Hellenic Handball Federation

Official Website

danaon1
Τα πρώτα αποτελέσματα του 6ου διεθνούς τουρνουά χάντμπολ

Με 8 αγώνες στα κλειστά γυμναστήρια Αγίας Τριάδας, Άργους, Ναυπλίου και Νέας Κίου έκανε σήμερα πρεμιέρα το Danaon Cup 2018, όπου συνολικά θα συμμετέχουν 52 ομάδες στις κατηγορίες Παμπαίδων Α’, Παγκορασίδων Α’, Παίδων και Εφήβων.
Στους Παίδες (1ος όμιλος) η Σουηδική Χάλμπι επικράτησε 35-18 του Πανελληνίου με τον ελληνικής καταγωγής Θάνο Χατζηγεωργιάδη να σημειώνει 10 γκολ για την Σουηδική ομάδα.
Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Διομήδης και η Οργανωτική Επιτροπή του Danaon Cup εγκαινιάζουν σε αυτό το τουρνουά την συνεργασία τους με την Χάλμπι, η οποία πραγματοποιεί το Hallbybollen, ένα από τα κορυφαία αναπτυξιακά τουρνουά στη Σουηδία.
Στους Παμπαίδες για τον 1ο όμιλο ο ΓΣ Παπασιδέρης λύγισε με 24-22 τον ΑΣΕ Δούκα 2, για τον 4ο όμιλο τα Βριλήσσια νίκησαν 31-15 τους Αμφικτύονες Λαμίας, στον 6ο όμιλο ο ΑΣΕ Δούκα 1 νίκησε εύκολα τον ΑΣΟΧ Φοίβου με 38-12, ενώ στον 3ο και τον 7ο όμιλο είχαμε «εμφυλίους» με τον ΓΑΣ Καματερού 1 να επικρατεί του ΓΑΣ Καματερού 2 με 42-28 και τον Λεωνίδα 2 να κερδίζει 27-20 τον Λεωνίδα 1.
Στις Παγκορασίδες για τον 1ο και 4ο όμιλο ΟΦΝ Ιωνίας και Λεωνίδας είχαν εύκολο απόγευμα με 30-8 απέναντι στον ΑΟΔ Κορυδαλλού και 41-17 απέναντι στα Χανιά, αντίστοιχα.
*Οι φίλαθλοι από την Ελλάδα και το εξωτερικό θα μπορούν να παρακολουθήσουν την εξέλιξη όλων των αγώνων σε live score μέσω της ιστοσελίδας e-handball.gr, αλλά και εικόνα από όλους τους αγώνες στην Αγία Τριάδα και από επιλεγμένους σε άλλα κλειστά, μέσω των καναλιών της διοργάνωσης στο Youtube, Danaon Cup 1 και Danaon Cup 2 σε παραγωγή Websportstv.

Oι όμιλοι των τεσσάρων κατηγοριών
Παμπαίδες Α’ (24 ομάδες)
1ος (Α) όμιλος: Διομήδης Άργους, ΓΣ Παπασιδέρης, ΑΣΕ Δούκα 2
2ος (Β) όμιλος: Ζαφειράκης Νάουσας, ΑΕΠ Πανόραμα, Ολυμπιακός Κερατσινίου
3ος (C) όμιλος: ΓΑΣ Καματερού 1, ΓΑΣ Καματερού 2, Ταλεντούλ (Ρουμανία)
4ος (D) όμιλος: ΠΑΟΚ, ΕΣΝ Βριλησσίων, Αμφικτύονες Λαμίας
5ος (E) όμιλος: Αερωπός Έδεσσας, Άρης Θεσσαλονίκης, ΟΦΝ Ιωνίας
6ος (F) όμιλος: ΑΣΕ Δούκα 1, Δράμα 1986, ΑΣΟΧ Φοίβος
7ος (G) όμιλος: Λεωνίδας 1, Λεωνίδας 2, ΑΟ Ιωαννίνων
8ος (H) όμιλος: Φίλιππος Βέροιας, Ιωνικός ΝΦ, Larissa Handball Club

