Hellenic Handball Federation

Official Website

OXE TELIKO
Κύπελλο Γυναικών (προημιτελικά), Α2 Ανδρών (4η αγωνιστική), Α2 Γυναικών (2η αγωνιστική), Β’ Ανδρών (1η,3η αγωνιστική)


Σάββατο 13 Ιανουαρίου 2018
Κύπελλο Γυναικών (προημιτελικά)
Φίλιππος Βέροιας- HONDA Πανόραμα 30-20
Φέτα Ήπειρος Αναγέννηση Άρτας- ΓΑΣ Καματερού 30-29 (παράταση)

Α2 Ανδρών (4η αγωνιστική)
Αρχέλαος Κατερίνης- Φαίακας Κέρκυρας 22-30

Α2 Γυναικών (2η αγωνιστική)
ΕΑΧ Χανιά- Σεριφάτο Αιγίου 12-29

Β’ Ανδρών (3η αγωνιστική)
Ιδομενέας Γαλατά- ΓΣ Χανίων 36-24

Κυριακή 14 Ιανουαρίου 2018
Κύπελλο Γυναικών (προημιτελικά)
Φιλώτας Φλώρινας- ΠΑΟΚ RED LED 15-41

Final Four (17-18/2)

1ος ημιτελικός: ΟΦΝ Ιωνίας- Φίλιππος Βέροιας

2ος ημιτελικός: ΠΑΟΚ RED LED - Φέτα Ήπειρος Αναγέννηση Άρτας

Α2 Γυναικών (2η αγωνιστική)
Ορφέας Κατερίνης- Απόλλων Σταυρούπολης 13-19

Β΄Ανδρών (1η αγωνιστική)
Πολυνίκης Ναυπλίου- Ηλυσιακός 24-21

Β΄Ανδρών (4η αγωνιστική)
Ιδομενέας Γαλατά- Ωρίωνας Χανίων 37-15

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ – ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 30-29
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-4, 4-7, 5-11, 10-12, 13-15 (ημχ.), 15-16, 18-19, 20-22, 21-23, 26-25, 27-27 (κ.α.), 29-28, 30-29.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ (Ιόνκα Δήμου): Μάμαλη, Μπαλάφα 4, Σκουτέλα 8, Καλοϊδή 6, Σμαρδέλη 2, Βέμη 3, Σκάρα 3, Μέγα, Δήμου Χρ., Κολτούκη, Βράτσεβα 4, Παπανδρέου, Κανάρα, Κουρέλη, Καλατσνίκοβα.
ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Μενέλαος Δανήλος): Τσικνάκη, Μανιά Κ. 4, Ζιώγα 1, Καζάκη 2, Μ. Βασιλείου, Βασιλειάδου 10, Ζένελι, Ράτσικα, Χριστοπούλου, Ανδρίτσου 8, Νικολάου, Ταβλαρίδη, Α. Βασιλείου 1, Σπυροπούλου, Καρέλα 3.
Διαιτητές: Τζαφερόπουλος-Λινάρδος, Δίλεπτα: 5-5, Πέναλτι: 1/2-3/5 

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ-HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ 30-20
Τα πεντάλεπτα: 4-1, 7-3, 9-4, 13-5, 16-5, 17-6 (ημχ), 18-10, 18-14, 23-16, 27-17, 30-20
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Γιώργος Τσικίνας): Νάκο, Κατσικαρώνη, Εμμανουηλίδου 4, Ντόβα, Παπαδοπούλου 4, Ανθίτση 2, Καραχαρίση 4, Β. Θεοδοσοπούλου, Σπυριδοπούλου 1, Καλμουκίδου 1, Μαπτζαρακούδη 14, Γεωργιάδου, Σ. Θεοδοσοπούλου, Σαμαρά, Νοχουσίδου, Πιτούλια.
ΗΟΝΔΑ ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Τριαντάφυλλος Χριστοδουλίδης): Σπανού, Χαριτάκη, Αναστασιάδου, Καραβέλη 5, Ιωαννίδου 1, Αμανατίδου 4, Αργυροπούλου 3, Σεβδιάν 1, Μεντεσίδου 1, Δημητρακοπούλου, Κυρικλίδου 2, Μανάβη1, Χριστοδουλίδου, Λιόντα, Παπαδοπούλου 1, Κουλούρη 1.
Διαιτητές: Τόλιος-Τσιάνας. Δίλεπτα: 5-4, Πέναλτι: 4/5-2/2.
Κόκκινη: 48:53 Αργυροπούλου.

ΦΙΛΩΤΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ – ΠΑΟΚ RED LED 15-41
Τα πεντάλεπτα: 0-3, 0-8, 0-11, 2-14, 3-16, 5-22 (ημχ.) 7-23, 9-25, 9-30, 11-31, 12-37, 15-41
ΦΙΛΩΤΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ (Σουλτάνα Τσουτσουλάκη): Ρακοπούλου 2, Κωτσοπούλου 2, Ρόμπε 1, Κατσουπάκη, Μήτις 3, Παρασκευοπούλου, Φωκά 1, Τσιτλακίδου 2, Γκάτσιου 1, Γεωργιάδου, Παραστατίδου, Πουλεκάκη 1, Μάντση, Ζαρογιάννη, Αντωνιάδου, Δαρβάρη 1.
ΠΑΟΚ RED LED (Χρήστος Τζουβάρας): Νούλα 8, Μάστακα, Χατζηπαρασίδου 4, Γκάτσιου, Τσιμπάνου 2, Προκοπίδου 3, Μούρνου 4, Σεραφίμοβα, Καβαζοπούλου, Παναγιωτίδου 1, Τζούρισιτς 7, Τσαουσίδου 2, Στρατάκη 3, Σελεμίδου 2, Στοϊκόβσκα 2, Σαμολαδά 3.
Διαιτητές: Πατιός-Πήτας, Δίλεπτα:1-0, Πέναλτι: 0/0-2/2

ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ- ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 22-30
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 1-2, 2-5, 5-7, 8-10, 11-14 (ημχ.), 13-17, 14-21, 16-23, 17-25, 21-27, 22-30
ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Σωκράτης Σκούφας): Κοσμίδης, Ξώνης 5, Δράντζιου, Ξεφτέρης, Εγγλέζος 3, Ραντζέλοβιτς 8, Παπανάκος, Καϊμακάμης 1, Θυμιόπουλος, Χρυσός 2, Σκούφας Δ., Αναστασίου, Σκούφας Α., Καραδήμος, Σαμλίδης 3, Μάνης.
ΦΑΙΑΚΑΣ: Προσαλέντης, Δούκας, Κουλούρης, Δάσκαλος 7, Βάγιας 3, Ριγανάς 2, Γκόγκας 5, Κορακιανίτης 6, Κατσακιώρης, Νάστος, Παγωνίδης, Ασμανόγλου, Δελλής 2, Κόντης 2, Τσόνας 1, Πάλλας.
Διαιτητές: Δελόγλου- Θεοδοσίου, Δίλεπτα: 6-4, Πέναλτι: 1/3-2/4

 

HB Training

HANDBALL PREMIER

osfplogoth dukelogoth aeklogoth diomidislogoth paokogoth 	panellinioslogoth filipposlogoth aeroposlogoth fivoslogoth kamaterologothh ymcalogoth drama86logoth

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ofnilogoth   paokogoth   anagennisilogoth   malexgiannitslogoth   panoramalogoth   filotaslogoth   filipposlogoth   kamaterologoth   aristheslogoth