Hellenic Handball Federation

Official Website

danaoncup
Δούκας- Λεωνίδας και ΟΦΝΙ-Καματερό θα παίξουν για το χρυσό- Ελλάδα και Μαυροβούνιο στον τελικό των Εφήβων

Ολοκληρώθηκε το πρώτο σκέλος της 5ης ημέρας του Danaon Cup 2018 με την διεξαγωγή των ημιτελικών στο Πανελλήνιο Παμπαίδων Α’- Παγκορασίδων Α’, αλλά και αγώνων κατάταξης σε όλες τις κατηγορίες.
Αξίζει να σημειωθεί ότι οι τίτλοι των πρωταθλητών Ελλάδος τόσο στα αγόρια, όσο και στα κορίτσια θα είναι υπόθεση της Αθήνας.
Όλοι οι τελικοί θα διεξαχθούν στο κλειστό της Αγίας Τριάδας θα έχουν live streaming και live score.
Στις 09:30 θα παίξουν ΟΦΝ Ιωνίας- ΓΑΣ Καματερού, στις 11:00 Ελλάδα- Μαυροβούνιο στους Έφηβους και στις 12:45 ΑΣΕ Δούκα- Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων.
Στους Παμπαίδες ο Δούκας μετά από μία πολύ καλή εμφάνιση επικράτησε 28-15 του Διομήδη Άργους με πρώτο σκόρερ τον Καλύβα (10 γκολ), ενώ για τους «Λύκους» ο Χιόνης σημείωσε 13 τέρματα.
Στον 2ο ημιτελικό ο Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων κατέβαλε την αντίσταση του Ζαφειράκη Νάουσας με 29-25. Στο πρώτο δεκαπεντάλεπτο η ομάδα της Νάουσας προηγήθηκε 6-2 (8:30) και 7-4 (11:30) με τον Μπιλιούρη να κάνει μεγάλη εμφάνιση (11 γκολ στο σύνολο). Ο Λεωνίδας ωστόσο αντέδρασε και με… αιχμή του δόρατος τον Βασιλείου (13 γκολ) γύρισε το ματς και πέρασε μπροστά για πρώτη φορά με 10-9 στο 16:30, ενώ στο δεύτερο μέρος κατάφερε να πάρει διαφορά ασφαλείας την οποία και κράτησε έως το φινάλε.
Στις Παγκορασίδες ΟΦΝ Ιωνίας και ΓΑΣ Καματερού ήταν ανώτεροι και νίκησαν εύκολα τον Εθνικό Κοζάνης με 29-21 και τον ΕΣΝ Βριλησσίων με 25-14, αντίστοιχα.

ΤO ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΤΟΥ DANAON CUP 2018

ΤΕΛΙΚΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ Α’ ΦΑΣΗΣ

Παμπαίδες Α’ (24 ομάδες)
1ος (Α) όμιλος
1. Διομήδης Άργους 4
2. ΓΣ Παπασιδέρης 2
3. ΑΣΕ Δούκα 2 0

2ος (Β) όμιλος
1. Ζαφειράκης Νάουσας 4
2. Ολυμπιακός Κερατσινίου 2
3. ΑΕΠ Πανόραμα 0

3ος (C) όμιλος
1. ΓΑΣ Καματερού 1 4
2. ΓΑΣ Καματερού 2 2
3. Ταλεντούλ (Ρουμανία) 0

4ος (D) όμιλος
1. ΠΑΟΚ 4
2. ΕΣΝ Βριλησσίων 2
3. Αμφικτύονες Λαμίας 0

5ος (E) όμιλος
1. Αερωπός Έδεσσας 4
2. Άρης Θεσσαλονίκης 2
3. ΟΦΝ Ιωνίας 0

6ος (F) όμιλος
1. ΑΣΕ Δούκα 1 4
2. ΑΣΟΧ Φοίβος 2
3. Δράμα 1986 0

7ος (G) όμιλος:
1. Λεωνίδας 2 4
2. ΑΟ Ιωαννίνων 2
3. Λεωνίδας 1 0

8ος (H) όμιλος
1. Φίλιππος Βέροιας 4
2. Larissa Handball Club 2
3. Ιωνικός ΝΦ 0

Παγκορασίδες Α’ (13 ομάδες)
1ος (Α) όμιλος
1. ΟΦΝ Ιωνίας 4
2. ΑΟΔ Κορυδαλλού 2
3. Φιλώτας Φλώρινας 0

2ος (Β) όμιλος
1. ΕΣΝ Βριλησσίων 4
2. Φίλιππος Βέροιας 2
3. Αρίων Πτολεμαΐδας 0

3ος (C) όμιλος
1. ΓΑΣ Καματερού 4
2. Ζαφειράκης Νάουσας 2
3. Άρης Θεσσαλονίκης 0

4ος (D) όμιλος
1. Εθνικός Κοζάνης 6
2. Λεωνίδας 4
3. Αμφικτύονες Λαμίας 2
4. ΕΑΧ Χανιά 0

Παίδες (9 ομάδες)
1ος όμιλος (Α)
1. Χάλμπι 4
2. ΕΣΝ Βριλησσίων 2
3. Πανελλήνιος ΓΣ 0