Παγκορασίδες Α’ (13 ομάδες)
1ος (Α) όμιλος: ΟΦΝ Ιωνίας, Φιλώτας Φλώρινας, ΑΟΔ Κορυδαλλού
2ος (Β) όμιλος: Φίλιππος Βέροιας, ΕΣΝ Βριλησσίων, Αρίων Πτολεμαΐδας
3ος (C) όμιλος: ΓΑΣ Καματερού, Ζαφειράκης Νάουσας, Άρης Θεσσαλονίκης
4ος (D) όμιλος: Εθνικός Κοζάνης, Λεωνίδας, ΕΑΧ Χανιά, Αμφικτύονες Λαμίας
Έφηβοι (6 ομάδες)
Εθνική Ελλάδος, Εθνική Μαυροβουνίου, Χάλμπι (Σουηδία), Πέλιστερ (ΠΓΔΜ), Athens Masters, Διομήδης Άργους
Παίδες (9 ομάδες)
1ος όμιλος (Α): Χάλμπι (Σουηδία), ΕΣΝ Βριλησσίων, Πανελλήνιος ΓΣ
2ος όμιλος (Β): Εθνική Ελλάδος, Εθνική Μαυροβουνίου, Ακαδημία Πάτρας
3ος όμιλος (C): Μπακάου (Ρουμανία), Διομήδης Άργους, ΟΦΝ Ιωνίας

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Δευτέρα 2 Ιουλίου 2018 (8 αγώνες)
Αγία Τριάδα
ΟΦΝΙ- ΑΟΔ Κορυδαλλού (ΠΚ) 30-8
ΕΣΝ Βριλησσίων- Αμφικτύονες (ΠΠ) 32-15
Άργος
ΓΑΣ Καματερού 1- ΓΑΣ Καματερού 2 (ΠΠ) 42-28
Λεωνίδας- ΕΑΧ Χανιά (ΠΚ) 41-17
Νέα Κίος
Λεωνίδας 1- Λεωνίδας 2 (ΠΠ) 20-27
Χάλμπι- Πανελλήνιος (Π) 35-18
Ναύπλιο
ΓΣ Παπασιδέρης- Δούκας 2 (ΠΠ) 24-22
Δούκας 1- ΑΣΟΧ Φοίβος (ΠΠ) 38-12

