Hellenic Handball Federation

Official Website

BeFunky Collage
Νίκες για ΟΦΝ Ιωνίας, Άρτα, Μέγα Αλέξανδρο και Αμύντα Αμυνταίου- Φοβερή η Τσιομπάνου με 20 γκολ!

Ένα ματς (Παναιτωλικός- ΠΑΟΚ, αύριο 14:00) απέμεινε για την ολοκλήρωση της 13ης αγωνιστικής στην Α1 Γυναικών.
Ο ΟΦΝ Ιωνίας πέρασε από την Φλώρινα επικρατώντας 33-21 του Φιλώτα και έτσι διεύρυνε το νικηφόρο σερί της.
Η Αναγέννηση Άρτας νίκησε δύσκολα την ΑΕΠ Πανόραμα με 28-24 στη Θεσσαλονίκη με κορυφαία την Σμαρδέλη (9 γκολ).
Ο Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών επικράτησε στο τοπικό ντέρμπι του Φιλίππου με 23-20, ενώ ο Αμύντας Αμυνταίου με 20 γκολ της εκπληκτικής Τσιομπάνου νίκησε στην Πτολεμαΐδα τον Αρίωνα με 36-27

ΦΙΛΩΤΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ- ΟΦΝ ΙΩΝΙΑΣ 21-33
Τα πεντάλεπτα: 2-4, 2-5, 4-8, 5-10, 7-12, 7-15 (ημχ.) 8-21, 8-25, 13-27, 17-29, 19-30, 21-33
ΦΙΛΩΤΑΣ (Τάνια Τσουτσουλάκη): Ριστόφσκα 5, Ρόμπε, Κεβρεκίδου 2, Κατσουπάκη 2, Γαλανούδη 5, Φυλλάκη, Βαφειάδου, Φωκά, Τσιτλακίδου 4, Γκάτσιου, Σιδηροπούλου, Παραστατίδου, Γεωργιάδου, Τρπόφσκα 3, Αβραμίδου.
ΟΦΝΙ (Σάσα Ζιβούλοβιτς): Κεπεσίδου, Μανιά 4, Αργυροπούλου, Μίλασιτς 4, Παπανικολάου 3, Πάπα 9, Ζυγούρα 3, Μακρή, Χρυσή, Διακογιάννη 1, Κοντοστεργίου 2, Ζηνωνίδου, Χρονοπούλου 3, Στουγιαννίδου 4.
Διαιτητές: Κινατζίδης- Φωτακίδης, Δίλεπτα: 2-2, Πέναλτι: 1/1-0/2

HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ- ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ 24-28
Τα πεντάλεπτα: 2-2, 3-5, 4-8, 7-10, 10-12, 10-13 (ημχ.), 12-15, 15-18, 17-20, 19-24, 22-26, 24-28
ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Σκανδάλης- Χριστοδουλίδης): Ζουμπουλίδου, Τσολοζίδου, Παπαβασιλείου 3, Ιωαννίδου, Κούπα, Αναστασιάδου, Καραβέλη, Λούρη 4, Καρσανίδου 1, Γκάτζιου 5, Κωστοπούλου 2, Αθανασοπούλου 1, Αμανατίδου 4, Ποιμενίδου 4, Λάμπρου.
ΑΡΤΑ (Γιόνκα Δήμου): Μπαλάφα 6, Καλοϊδή, Σμαρδέλη 9, Βέμη 1, Σκάρα, Βράτσεβα 2, Κανάρη 1, Δημητρίου 8, Χήτα 5, Κουρέλη, Μέγα, Καλασνίκοβα.
Διαιτητές: Γράψας- Κυριακού, Δίλεπτα: 1-4, Πέναλτι: 2/2-2/2.

ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ- ΑΜΥΝΤΑΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ 27-36
Τα πεντάλεπτα: 2-4, 4-5, 7-7, 10-10, 12-11, 15-15 (ημχ.), 17-17, 19-19, 21-22, 24-26, 25-31, 27-36
ΑΡΙΩΝ (Γιάννης Παπουλίδης): Ζάμκου, Πουμπουλίδου, Γιώβη 5, Κοροσίδου, Τσερέπη Δημ. 3, Αθανασίου, Θεοφυλακτίδου, Μάλγαρη, Νικολάου 2, Τσερέπη Δές. 2, Ευσταθιάδου 1, Πετρίδου 5, Ζώρου 3, Τσανακτσίδου 3, Νικολαϊδου 2, Παπαδοπούλου 1.
ΑΜΥΝΤΑΣ (Νίκος Γιώσκος): Κυρλιάνη, Μπάντη 4, Ρακοπούλου Ιλ. 2, Κωτσοπούλου 1, Σουμελίδου Δ., Νταμπίζα, Σουμελίδου Ο., Ζντραβέφσκα 4, Τσιομπάνου 20, Ταϊρίδου, Καλογήρου 4, Μίτις 1, Ρακοπούλου Ελ.
Διαιτητές: Αναστασίου- Λιακόπουλος, Δίλεπτα: 2-4, Πέναλτι: 2/4-3/5

Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ- ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 23-20
Τα πεντάλεπτα: 2-0, 3-2, 7-4, 10-6, 11-7, 12-9 (ημχ.), 13-12, 16-13, 16-15, 17-16, 21-18, 23-20
Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Αλέξανδρος Ταρινίδης): Αναστασίου 4, Παρασκευαϊδου, Τρελλοπούλου, Ρουσοπούλου, Ανδρίτσου 8, Ζιάκα 4, Φράγκου 2, Τροχίδου Χ. 2, Μαυροπούλου, Κεχαγιά, Παντσαρτζή, Ντιμτσούδη 1, Τροχίδου Ε. 2, Σπυρίδου, Παπαδοπούλου Γ., Παπαδοπούλου Ι.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Γιώργος Τσικίνας): Νάτσο, Εμμανουηλίδου, Ντόβα, Γεωργιάδου Α. 1, Παπαδοπούλου 4, Γεωργιάδου Κ., Καραχαρίση 4, Θεοδοσοπούλου Β., Σπυριδοπούλου, Καλμουκίδου 2, Θεοδοσοπούλου Σ., Νούσια 7, Ματαρώνα, Στεφανίδου 2, Ζαγκλιβέρη.
Διαιτητές: Νάσκος- Χαρίτσος, Κόκκινες: 40:13 Αναστασίου- 59:09 Νούσια (αμφότερες για τρία δίλεπτα), Δίλεπτα: 6-6, Πέναλτι: 5/6-6/7.

Βαθμολογία (Σε 13 αγώνες)
Ομάδα Βαθμοί Γκολ
1. Ν. Ιωνία 26
2. Αναγέννηση Άρτας 22
--------------------------------------------------------
3. ΠΑΟΚ 20
4. Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών 15
5. Πανόραμα 11
6. Φιλώτας Φλώρινας 10
7. Φίλιππος Βέροιας 10
8. Αμύντας Αμυνταίου 9
--------------------------------------------------------
9. Παναιτωλικός 5
10. Αρίων Πτολεμαΐδας 0
*Παναιτωλικός και ΠΑΟΚ παίζουν αύριο