2ος όμιλος (Β)
1. Ελλάδα 4
2. Μαυροβούνιο 2
3. Ακαδημία Πάτρας 0

3ος όμιλος (C)
1. Μπακάου (Ρουμανία) 4
2. Διομήδης Άργους 2
3. ΟΦΝ Ιωνίας 0

Β’ ΦΑΣΗ- ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Παμπαίδες Α’
J όμιλος
1. Διομήδης Άργους 4
2. Ζαφειράκης Νάουσας 4
3. ΠΑΟΚ 2
4. ΓΑΣ Καματερού 1

K όμιλος
1. Λεωνίδας 2 6
2. ΑΣΕ Δούκα 1 4
3. Αερωπός Έδεσσας 2
4. Φίλιππος Βέροιας 0

 

 

L όμιλος
1. ΕΣΝ Βριλησσίων 4
2. ΓΑΣ Καματερού 2 4
3. Ολυμπιακός Κερατσινίου 2
4. ΓΑΣ Παπασιδέρης 2

M όμιλος
1. ΑΟ Ιωαννίνων 6
2. Larissa Handball Club 4
3. Άρης Θεσσαλονίκης 2
4. ΑΣΟΧ Φοίβος 0

N όμιλος
1. Ταλέντουλ 6
2. ΑΣΕ Δούκα 2 4
3. ΑΕΠ Πανόραμα 2
4. Αμφικτύονες Λαμίας 0

O όμιλος
1. Δράμα 1986 6
2. Λεωνίδας 1 4
3. Ιωνικός ΝΦ 2
4. ΟΦΝ Ιωνίας 0

Παγκορασίδες Α’
J όμιλος
1. ΟΦΝ Ιωνίας 6
2. ΕΣΝ Βριλησσίων 4
3. Φίλιππος Βέροιας 2
4. ΑΟΔ Κορυδαλλού 0

K όμιλος
1. ΓΑΣ Καματερού 6
2. Εθνικός Κοζάνης 4
3. Ζαφειράκης Νάουσας 2
4. Λεωνίδας 0

L όμιλος
1. Φιλώτας Φλώρινας 6
2. Αμφικτύονες Λαμίας 2
3. Άρης Θεσσαλονίκης 2
4. Αρίων Πτολεμαΐδας 2
5. ΕΑΧ Χανιά 0

Παίδων
J όμιλος
Ελλάδα 6
Μαυροβούνιο 4
Χάλμπι 2
Μπακάου 0

K όμιλος
Πανελλήνιος 4
ΕΣΝ Βριλησσίων 3
ΟΦΝ Ιωνία 3
Διομήδης Άργους 2
Ακαδημία Πάτρας 0

Έφηβοι (6 ομάδες)
1. Μαυροβούνιο 8
2. Ελλάδα 6
3. Athens Masters 4
4. Διομήδης Άργους 3
5. Χάλμπι 2
6. Πέλιστερ 1

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ- ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
Δευτέρα 2 Ιουλίου 2018 (8 αγώνες)
Αγία Τριάδα
ΟΦΝΙ- ΑΟΔ Κορυδαλλού (ΠΚ) 30-8
ΕΣΝ Βριλησσίων- Αμφικτύονες (ΠΠ) 32-15
Άργος
ΓΑΣ Καματερού 1- ΓΑΣ Καματερού 2 (ΠΠ) 42-28
Λεωνίδας- ΕΑΧ Χανιά (ΠΚ) 41-17
Νέα Κίος
Λεωνίδας 1- Λεωνίδας 2 (ΠΠ) 20-27
Χάλμπι- Πανελλήνιος (Π) 35-18
Ναύπλιο
ΓΣ Παπασιδέρης- Δούκας 2 (ΠΠ) 24-22
Δούκας 1- ΑΣΟΧ Φοίβος (ΠΠ) 38-12