danaon2

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ
HALBBY – ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 35-18
Τα πεντάλεπτα: 4-2, 6-2, 10-3, 14-4, 16-5, 18-6 (ημχ.) 22-8, 24-10, 26-13, 30-14, 33-16, 35-18
HALBBY (Andres Litstrand): Wikner, Forsberg, Renblad, Kemi 1, Billingren 1, Eng, Hansson 1, Jonsson 5, Nygren 4, Litstrand 7, Oscarsson 3, Bertlisson 1, Pehrrsson 2, Chatzigeorgiadis 10.
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ (Νίκος Σαμαράς): Ζαφείρης Δ., Παπαδόπουλος 2, Χατζόπουλος, Γέτο, Γιαννουδάκης 6, Βερτζώνης 2, Γιαννουλάκης 2, Χριστόπουλος 2, Ζαφείρης Ν., Θεοχάρης, Ασλανίδης 4, Ψάρρος, Κατάκαλος, Ζαχάρης, Πετσούνης.
Διαιτητές: Λεφάκης-Κουριώτης, Δίλεπτα: 3-4, Πέναλτι: 2/4-3/4
ΑΟ ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 41-17
Τα πεντάλεπτα: 5-2, 9-3, 14-4, 18-5, 22-5 (ημχ.), 26-8, 30-9, 39-11, 37-12, 41-17
ΑΟ ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ: Σαντοριναίου, Παράσχη 2, Κούνουπα, Αρπατζάνη 9, Χάιδου, Φάκα 3, Δεσποτίδου 4, Πλώτα, Κοσμετάτου, Ζεϊνάτι 1, Μαρ. Μπανάση 4, Μαγδ. Μπανάση 4, Χρυσοσπάθη 2, Μαρκογιαννάκη 11, Πανταζή 2
ΕΑ ΧΑΝΙΩΝ: Βασσάλου, Τσάνκοβα, Σαρτζετάκη 1, Γιαννακοπούλου 1, Σταματεράκη, Μυλωνά, Τοχμαχίδου 2, Καραγκεζίδη 5, Βογιατζάκη, Σπανουδάκη 2, Στρατουδάκη, Χατζηβασιλείου 1, Αγγελάκη 2, Καραγκιοζάκου 1, Μ. Καϊλίδου 1, Β. Καϊλίδου 1
Διαιτητές: Χρυσικόπουλος, Μιχαηλίδης Δίλεπτα: 0-2. Πέναλτι: 0/3-0/0
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 1-ΑΣΟΧ ΦΟΙΒΟΣ 38-12
Τα πεντάλεπτα: 2-1, 4-1, 6-2, 10-2, 13-3 (ημχ), 17-5, 22-8, 28-10, 33-11, 38-12
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 1 (Κωνσταντίνος Τσαβδαρίδης): Κατσικώστας, Μπάρκας, Χατσατουριάν 7, Παναγιώτου 7, Κολεζάκης 3, Αντωνιάδης 2, Πετρουλάκος 1, Καλύβας 9, Παπαχαρτοφύλης 3, Παπαϊακώβου, Μανουσέλης 6.
ΑΣΟΧ ΦΟΙΒΟΣ (Ιωάννης Χηνος): Ματεντζόγλου 3, Δηλαλέκης, Παπαδημητρίου, Χηνος 7, Αγγελίνας 1, Τζαβάρας, Λώλης, Παππάς 1, Σφέτσιος, Βασσάλος, Λαουλάκος, Στάθης, Νιανιακούδης, Γαρδούνης.
Διαιτητές: Τζαφερόπουλος-Νικολαϊδης, Δίλεπτα: 1-3, Πέναλτι: 2/2-0/1.

