Hellenic Handball Federation

Official Website

a16
Διομήδης Άργους, Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων, ΟΦΝ Ιωνίας και ΑΣ Κορωπίου ΓΣ Παπασιδέρης οι νικητές

Ολοκληρώθηκε το τουρνουά DUKE 2018 που διοργανώθηκε από τον ΑΣΕ Δούκα, τον Δήμο Αμαρουσίου και τελούσε υπό την αιγίδα της Ομοσπονδίας Χειροσφαιρίσεως Ελλάδος και της ΚΕΔΕ.

Συνολικά πήραν μέρος 37 ομάδες (36 από την Ελλάδα και μία από το εξωτερικό) με 500 και πλέον αθλητές και αθλήτριες στις κατηγορίες Παίδων, Παμπαίδων Α’, Παγκορασίδων Α’, Παμπαίδων Β’.

Οι αγώνες φιλοξενήθηκαν στα αθλητικά κέντρα «Δαΐς», «Σπύρος Λούης» και «ΟΑΚΑ», ενώ οι τελικοί πραγματοποιήθηκαν στο «Δαΐς».

Τις απονομές –μεταξύ άλλων- έκαναν ο Γενικός Γραμματέας της ΟΧΕ Κώστας Σταματιάδης και ο A' Αντιπρόεδρος της ΟΧΕ Στέφανος Σταμούλης.

 

ΟΙ ΝΙΚΗΤΕΣ
Στην κατηγορία Παίδων, ο Διομήδης Άργους μετέτρεψε σε μονόλογο την αναμέτρηση με τα Βριλήσσια. Επικράτησε με 22-17 και κατέλαβε την πρώτη θέση αφήνοντας δεύτερη την ομάδα των Βορείων προαστίων.
Στους Παμπαίδες Α’, ο Λεωνίδας κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο αφού επικράτησε με 31-23 και άφησε δεύτερο τον ΑΣΕ Δούκα ενώ την τρίτη θέση κατέλαβε ο Διομήδης Άργους και την τέταρτη ο Αερωπός Έδεσσας.
Στην παγκορασίδες Α’ τώρα, η Νέα Ιωνία έφτασε αήττητη στην κορυφή. Στον μεγάλο τελικό του διεθνούς τουρνουά νίκησε το Καματερο με 20-12 ενώ στον μικρό τελικό της διοργάνωσης ο Ζαφειράκης Νάουσας με ανατροπή νίκησε τα Βριλήσσια και κατέκτησε την τρίτη θέση.
Στους Παμπαίδες Β’, ο Παπασιδέρης Κορωπίου σε ένα ακόμα τουρνουά παρέμεινε αήττητος. Νίκησε τον Δούκα στον τελικό με 26-22. Οι μπλε του Μάκη Παπακώστα τερμάτισαν στην δεύτερη θέση με τρίτο τον Ολυμπιακό Κερατσινίου και τέταρτη την ΑΕΚ.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Αναλυτικά τα αποτελέσματα στους μικρούς και μεγάλους τελικούς ανά κατηγορία έχουν ως εξής:
Κατηγορία Παίδων
Μεγάλος τελικός: Διομήδης Αργους – Βριλήσσια 22-17
Μικρός τελικός: ΑΣΕ Δούκα – Φίλιππος Βεροιας 24-32
Κατηγορία Παμπαίδων α’
Μεγάλος τελικός: ΑΣΕ Δούκα – Λεωνίδας 23-31
Μικρός τελικός: Διομήδης Άργους – Αερωπός Έδεσσας 21-20

Κατηγορία Παγκορασίδων Α’
Μεγάλος τελικός: Νέα Ιωνία – Καματερό 20-12
Μικρός τελικός: Ζαφειράκης Νάουσας – Βριλήσσια 17-12
Κατηγορία Παμπαίδων Β’
Μεγάλος τελικός: ΑΣΕ Δούκα – Παπασιδέρης Κορωπί 22-26
Μικρός τελικός: Ολυμπιακός Κερατσινίου – ΑΕΚ 21-20