Τρίτη 3 Ιουλίου 2018 (34 αγώνες)
Αγία Τριάδα
Ζαφειράκης- Ολυμπιακός Κ. (ΠΠ) 29-16
ΓΑΣ Καματερού- Ζαφειράκης (ΠΚ) 24-18
ΕΣΝ Βριλησσίων- Πανελλήνιος (Π) 34-17
Χάλμπι- Ελλάδα (Ε) 26-29
Διομήδης- Αθήνα (Ε) 26-32
Πανόραμα- Ολυμπιακός Κ. (ΠΠ) 25-29
ΟΦΝΙ- Φιλώτας (ΠΚ) 32-12
Μαυροβούνιο- Πέλιστερ (Ε) 30-14
Μπακάου- Διομήδης (Π) 31-24
Άργος
Αερωπός- ΟΦΝΙ (ΠΠ) 38-4
Ιωνικός ΝΦ- Λάρισα (ΠΠ) 35-43
ΠΑΟΚ- ΕΣΝ Βριλησσίων (ΠΠ) 25-23
Διομήδης- Δούκας 2 (ΠΠ) 29-23
Αρίων- ΕΣΝ Βριλησσίων (ΠΚ) 25-34
Ζαφειράκης- Άρης Θ. (ΠΚ) 33-20
ΠΑΟΚ- Αμφικτύονες (ΠΠ) 48-13
Διομήδης- ΓΣ Παπασιδέρης (ΠΠ) 31-24
Νέα Κίος
Εθνικός Κοζάνης- Αμφικτύονες (ΠΚ) 28-6
Δράμα 1986- Δούκας 1 (ΠΠ) 19-36
Μπακάου- ΟΦΝΙ (Π) 34-27
Ελλάδα- Ακαδημία (Π) 49-12
Λεωνίδας- Αμφικτύονες (ΠΚ) 25-11
Άρης Θ.- ΟΦΝΙ (ΠΠ) 26-25
Χάλμπι- ΕΣΝ Βριλησσίων (Π) 22-21
Μαυροβούνιο- Ακαδημία (Π) 43-23
Ναύπλιο
Φίλιππος- ΕΣΝ Βριλησσσίων (ΠΚ) 11-25
ΑΟΔ Κορυδαλλού- Φιλώτας (ΠΚ) 23-22
ΓΑΣ Καματερού 2- Ταλέντουλ (ΠΠ) 33-32
Λεωνίδας 2- ΑΟ Ιωαννίνων (ΠΠ) 39-21
Εθνικός Κοζάνης- ΕΑΧ Χανιά (ΠΚ) 43-13
Φίλιππος- Λάρισα (ΠΠ) 27-20
ΑΣΟΧ Φοίβος- Δράμα 1986 (ΠΠ) 26-25
ΓΑΣ Καματερού 1- Ταλέντουλ (ΠΠ) 42-39
Λεωνίδας 1- ΑΟ Ιωαννίνων (ΠΠ) 26-30
Τετάρτη 4 Ιουλίου 2018 (37 αγώνες)
Αγία Τριάδα
Ζαφειράκης- Πανόραμα (ΠΠ) 34-17
Ελλάδα- Αθήνα (Ε) 30-16
Χάλμπι- Πέλιστερ (Ε) 36-22
ΓΣ Παπασιδέρης- ΓΑΣ Καματερού 2 (ΠΠ) 27-32
ΑΣΕ Δούκα 1- Λεωνίδας 2 (ΠΠ) 24-34
ΟΦΝ Ιωνίας- Φίλιππος (ΠΚ) 25-13
ΑΟΔ Κορυδαλλού- ΕΣΝ Βριλησσίων (ΠΚ) 10-22
Μαυροβούνιο- Μπακάου (Π) 37-28
Αθήνα- Μαυροβούνιο (Ε) 25-27
Άργος
Εθνικός Κοζάνης- Λεωνίδας (ΠΚ) 37-20
Αερωπός- Άρης Θ. (ΠΠ) 48-24
Φίλιππος- Ιωνικός ΝΦ (ΠΠ) 32-22
ΓΑΣ Καματερού- Άρης Θ. (ΠΚ) 32-16
ΟΦΝ Ιωνίας- Ιωνικός ΝΦ (ΠΠ) 23-27
ΕΣΝ Βριλησσίων Ακαδημία Πάτρας (Π) 36-18
Ολυμπιακός Κ.- ΕΣΝ Βριλησσίων (ΠΠ) 19-32
Άρης Θ.- Λάρισα (ΠΠ) 33-51
Χάλμπι- Διομήδης (Ε) 26-28
Νέα Κίος
Διομήδης- ΟΦΝΙ (Π) 28-23
Ελλάδα- Μαυροβούνιο (Π) 35-33
Διομήδης- Μαυροβούνιο (Ε) 25-27
ΑΣΟΧ Φοίβος- ΑΟ Ιωαννίνων (ΠΠ) 19-22
Διομήδης Άργους- ΓΑΣ Καματερού 1 (ΠΠ) 41-36
Ζαφειράκης- Εθνικός (ΠΚ) 22-27
Ζαφειράκης- ΠΑΟΚ (ΠΠ) 29-19
Χάλμπι- Ελλάδα (Π) 15-33
Αερωπός- Φίλιππος (ΠΠ) 32-25
Πέλιστερ- Ελλάδα (Ε) 16-40
Ναύπλιο
Φίλιππος- Αρίων (ΠΚ) 31-25
Αμφικτύονες- ΕΑΧ Χανιά (ΠΚ) 21-9
Δράμα 1986- Λεωνίδα 1 (ΠΠ) 24-22
ΑΣΕ Δούκα 2- Ταλεντούλ (ΠΠ) 33-38
Πανόραμα- Αμφικτύονες (ΠΠ) 23-21
Φιλώτας- Αρίων (ΠΚ) 29-28
Πανελλήνιος- ΟΦΝ Ιωνίας (Π) 27-21
Άρης Θ.- Αμφικτύονες (ΠΠ) 22-20
ΓΑΣ Καματερού- Λεωνίδας (ΠΚ) 28-14
Πέμπτη 5 Ιουλίου 2018 (31 αγώνες)
Αγία Τριάδα
Ζαφειράκης Νάουσας- ΓΑΣ Καματερού 1 (ΠΠ) 38-30
Διομήδης Άργους- ΠΑΟΚ (ΠΠ) 30-29
ΑΟΔ Κορυδαλλός- Φίλιππος (ΠΚ) 12-19
ΓΑΣ Καματερού- Εθνικός Κοζάνης (ΠΚ) 21-11
Ζαφειράκης Νάουσας- Λεωνίδας (ΠΚ) 24-23
Ελλάδα- Μαυροβούνιο (Ε) 25-28
Ελλάδα- Μαυροβούνιο (Π) 40-35
Λεωνίδας- Φίλιππος (ΠΠ) 31-27
Άργος
Δράμα 1986- Ιωνικός ΝΦ (ΠΠ) 34-31
ΑΕΠ Πανόραμα- Ταλέντουλ (ΠΠ) 19-23
Ολυμπιακός Κερατσινίου- ΓΑΣ Καματερού 2 (ΠΠ) 33-41
ΓΣ Παπασιδέρης- ΕΣΝ Βριλησσίων (ΠΠ) 33-26
ΑΣΟΧ Φοίβος- Λάρισα (ΠΠ) 24-43
Διομήδης- Πέλιστερ (E) 26-26
ΓΑΣ Καματερού 1- ΠΑΟΚ (ΠΠ) 30-34
Αερωπός Έδεσσας- ΑΣΕ Δούκα (ΠΠ) 32-31
Νέα Κίος
ΑΣΕ Δούκας 1- Φίλιππος Βέροιας (ΠΠ) 27-22
Αερωπός Έδεσσας- Λεωνίδας 2 (ΠΠ) 25-34
Ακαδημία Π.- Διομήδης Άργους (Π) 25-31
ΟΦΝ Ιωνίας- ΕΣΝ Βριλησσίων (ΠΚ) 27-16
ΕΣΝ Βριλησσίων- ΟΦΝ Ιωνίας (Π) 20-20
Χάλμπι- Αθήνα (Ε) 24-31
Χάλμπι- Μπακάου (Π) 26-25
Διομήδης Άργους- Ζαφειράκης Νάουσας (ΠΠ) 34-32

