλατάνος (Φίλιππος) 5, 7. Ιωαννίδης (ΧΑΝΘ) 4, 8. Κολλύρης (ΑΣΕ Δούκα) 2.

Δεξί εξτρέμ
Τζηράς (Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή)
Χόγκας (ΑΕΚ)
Αραμπατζής (ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV)
4. Κυριακού (Αερωπός Έδεσσας) 38, 5. Μπάγιος (ΑΣΕ Δούκα) 20, 6. Τότος (ΓΑΣ Καματερού) 2, Ζευγαρόπουλος (Φίλιππος Βέροιας) 2.

Δεξί ίντερ
Λόκεν (ΑΕΚ)
Αλβανός (Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή)
Κράλλης (Αερωπός Έδεσσας)
4. Βεσελίνοβιτς (ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV) 42, 5. Τσαμεσίδης (Φοίβος Συκεών) 24, 6. Δομπρής (ΑΕΚ) 15, 7. Μπαϊρλής (ΧΑΝΘ) 9, 8. Σιαματάς (Πανελλήνιος/Φίλιππος Βέροιας), 9. Αντάμοβιτς (Χιλιώτης Δράμα 1986), 10. Δάσκαλος (Διομήδης Άργους) 4, Ντούνης (ΑΣΕ Δούκα) 4, 12. Νικηφόρου (Διομήδης Άργους) 2, Ζιβούλοβιτς (ΑΣΕ Δούκα) 2.

Πλέι μέικερ
Αργυρού (ΑΕΚ/Διομήδης Άργους)
Κανδύλας (Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή)
Σεϊρεκίδης (Φίλιππος Βέροιας)
4. Γκέρτσος (ΑΣΕ Δούκα) 10, 5. Μελετάκος (ΓΑΣ Καματερού) 9, Μαστορογιάννης (ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV) 9, 7. Πετρίδης (ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV) 7, Θ. Κωστακίδης (Φίλιππος Βέροιας) 7, Βασιάδης (ΧΑΝΘ) 7, 10. Αποστολίδης (ΑΣΕ Δούκα) 4, Τζουβάρας (Αερωπός Έδεσσας) 4, 12. Δομπρής (ΑΕΚ) 2, Μυλωνάς (ΑΕΚ) 2.

Πίβοτ
Βραζάλιτσα (ΑΕΚ)
Κοκκώνης (ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV)
Γιόσμου (Διομήδης Άργους)
4. Αραπακόπουλος (ΑΣΕ Δούκα) 36, 5. Παπαδιονυσίου (Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή) 34, 6. Καραμπουρνιώτης (Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή) 29, 7. Λιάπης (Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή) 22, 8. Μωραϊτης (ΑΣΕ Δούκα) 14, 9. Αρσενασβίλι (Φίλιππος Βέροιας) 2.

Αριστερό ίντερ
Σανίκης (Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή)
Μυλωνάς (ΑΕΚ)
Τουνγκελίδης (Χιλιώτης Δράμα 1986)
4. Παλάσκας (ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV) 35, 5. Νταρσουλάντ (ΑΣΕ Δούκα) 7, 6. Ζιβούλοβιτς (ΑΣΕ Δούκα) 5, 7. Αποστολίδης (Φίλιππος) 4, 8. Κρητικός (Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή) 2, Λαδάκης (ΓΑΣ Καματερού) 2, Νικολαΐδης (ΑΕΚ) 2.

Αριστερό εξτρέμ
Ζαμπούνης (ΑΕΚ)
Κεδέρης (ΑΣΕ Δούκα)
Τσίλης (ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV)
4. Στούμπης (Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή) 42, 5. Κωστακίδης (Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή) 27, 6. Χ. Αργυρού (Διομήδης Άργους) 4, 7. Δεληζάνος (Φοίβος Συκεών) 2.

Προπονητής
Ζαραβίνας (Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή)
Γραμματικός (ΑΕΚ)
Πηλαλίδης (Αερωπός Έδεσσας)
4. Δεληγιάννης (Διομήδης Άργους) 43, 5. Μπούνας (ΑΣΕ Δούκα) 39, 6. Παυλίδης (Φίλιππος Βέροιας) 21, 7. Σεϊρεκίδης (ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV) 13, 8. Μπαλωμένος (Πανελλήνιος) 10, 9. Τσολάκος (ΧΑΝΘ) 5, Βαλαβάνης (Χιλιώτης Δράμα 1986) 5, 11. Μεσσήνης (ΓΑΣ Καματερού) 2.

Καλύτερος νέος
Λιάπης (Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή)
Τουνγκελίδης (Χιλιώτης Δράμα 1986)
Καραμπουρνιώτης (Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή)
4. Καλόμοιρος (ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV) 51, 6. Αραμπατζής (ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV) 17, 7. Μωραϊτης (ΑΣΕ Δούκα) 17, 8. Κολλύρης (ΑΣΕ Δούκα) 14, 9. Παπαπούλιος (ΑΣΕ Δούκα) 10, Μελετάκος (ΓΑΣ Καματερού) 10, Χ. Μπαλάσκας (Πανελλήνιος) 10, Τότος (ΓΑΣ Καματερού) 10, 13. Τσαμεσίδης (Φοίβος Συκεών) 9, Δεληζάνος (Φοίβος Συκεών) 9, 15. Χαραλαμπίδης (Φίλιππος Βέροιας) 5, 16. Ρουσσόπουλος (Διομήδης Άργους) 4, Ζαφειράκης (ΑΣΕ Δούκα) 4, 18. Κρητικός (Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή) 2, Μπαλτατζής (Φίλιππος Βέροιας) 2, Σμυρνιώτης (Διομήδης Άργους) 2, Μπινιάρης (Διομήδης Άργους) 2.

 

 

HB Training

HANDBALL PREMIER

osfplogoth dukelogoth aeklogoth diomidislogoth paokogoth 	panellinioslogoth filipposlogoth aeroposlogoth fivoslogoth kamaterologothh ymcalogoth drama86logoth

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ofnilogoth   paokogoth   anagennisilogoth   malexgiannitslogoth   panoramalogoth   filotaslogoth   filipposlogoth   kamaterologoth   aristheslogoth