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
ΠΑΙΔΕΣ
ΑΣΕ Δούκα – Φίλιππος Βέροιας: 24-32
Τα πεντάλεπτα: 1-1, 4-6, 4-10, 6-14, 7-17, 8-17, 15-26, 17-28, 21-29, 24-32
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ: Κασιώνης, Φαναριώτης, Βασιλόπουλος Θ. , Μάνος 6, Αθανασοπουλος, Πουλιάσης, Δικαιούλιας, Σοφιανός, Βασιλοπουλος Κ., Κωνσταντοπουλος 1, Ρουμπής 3, Ζαφειράκης 3, Ραυτόπουλος 7, Βαρσος, Στεφανίτσης, Παγιάτης 4, Κοτσαντωνογλου.
Φίλιππος Βέροιας: Νιώπας, Ελευθεριάδης, Κατσαβός , Σαράφης 9, Μπογιατζής, Ζαμάνης 1, Πασανικολάκης, Λυκοστρατής, Πετρομελίδης 9, Καρανάτσιος 5, Στεφανόπουλος, Πελέκης, Στανκίδης, Καπραράς 1, Καραγιοβάνης 1, Τζωρτζίνης 6, Κατρανάς, Παπαγιάννης.

Διομήδης Άργους – Βριλήσσια: 22-17
Τα πεντάλεπτα: 3-0, 6-0, 8-2, 8-5, 10-6, 11-8, 11-10, 12-11, 16-13, 19-14, 20-16, 22-17.
Διομήδης Άργους: Χατζηκωνσταντίνου, Μπινιάρης 7, Αναγνωστόπουλος 4, Χρόνης 1, Μανασάκης 3, Μπολιάρης 3, Σχοινοχωρίτης. Σκούρας. Μητσάκος, Ντούρος, Μπελιτσιάνης, Μούγιτς, Μιχαλόπουλος 3, Χιόνης 1, Παππας, Παπασπυρόπουλος, Παπαγιαννόπουλος.
Βριλήσσια: Γλύκας 1, Γκένας 37, Ζαχαρίας, Κετιμές 1, Κιουλτσίδης, Κορκολής 2, Κούτρας, Μπεσκος, Μαργέτης 1, Μπόζιος 3, Νικολιντάης, Ρήγος, Σαλταγιάννης 1, Ταμπάκος 5, Βελτσινιώτης, Καρούζος.

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Α’
Διομήδης Άργους – Αερωπός Έδεσσας: 21-20
Τα πεντάλεπτα: 5-2, 7-8, 9-11, 12-12, 15-16, 17-17, 18-19, 21-20
Διομήδης Άργους: Κωστούλας 6, Διονυσόπουλος, Παπασπυρόπουλος Γ., Παπασπυρόπουλος Μ., Σουλτανίδης, Κοσκινάς, Τσακίρης, Ντάκαρης 9, Θεοφανόπουλος, Παππάς, Χιόνης Γ., Χιόνης Κ., Μητσόπουλος 2, Αγγελόπουλος, Χρόνης, Ρουμπός 4, Καρκαγγελής.
Αερωπός Έδεσσας: Δαχης, Ινέγλης 2, Καρατζιος, Γιαννούσης 2, Λιόφης 2, Μαρίνος, Μουμτζιδέλης, Μπουτκαρης Κ. 3, Μπουτκαρης Π., Νίκου 1, Παπαδόπουλος, Πατρίδης, Σύρκος, Κλήντζαρης, Γκιώσης 9.