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ- ΑΜΦΙΚΤΥΟΝΕΣ 32-15
Τα πεντάλεπτα: 5-0, 9-1, 12-3, 15-4, 17-4 (ημχ.), 19-8, 22-9, 25-11, 28-13, 32-15
ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Γιώργος Δραγάζης): Ανδρεάδης 1, Απέργης, Γκιλάκης 7, Κόλασης 2, Κοσμόπουλος 8, Μαργέτης 1, Ματσούκης 2, Μπαρμπαρούσης 2, Φρ. Πάλλη,ς Χ. Πάλλης, Παπαναστασίου 1, Σπύρου 1, Στρατηγάκης 3, Χαλβατζής 1
ΠΑΣ ΑΜΦΙΚΤΥΟΝΕΣ ΛΑΜΙΑΣ (Απόστολος Πουγκακιώτης): Πουγκακιώτης 2, Κάλλος, Παπαγεωργίου 2, Καραγάτσιος 3, Ρούσσος 3, Γεωργαντάς 3, Αλμπάνης, Σιάππας 1, Σέντης, Σταυρακούδης 1, Καλαπόδας, Χρυσάφης, Τομαράς
Διαιτητές: Ανταλής – Ζήσης Δίλεπτα: 2-0 Πέναλτι: 0/0-1/3
ΟΦΝ ΙΩΝΙΑΣ – ΑΟΔ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 30-8
Τα πεντάλεπτα: 4-0, 7-1, 9-1, 12-1, 14-2 (ημχ.), 19-2, 20-4, 24-5, 28-7, 30-8
Ν. ΙΩΝΙΑ (Κίμωνας Κουτρούλης): Βαρβεράκη 4, Ωραιοπούλου 3, Παγιώτα, Παπανικολάου 7, Τσιαμάνη 1, Μαλτάμπε, Μπιχάκη, Δημοπούλου, Μπαντέλα, Πέππα 2, Σιούρτη, Αλεξοπούλου, Γιαννοπούλου 4, Αγγελίδου, Παναγιώτου, Maribela 3, Norocea 4, Hidri 2, Καψάλη.
ΑΟΔ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ (Μαρία Λαγοπούλου): Κοντοδιού 1, Θ. Λυτρίβη, Μυλωνά 1, Μανιάκου, Ζάρρα, Τσαντάκη 1, Λαγού 2, Μανδαμαδιώτη 3, Γκούλη, Τρ. Λυτρίβη, Βελιδάκη, Γαμβρούδη
Διαιτητές: Ανταλής – Ζήσης Δίλεπτα: 0-1 Πέναλτι: 2/2- 2/3
ΑΣ ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ-ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 2 24-22
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 5-3, 9-4, 11-5, 12-8 (ημχ), 16-12, 18-14, 20-15, 22-17, 24-22
ΑΣ ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ (Γεώργιος Αναγνώστου): Μπούμπας, Γιαννόπουλος, Μπαλτάς 1, Παπακωνσταντίνου 3, Λάμπρου 1, Παγώνας, Λεντέρης 2, Δαμίγος 2, Κωνσταντινίδης, Γιαννακούρος 1, Κερατιώτης, Κυριακού, Πρόφης 11, Μάντζουκας 3.
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 2 (-): Κοντός, Αλευρίδης, Χαριτωνίδης 8, Βλαχάκης 7, Κοντοζαμάνης 1, Πρίφτης, Κατσάμπας, Γιαννούλης 2, Τσιαντούλας 1, Δαλγιαννάκης, Δικαιούλιας, Βαλκανάς, Καλαμπόκης 3.
Διαιτητές: Τζαφερόπουλος-Νικολαϊδης, Δίλεπτα: 2-0, Πέναλτι: 1/3-3/3.
ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 1 – ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 2 42-28
Τα πεντάλεπτα: 4-2, 8-3, 12-7, 15-12, 19-12 (ημχ.), 25-13, 32-17, 34-22, 38-22, 42-28
ΓΑΣ ΚAΜΑΤΕΡΟΥ 1: Ζηγούρης, Προκοπίου 9, Τριανταφύλλου, Καραπιπέρης 2, Μπατής 8, Βαμβακάρης 12, Τσιαμπόκαλος 1, Παπαδονικολάκης 4, Ρούσος 2, Ματσίρος 4, Τσοράκης, Μπεκιός.
ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 2: Βαρδαξόπουλος 2, Βασιλακάκης, Βασιλείου 8, Βουκλάρης 6, Φλώρος 1, Καρδαμπίκης 1, Πολυχρόνης 6, Σακελλαρίου 3, Τζίτζης, Χατζηπαυλής 1
Διαιτητές: Καραπάνος-Χρόνης, Δίλεπτα: 2-3. Πέναλτι: 2/4-03
ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 1 – ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 2 20-27
Τα πεντάλεπτα: 3-3, 6-4, 7-6, 10-8, 13-9 (ημχ.) 14-14, 14-19, 17-22, 19-24, 20-27
ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 1 (Χρήστος Αντωνιάδης): Κουνουπάς, Ταλιαδώρος 6, Κακαβελάκης, Ζουγανέλης, Πατρικάκος 4, Καρανάσης 4, Παπουτσάκης 3, Σπυρόπουλος 3, Σιδέρης, Παούρης, Λυκούρας, Μακράκης, Γαβράς.
ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 2 (Γιώργος Καρασαββίδης): Οικονόμου 2, Βασιλείου 3, Βληκίδης 4, Καραφώτης 4, Κουτουλογένης, Γετσόπουλος 2, Χριστοδουλόπουλος 4, Τσορτέκης 5, Λόλας, Μάρης, Παπαδόπουλος, Λάμπρου 1, Πολυζωγόπουλος 2, Ρουσσάκης.
Διαιτητές: Γιακαλής-Μπράμου, Δίλεπτα: 3-3, Πέναλτι: 3/6-0/0