Ναύπλιο
Φιλώτας- Άρης Θεσσαλονίκης (ΠΚ) 21-11
Αρίων Πτολεμαΐδας- ΕΑΧ Χανιά (ΠΚ) 41-10
ΑΣΕ Δούκα 2- Αμφικτύονες (ΠΠ) 24-13
ΟΦΝ Ιωνίας- Λεωνίδας 1 (ΠΠ) 26-35
Άρης Θεσσαλονίκης- ΑΟ Ιωαννίνων (ΠΠ) 18-25
Φιλώτας- Αμφικτύονες (ΠΚ) 24-6
Πανελλήνιος- Διομήδης (Π) 32-31
21:00 Show Me The Way
Παρασκευή 6 Ιουλίου 2018 (35 αγώνες)
Αγία Τριάδα
Λεωνίδας 1- Ιωνικός ΝΦ (ΠΠ) 28-27
Χάλμπι- Μαυροβούνιο (Π) 22-32
ΟΦΝ Ιωνίας- Ακαδημία Πάτρας (Π) 35-27
1ος ημιτελικός ΕΣΝ Βριλησσίων- ΓΑΣ Καματερού (ΠΚ) 14-25
2ος ημιτελικός ΟΦΝ Ιωνίας- Εθνικός Κοζάνης (ΠΚ) 29-21
15:00 ΠΑΟΚ- Αερωπός Έδεσσας (ΠΠ)
16:20 Αθήνα- Πέλιστερ (Ε)
18:00 Χάλμπι- Μπακάου (Π)
20:00 Τελικός Ελλάδα- Μαυροβούνιο (Π)
Άργος
ΟΦΝ Ιωνίας- Δράμα 1986 (ΠΠ) 25-37
θέσεις 5-8 Φιλιππος- Λεωνίδας (ΠΚ) 19-22
ΓΑΣ Καματερού 2- Βριλήσσια (ΠΠ) 31-33
ΑΟ Ιωαννίνων- Λάρισα (ΠΠ) 24-19
15:00 ΓΑΣ Καματερού 1- Φίλιππος (ΠΠ)
16:20 Πανόραμα- Ιωνικός ΝΦ (ΠΠ)
17:40 Ταλέντουλ- Δράμα 1986 (ΠΠ)
19:00 Ακαδημία- Πανελλήνιος (Π)
Νέα Κίος
Ταλέντουλ-Αμιφκτύονες (ΠΠ) 28-17
Ελλάδα- Μπακάου (Π) 34-25
1ος ημιτελικός Διομήδης- ΑΣΕ Δούκα (ΠΠ) 15-28
2ος ημιτελικός Λεωνίδας 2- Ζαφειράκης (ΠΠ) 25-29
15:00 Χάλμπι- Μαυροβούνιο (Ε)
16:30 Διομήδης- Ελλάδα (Ε)
18:00 Φίλιππος- ΑΟΔ Κορυδαλλού (ΠΚ)
19:20 Λεωνίδας- Ζαφειράκης (ΠΚ)
20:40 Διομήδης- Βριλήσσια (Π)