ΑΣΕ Δούκα – Λεωνίδας: 23-31
Τα πεντάλεπτα: 2-1, 5-6, 7-9, 9-11, 9-15, 13-19, 15-22, 18-23, 19-28, 23-31.
ΑΣΕ Δούκα: Κατσικώστας, Αλευρίδης, Μπάρκας, Αντωνιάδης 3, Πάνου, Βαλκανάς, Καλύβας 7, Παπαχαρτοφύλης, Γιαννούλης, Μανουσέλης 1, Πετρουλάκος, Δικαιούλιας, Κατσάμπας, Κοντοζαμάνης, Χατσατουριάν 6, Παπαιακώβου 1, Χαριτωνίδης 1, Κολεζάκης.
Λεωνίδας: Οικονόμου, Βασιλείου 8, Βληκίδης 5, Καραφώτης 3, Κουτουλογένης 1, Γετσόπουλος, Χριστοδουλόπουλος, Τσορτέκης 7, Λόλας 2, Μαρης, Γύζης, Μυστικογλου, Παπαδόπουλος, Ζάγκας, Λάμπρου 4, Πολυζωγόπουλος 1, Ρουσσάκης.

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α’
Ζαφειράκης – Βριλήσσια: 22-12
Τα πεντάλεπτα: 1-3, 2-6, 5-7, 6-7, 7-8, 10-10, 13-12, 17-12, 19-12, 22-12
Ζαφειράκης Νάουσας: Γουδή, Τσιγαρίδα 9, Ψαρά 7, Κυριακίδου, Φαρμάκη 2, Παπαδοπουλου, Τζιάτζιου, Τσιάπα 2.
Βριλήσσια: Τσέβα, Στρούζου, Ελευθεριάδη, Γκιόκα 1, Καββαδία, Καπλάνη, Ιωάννου, Λάσκου 3, Παπαναστασίου, Δασκαλοθανάση, Πασχαλούδη 3, Κορκολη 3, Μαυρίδη, Μπόζιου 2, Τσούκα.

Νέα Ιωνία – Καματερό: 20-12
Τα πεντάλεπτα: 3-0, 4-2, 6-4, 8-5, 12-7, 13-8, 15-8, 18-18, 19-10, 20-12.
Νέα Ιωνία: Καψάλη, Παγιώτα, Γιαννοπούλου 3, Παπανικολάου, Μαριμπέλα 4, Μπιχάκη 1, Βαρβεράκη, Ωραιοπούλου 5, Τσιαμάνη, Χιντρι 3, Νορόσι 5, Μπαντέλα, Πέππα, Σαμοθράκη, Δημοπούλου.
Καματερό: Βουκλαρη 5, Γιακουμέλου, Κατσίκα, Κουτροδήμου 2, Λούπη, Μετάι, Ντόκα 2, Παπαιωάννου, Παπαστεργίου, Πατρώνη, Σπηλιοπουλου 3, Τσικνή, Ψαριώτη, Κουτροδήμου.

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Β’
Ολυμπιακός Κερατσινίου – ΑΕΚ: 21-20
Τα πεντάλεπτα: 3-4, 6-8, 7-10, 9-11, 13-14, 15-15, 18-17, 19-19 (κ.α.), 21-20.
Ολυμπιακός Κερατσινίου: Ανδριώτης, Σάμιος 2, Ξυπνητός 7, Γεωργαντζής, Μεταξάς 3, Τσατσαρής, Βρεττός 1, Τσολάκης, Σουρμελίδης 4, Δημητριάδης 2, Φουσέκας, Παπακωνσταντίνου 1, Σαγρής, Μιχέλης, Κουκουλας 1, Καμπόλης.
ΑΕΚ: Παπανικολάου 4, Ναυπλιώτης, Ραράκος 8, Ρούτσιας 2, Κοτζιάς, Οικονόμου, Σεβαστάκης 6, Γετσόπουλος Γ., Γετσόπουλος Α. Μπαμπάσης, Μαυροφωράς, Γεωργούσης, Πόντα.