 

ΤΟ ΑΥΡΙΑΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
Τρίτη 3 Ιουλίου 2018 (34 αγώνες)
Αγία Τριάδα
08:00 Ζαφειράκης- Ολυμπιακός Κ. (ΠΠ)
09:20 ΓΑΣ Καματερού- Ζαφειράκης (ΠΚ)
10:40 ΕΣΝ Βριλησσίων- Πανελλήνιος (Π)
12:10 Χάλμπι- Ελλάδα (Ε)
13:30 Διομήδης- Αθήνα (Ε)
16:00 Πανόραμα- Ολυμπιακός Κ. (ΠΠ)
17:20 ΟΦΝΙ- Φιλώτας (ΠΚ)
18:40 Μαυροβούνιο- Πέλιστερ (Ε)
20:10 Μπακάου- Διομήδης (Π)
Άργος
08:00 Αερωπός- ΟΦΝΙ (ΠΠ)
09:20 Ιωνικός ΝΦ- Λάρισα (ΠΠ)
10:40 ΠΑΟΚ- ΕΣΝ Βριλησσίων (ΠΠ)
12:00 Διομήδης- Δούκας 2 (ΠΠ)
16:00 Αρίων- ΕΣΝ Βριλησσίων (ΠΚ)
17:20 Ζαφειράκης- Άρης Θ. (ΠΚ)
18:40 ΠΑΟΚ- Αμφικτύονες (ΠΠ)
20:00 Διομήδης- ΓΣ Παπασιδέρης (ΠΠ)
Νέα Κίος
08:00 Εθνικός Κοζάνης- Αμφικτύονες (ΠΚ)
09:20 Δράμα 1986- Δούκας 1 (ΠΠ)
10:40 Μπακάου- ΟΦΝΙ (Π)
12:20 Ελλάδα- Ακαδημία (Π)
16:00 Λεωνίδας- Αμφικτύονες (ΠΚ)
17:20 Άρης Θ.- ΟΦΝΙ (ΠΠ)
18:40 Χάλμπι- ΕΣΝ Βριλησσίων (Π)
20:00 Μαυροβούνιο- Ακαδημία (Π)
Ναύπλιο
08:00 Φίλιππος- ΕΣΝ Βριλησσσίων (ΠΚ)
09:20 ΑΟΔ Κορυδαλλού- Φιλώτας (ΠΚ)
10:40 ΓΑΣ Καματερού 2- Ταλέντουλ (ΠΠ)
12:00 Λεωνίδας 2- ΑΟ Ιωαννίνων (ΠΠ)
15:00 Εθνικός Κοζάνης- ΕΑΧ Χανιά (ΠΚ)
16:20 Φίλιππος- Λάρισα (ΠΠ)
17:40 ΑΣΟΧ Φοίβος- Δράμα 1986 (ΠΠ)
19:00 ΓΑΣ Καματερού 1- Ταλέντουλ (ΠΠ)
20:20 Λεωνίδας 1- ΑΟ Ιωαννίνων (ΠΠ)

HB Training

HANDBALL PREMIER

osfplogoth aeklogoth paokogoth dukelogoth diomidislogoth aeroposlogoth filipposlogoth ymcalogoth fivoslogoth drama86logoth 	arisniklogoth pylaialogoth

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ofnilogoth paokogoth kamaterologoth filipposlogoth anagennisilogoth panoramalogoth malexgiannitslogoth pylaialogoth kyklopeslogoth veroia2017logoth