Ναύπλιο
ΑΣΕ Δούκα- Πανόραμα (ΠΠ) 27-19
θέσεις 5-8 ΑΟΔ Κορυδαλλού- Ζαφειράκης (ΠΚ) 13-25
Άρης Θ.- ΑΣΟΧ Φοίβος (ΠΠ) 29-27
ΓΣ Παπασιδέρης- Ολυμπιακός Κ. (ΠΠ) 25-30
15:00 Αρίων- Αμφικτύονες (ΠΚ)
16:20 Άρης Θ.- ΕΑΧ Χανιά (ΠΚ)
17:40 Αμφικτύονες- ΟΦΝ Ιωνίας (ΠΠ)
19:00 ΑΣΕ Δούκα 2- Λεωνίδας (ΠΠ)
20:20 ΓΣ Παπασιδέρης- Φοίβος (ΠΠ)
Σάββατο 7 Ιουλίου (12 αγώνες)
Αγία Τριάδα
08:00 3LOS1-3LOS2 (ΠΚ)
09:30 Τελικός 1WIN1-1WIN2 (ΠΚ)
11:00 Τελικός Α1-Α2 (Ε)
12:45 Τελικός WIN1-WIN2 (ΠΠ)
Άργος
08:00 L2-M2 (ΠΠ)
09:20 L1-M1 (ΠΠ)
Νέα Κίος
08:00 Los1-los2 (ΠΠ)
09:20 Κ3-Κ4 (Π)
10:50 Κ1-Κ2 (Π)
Ναύπλιο
08:00 Α3-D5 (ΠΚ)
09:20 B3-C3 (ΠΚ)
10:40 L3-M3 (ΠΠ)

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ 5ης ΗΜΕΡΑΣ

TALENTUL – ΑΜΦΙΚΤΥΟΝΕΣ ΛΑΜΙΑΣ 28-17
Τα πεντάλεπτα: 3-1, 7-2, 12-3, 15-3, 16-7 (ημχ.) 17-9, 20-13, 23-15, 26-15, 28-17
TALENTUL (Ionut Tita): Dobrescu 9, Stanescu 7, Grancea 7, Ciobataru 3, Stoleru 1, Mazilu 1, Boltasu, Cojocaru, Ozbatak.
ΑΜΦΙΚΤΥΟΝΕΣ ΛΑΜΙΑΣ(Aπόστολος Πουγκακιώτης): Πουγκακιώτης 2, Κάλλος, Παπαγεωργίου 1, Καραγάτσιος, Ρούσσος 6, Γεωργαντάς 2, Αλμπάνης 1, Σιάππας 3, Σέντης, Σταυρακούδης 1, Καλαπόδας, Χρυσάφης 1, Τομαράς.
Διαιτητές: Hassan-Νικολαΐδης, Δίλεπτα: 2-1, Πέναλτι: 1/1-0/0

ΟΦΝ ΙΩΝΙΑΣ – ΧΙΛΙΩΤΗΣ ΔΡΑΜΑ ’86 (Π/Π) 25-37
Τα πεντάλεπτα: 0-4, 3-8, 7-13, 7-16, 10-20 (ημ.), 11-22, 16-25, 19-28, 23-34, 25-37
ΟΦΝ ΙΩΝΙΑΣ (Βασίλης Βαλούρδος): Χαλμούκης 3, Τσιγαρίδας , Μπιχάκης, Χριστοδουλόπουλος, Λιάκος 5, Κουτσός 2, Κουφόπουλος 2, Πετρατζάς 12, Σπυρόγλου, Νικολόπουλος, Κόλλιας 1
ΧΙΛΙΩΤΗΣ ΔΡΑΜΑ 1986 (Ευγένιος Τουνγκελίδης): Κεραμμυδάς, Άγ. Ξανθόπουλος 8, Καρατζάς 1, Σγουράδης 5, Κρανάς 3, Χιλιώτης 4, Καβάζης 12, Στρατηγέλης, Β. Ξανθόπουλος, Καλαϊτζίδης 4, Τοζακίδης
Διαιτητές: Γιακαλής, Κουριώτης. Δίλεπτα: 1-1 Πέναλτι: 1/3-0/0

Λεωνίδας 1 – Ιωνικός ΝΦ (ΠΠ) 28-27
Τα πεντάλεπτα: 3-2, 6-4, 13-6, 14-10, 16-13 (ημχ.), 18-13, 20-19, 21-22, 25-24, 28-27
ΛΕΩΝΙΔΑΣ 1 (Χρήστος Αντωνιάδης): Κούνουπας, Ταλιαδώρος 4, Κακαβελάκης, Ζουγανέλης, Πατρικάκος, Καρανάσης 11, Παπουτσάκης 5, Σπυρόπουλος 4, Σιδέρης, Παούρης 1, Λύκουρας, Μακράκης, Γαβράς 3.
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ (Ηρακλής Μπιτόπουλος): Πέρζος, Τσακναρίδης, Παπαδάτος, Καραγιάννης 3, Βασιλείου, Λυπημένος, Σαρικάς 1, Μπιρσιμής, Μαλούσι 7, Καρυτινός 3, Δ. Κάντζος 6, Μπριλάκης 5, Κ. Κάντζος, Δραβίλλας, Παπανικολάου.
Διαιτητές: Μιχαηλίδης – Λεφάκης Δίλεπτα: 1-1 Πέναλτι: 0/0-0/1