ΑΣΕ Δούκα – Παπασιδέρης Κορωπί: 22-26
Τα πεντάλεπτα: 3-5, 5-10, 6-15, 10-17, 14-19, 16-22, 19-24, 22-26
ΑΣΕ Δούκα: Λιάκος 1, Σφακιωτάκης 4, Καρούζος 2, Δαλιούρης, Γεωργίου 2, Τσέλιος 5, Γιαννούλης 2, Μουζακίτης, Τσιούμας 4, Ζησιμάτος, Δημουλίτσας, Ψυντρίδης 2, Σταμάτης, Μπακλέζος.
Παπασιδέρης Κορωπί: Πανουργιάς, Γιαντζα 6, Λίτσης 4, Σκουρλής, Γιαννακούρας, Καραγιάννης 5, Τάτσης 3, Καμαρινόπουλος 2, Παπαδόπουλος, Βαγγέλης, Χοτζάι, Βελέκης, Ρισσακης, Κορώνης, Κιούσης 3, Παπακώστας, Κώνστας 3, Ζιώγας, Ιβάν, Μπούμπας.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ
ΠΑΙΔΕΣ
Θέσεις (5-6)
Απόλλων Σταυρούπολης – Ολυμπιακός Κερατσινίου 24-27
Θέσεις (7-8)
Αερωπός Έδεσσας – Νέα Ιωνία 30-20
θέσεις (9-10)
Αναγέννηση Βύρωνα – Άρης Νίκαιας 30-24

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Α’
Θέσεις (5-6)
Βριλήσσια – Ζαφειράκης 24-30
Θέσεις (7-8)
Φίλιππος 1 – Άρης Νικαίας 21-29
Θέσεις (9-10)
Καματερό – Ιωνικός 24-18
Θέσεις (11-12)
Φίλιππος 2 – Φοίβος ΟΧ 23-26

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Β’
Θέσεις (5-6)
Αερωπός Έδεσσας– Λεωνίδας 23-20
Θέσεις (7-8)
ΑΣΑ Διονύσου – Τάλεντουλ 21-20
Θέσεις (9-10)
Βριλήσσια – Διομήδης Άργους 22 – 19
Θέσεις (11-12)
Ωρίων Χανίων – Άρης Νικαίας 10-26

Η ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

ΠΑΙΔΕΣ
1. Διομήδης Άργους
2. Βριλήσσια
3. Φίλιππος Βεροιας
4. ΑΣΕ Δούκα
5. Ολυμπιακός Κερατσινίου
6. Απόλλων Σταυρουπολης
7. Αερωπός Έδεσσας
8. Νέα Ιωνία
9. Αναγέννηση Βύρωνα
10. Άρης Νικαίας

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Α’
1. Λεωνίδας
2. ΑΣΕ Δούκα
3. Διομήδης Άργους
4. Αερωπός Έδεσσας
5. Ζαφειράκης Νάουσας
6. Βριλήσσια
7. Άρης Νίκαιας
8. Φίλιππος Βέροιας 1
9. Καματερό
10. Ιωνικός
11. Φοίβος ΟΧ
12. Φίλιππος Βέροιας 2

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α’
1. Νέα Ιωνία
2. Καματερό
3. Ζαφειράκης Νάουσας
4. Βριλήσσια

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Β’
1. Παπασιδέρης Κορωπίου
2. ΑΣΕ Δούκα
3. Ολυμπιακός Κερατσινίου
4. ΑΕΚ
5. Αερωπός Έδεσσας
6. Λεωνίδας
7. ΑΣΑ Διονύσου
8. Ταλεντούλ
9. Βριλήσσια
10. Διομήδης Άργους
11. Άρης Νικαίας
12. Ωρίων Χανίων

a131a19a111 1

26165373 393671844388624 2799134767635372663 n26166639 393671757721966 151430204557381339 na12duke15
duke12




 

 

 

HB Training

HANDBALL PREMIER

osfplogoth dukelogoth aeklogoth diomidislogoth paokogoth 	panellinioslogoth filipposlogoth aeroposlogoth fivoslogoth kamaterologothh ymcalogoth drama86logoth

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ofnilogoth   paokogoth   anagennisilogoth   malexgiannitslogoth   panoramalogoth   filotaslogoth   filipposlogoth   kamaterologoth   aristheslogoth