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 2-ΑΕΠ ΠΑΝΟΡΑΜΑ 27-19
Τα πεντάλεπτα: 2-4, 5-5, 8-7, 10-9, 11-11 (ημχ), 15-13, 18-14, 21-16, 24-18, 27-19
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 2 (Κωνσταντίνος Τσαβδαρίδης): Κοντός, Αλευρίδης, Χαριτωνίδης 3, Βλαχάκης 5, Κοντοζαμάνης, Πρίφτης, Κατσάμπας 3, Γιαννούλης 1, Τσιαντούλας 3, Δαλγιαννάκης 4, Δικαιούλιας 1, Βαλκανάς 5, Καλαμπόκης 2.
ΑΕΠ ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Αλέκος Κατσούνης): Δούρβος, Κουκλοτίδης 7, Ιακωβίδης 1, Μαδέσης, Τραγιάννης 2, Κονδράσης 2, Κονταξιάν 2, Ποτουρίδης, Παρισόπουλος 3, Πουγασιάς 1, Μαρουλίδης 1.
Διαιτητές: Χρόνης-Χρυσικόπουλος, Δίλεπτα: 1-1, Πέναλτι: 2/4-1/1.

ΕΛΛΑΔΑ – BACAU 34-25
Τα πεντάλεπτα: 3-1, 8-3, 12-3, 13-4, 15-10, 18-13 (ημχ.) 20-14, 23-18., 27-18, 31-21, 31-22, 34-25
ΕΛΛΑΔΑ (Νίκος Γεωργιάδης): Βεζύρης 2, Κοβάνης, Κοτσιώνης 6, Ασλής, Αλεξανδρίδης 6, Φαχουρίδης, Σκούφας 2, Μαυρόπουλος 3, Μπόλιαρης, Γερουλάνος, Στεφανίτσης 8, Διακιούλιας 2, Κουκούλας, Μπαμπατζανίδης, Πετρομελίδης 3, Τζωρτζίνης, Παπαγιάννης 2, Στανκίδης.
BACAU(Gabriel Armanu): Dobrota, Romanet, Gheorghe 1, Armanu 1, Andrei 9, Cojocaru 1, Balan 3, Feldes, Bran 3, Ichim 2, Petrea 1, Asavastei, Fringhiu, Marinescu, Darlau 3, Tobosaru.
Διαιτητές: Τζαφερόπουλος-Νικολαΐδης, Δίλεπτα: 2-2 Πέναλτι: 1/5-2/3

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 19-22
Τα πεντάλεπτα: 3-0, 4-3, 8-5, 9-7, 10-10 (ημ.), 13-14, 14-16, 16-19, 19-20, 19-22
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Κική Τριανταφυλλίδου): Νικολοπούλου 7, Νικολαϊδου, Καραμήτσου, Πετανίδου, Δήμου 1, Πατρίκα, Παπαδοπούλου 7, Τσανάκα, Σγουρού, Χαϊτίδου 2, Τζουβάρα, Πιπελίδου, Αρχαγγέλου, Βελισσαρίδου 2, Χουδαβέρδογλου
ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ (Όλγα Διαμιανίδου): Σαντοριναίου, Παράσχη 3, Κούνουπα, Αρπατζάνη 5, Χάιδου, Φάκα, Δεσποτίδου 11, Πλώτα, Κοσμετάτου, Ζεϊνάτι, Μαρ, Μπανάση 2, Μάγ. Μπανάση, Χρυσοσπάθη 1, Μαρκογιαννάκη, Πανταζή.
Διαιτητές: Γιακαλής, Κουριώτης. Δίλεπτα: 5-2 Πέναλτι: 4/5-6/7

IF HALLBY HK – MONTENEGRO 22-32
Τα πεντάλεπτα: 1-3, 3-5, 5-7, 8-10, 9-12, 12-16 (ημχ.),12-18, 15-19, 17-22, 18-25, 21-28, 22-32
IF HALLBY HK(Anders Litstrnad): Wikner, Forsberg, Renlad, Billengren, Eng, Hansson 4, Johsson 7, Nygren 3, Litstrand 5, Oscarsson, Bertlinson, Pehrsson, Chatzigeorgiadis 3.
MONTENEGRO (Darco Pejovic): Vujovic, Milacic, Mijuskovic 5, Bojovic, Gvozdenovic 8, Durkovic 1, Dragasevic 4, Jokic 1, Cepic 2, Barjaktarovic 2, Vukicevic 3, Bosnjak 2, Brnovic, Pejovic 4.
Διαιτητές: Μιχαηλίδης – Λεφάκης Δίλεπτα: 0-3 Πέναλτι: 1/1-2/2

ΑΟΔ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ-ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ 13-25
Τα πεντάλεπτα: 1-3, 2-9, 4-12, 4-15, 5-18 (ημχ), 6-18, 8-20, 8-22, 12-24, 13-25
ΑΟΔ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ (Μαρία Λαγοπούλου): Κοντοδιού, Θ. Λυτρίβη 4, Μυλωνά, Μανιάκου, Ζάρρα 3, Τσαντάκη, Λαγού 2, Μανδαμαδιώτη, Γκουλη, Τ. Λυτρίβη, Βελιδάκη 3, Γαμβρούδη 3.
ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ (Στάθης Κεσίδης): Γουδη, Τζιάτζιου 2, Μουρατίδου 1, Νέστορα 1, Κυριακίδου 6, Ψάρα 4, Φαρμάκη 1, Παπαδοπούλου 3, Τσιγαρίδα 7.
Διαιτητές: Χρόνης-Χρυσικόπουλος, Δίλεπτα: 0-2, Πέναλτι: 3/7-3/4

ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ-ΑΣΟΧ ΒΟΙΒΟΣ 29-27
Τα πεντάλεπτα: 4-4, 9-6, 13-9, 15-12, 16-14 (ημχ), 20-19, 22-22, 24-24, 25-26, 27-27, 29-27
ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Χρύσα Τσομπανίδου): Παπαχρήστος 5, Σαμαράς, Μισουλίδης, Πλιάκης 2, Δουμπλής, Α. Τσούλιας 7, Θ. Τσούλιας 3, Διμολλάρη 6, Τζέλη 3, Βούλας 1, Φίλιος, Διαμαντόπουλος.
ΑΣΟΧ ΦΟΙΒΟΣ (Ιωάννης Χηνος): Ματεντζόγλου 10, Δημελής, Παπαδημητρίου, Χηνος 8, Αγγελίνας 2, Τζαβάρας 4, Τσαλαχούρης, Λώλης, Παππάς, Σφέτσιος, Βασσάλος, Λαουλάκος, Στάθης 2, Νιανιακούδης, Γαρδούνης 1.
Διαιτητές: Χρόνης-Χρυσικόπουλος, Δίλεπτα: 3-1, Πέναλτι: 1/2-4/6.

 

ΓΑΣ ΚΑΜΕΤΕΡΟΥ 2 – ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ (Π/Π) 31-33 (2-4 Πέναλτι)
Τα πεντάλεπτα: 4-3, 7-6, 11-9, 13-12, 15-16 (ημ.), 18-19, 20-22, 23-27, 25-28, 29-29
Πέναλτι: 2-4
ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 2 (Κώστας Κότσιρας): Βαρδαξόπουλος 6, Βασιλακάκης, Βασιλείου 2, Βουκλαρής 16, Φλώρος, Καρδαμπίκης, Πολυχρόνης 2, Σακελλαρίου, Τζιτζής, Χατζηπαυλής 5
ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Γιώργος Δραγάζης): Ανδρεάδης 5, Απέργης, Γκιλάκης 9, Κολάσης 8, Κοσμόπουλος 5, Μαργέτης, Ματσούκης 3, Μπαρμπαρούσης, Πάλλης, Παπαναστασίου, Σπύρου, Στρατηγάκης 3, Χαλβατζής
Διαιτητές: Μπράμου, Γιακαλής. Δίλεπτα: 2-5 Πέναλτι: 8/10-6/7

ΑΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – LARISSA HANDBALL CLUB (Π/Π) 24-19
Τα πεντάλεπτα: 1-4, 4-6, 7-7, 10-8, 11-10 (ημ.), 15-11, 17-11, 20-12, 22-16, 24-19
ΑΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Βασίλης Σιαραβάς): Κ. Σιαραβάς, Β. Σιώμος 10, Βαγγέλης 4, Παπανικολάου 4, Σκανδάλης, Χριστόπουλος, Κόκκας, Τσαμπαλάς 2, Σακκάς 1, Γκόγκος, Κουρουζίδης 2, Φίλης, Παπαδόπουλος, Πλακατούρας 1, Αλ. Σιαραβάς, Φ. Σιώμος, Αρλέτος
LARISSA HANDBALL CLUB (Βασίλης Γκουράβας): Φλέγγας, Δρακώτος 7, Έξαρχος 1, Κακαράντζας, Τικταπανίδης, Σακκάς, Καραλής 1, Χαδούλας 1, Δοντάς 7, Μπογδάνος, Γκουδάλας, Γκιουλέκας 2.
Διαιτητές: Μπράμου, Κουριώτης. Δίλεπτα: 2-4 Πέναλτι: 2/2-4/4

ΑΣ ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 25-30
Τα πεντάλεπτα: 3-4, 5-7, 7-8, 8-12, 11-16 (ημχ), 13-19, 18-20, 21-24, 23-26, 25-30
ΑΣ ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ (Γεώργιος Αναγνώστου): Μπούμπας, Γιαννόπουλος, Μπαλτάς 12, Παπακωνσταντίνου 4, Λάμπρου, Παγώνας 1, Λεντέρης, Δαμίγος 1, Κωνσταντινίδης, Γιαννακούρος, Κερατιώτης, Κυριακού, Πρόφης 6, Μάντζουκας 1.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Στέφανος Βελιτσιάνος): Βάος, Βρεττός 2, Γκίτσας, Δημητρίου 4, Κουλακίδης, Λαγός 1, Μεταξάς 4, Μουσούλης 3, Α. Παναγιωτίδης 3, Ν. Παναγιωτίδης, Τσιλάκης 13, Ψωμάς.
Διαιτητές: Χρόνης-Χρυσικόπουλος, Δίλεπτα: 1-4, Πέναλτι: 2/4-6/6.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 1 15-28
Τα πεντάλεπτα: 1-1, 2-3, 5-8, 9-11, 9-13 (ημχ.) 10-17, 10-20, 13-22, 15-27, 15-28
ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Χρήστος Δημήτρουλας): Μητσόπουλος, Ντάκαρης 1, Χιόνης Κ., Διονυσόπουλος, Αγγελόπουλος, Παππάς, Τσακίρης, Κωστούλας, Παπασπυρόπουλος Μ., Ρούμπος 1, Χιόνης Γ. 13, Παπασπυρόπουλος Γ., Σουλτανίδης, Χρόνης, Θεοφανόπουλος, Καρκαγγέλης.
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 1 (Κωνσταντίνος Τσαβδαρίδης): Κατσικώστας, Μπάρκας, Χατσατουριάν 6, παναγιώτου 1, Κολεζάκης 3, Αντωνιάδης, Πετρουλάκος 2, Καλύβας 10, Παπαχαρτοφύλης 2, Παπαιακώβου, Μανουσέλης 4, Χαριτωνίδης, Δαλγιαννάκης, Βαλκανάς.
Διαιτητές: Τζαφερόπουλος-Hassan, Δίλεπτα: 3-5, Πέναλτι: 5/6-3/4

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ – ΛΕΩΝΙΔΑΣ 2 25-29
Τα πεντάλεπτα: 4-1, 6-3, 8-8, 11-13, 13-16 (ημχ.) 14-18, 17-21, 19-24, 23-28, 26-29
ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ (Φώτης Παπουτσής): Μουραφέλτης, Δάιος, Μπιτέρνας, Σαμαράς, Δημητρίου, Τότσκας, Αθανασούλης, Γκαδίνης, Μουρατίδης 2, Λένος 5, Μπιλιούρης 11, Σρόσος, Δημητρίου, Τζιάτζος, Πετρίδης 3, Κασαπίδης 4.
ΛΕΩΝΙΔΑΣ 2 (Γιώργος Καρασαββίδης): Οικονόμου, Βασιλείου 13, Βληκίδης 4, Καραφώτης 2, Κουτουλογένης 1, Γετσόπουλος, Χριστοδουλόπουλος, Τσορτέκης 5, Λόλας 2, Μάρης, Παπαδόπουλος, Λάμπρου 2, Πολυζωγόπουλος, Ρουσσάκης.
Διαιτητές: Τζαφερόπουλος-Νικολαΐδης, Δίλεπτα: 4-2, Πέναλτι: 2/4-2/2

ΟΦΝ ΙΩΝΙΑΣ- ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 29-21
Τα πεντάλεπτα: 3-3, 7-3, 9-4, 12-6, 15-8 (ημχ.), 19-10, 24-13, 26-17, 27-20, 29-21
Ο.Φ.ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ (Κίμωνας Κουτρούλης): Βαρβεράκη 1, Ωραιοπούλου 1, Παγιώτα, Παπανικολάου 5, Τσιαμάνη, Μαλτάμπε, Μπιχάκη, Δημοπούλου, Μπαντελά, Πέππα 6, Σιούρτη, Αλεξοπούλου, Γιαννοπούλου 2, Αγγελίδου, Παναγιώτου, Maribela, Norocea 6, Hidri 8, Καψάλη.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Ζωή Σούλιου): Φλώρου Β. 1, Κεχαγιά, Αθανασιάδου 2, Ψιανού, Ιωαννίδου, Στραβού, Αλεξανδρίδου, Γκιάτα, Καραγιώρου, Καραδήμου 1, Μωυσιάδου 2, Καπρινιώτη, Παρανόμου, Τσαμπατζή, Φλώρου Α. 5
Διαιτητές: Μιχαηλίδης –Λεφάκης Δίλεπτα: 5-4

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ- ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 14-25
Τα πεντάλεπτα: 2-3, 3-7, 3-9, 7-12, 8-15 (ημχ.), 10-17, 11-19, 12-23, 13-24, 14-25 ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ(Δημήτρης Σκάρλος): Τσεβά, Καπλάνη, Ταμπάκου, Στρούζου 2, Ελευθεριάδη 1, Γκιόκα, Καββαδία 3, Ασλή, Λάσκου 2, Δασκαλοθανάση, Πασχαλούδη 1, Κορκολή 1, Μαυρίδη, Μπόζιου 3.
ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Κώστας Κότσιρας): Βουκλαρή 3, Γιακουμέλου, Κάντζουρα, Κατσικά 3, Κίτσιου, Κουτροδήμου, Κολοβού, Λούπη, Α. Μετάι 1, Ε. Μετάι, Ντόκα, Χατζίκου, Παπαϊωάννου, Παπαστεργίου, Πατρώνη 6, Σπηλιοπούλου 4, Τσικνή, Ψαριώτη 8 Διαιτητές: Ανταλής – Ζήσης Δίλεπτα: 0-7 Πέναλτι: 1/7-1/1

 

HB Training

HANDBALL PREMIER

osfplogoth dukelogoth aeklogoth diomidislogoth paokogoth 	panellinioslogoth filipposlogoth aeroposlogoth fivoslogoth kamaterologothh ymcalogoth drama86logoth

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ofnilogoth   paokogoth   anagennisilogoth   malexgiannitslogoth   panoramalogoth   filotaslogoth   filipposlogoth   kamaterologoth   aristheslogoth