Hellenic Handball Federation

Official Website

Χορηγοί Ο.Χ.Ε.

oxe geniko
Handball Premier (10η αγωνιστική), Α1 Γυναικών (6η αγωνιστική), Α2 Ανδρών (8η αγωνιστική), Α2 Ανδρών (10η αγωνιστική), Α2 Γυναικών (2η αγωνιστική), Α2 Γυναικών (4η αγωνιστική), Β’ Ανδρών (4η αγωνιστική)


Παρασκευή 8 Δεκεμβρίου 2017
Handball Premier (10η αγωνιστική)
Νέα Κίος 17:15 (ΕΡΤ2), Διομήδης Άργους- ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV 20-21


Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2017
Handball Premier (10η αγωνιστική)
Χιλιώτης ΓΣ Δράμα 1986- Πανελλήνιος 32-21
Φίλιππος Βέροιας- ΑΕΚ 18-28
Αερωπός Έδεσσας- ΑΣΕ Δούκα 27-27

Α1 Γυναικών (6η αγωνιστική)
HONDA Πανόραμα- ΓΑΣ Καματερού 17-26
Φιλώτας Φλώρινας- Φέτα Ήπειρος Αναγέννηση Άρτας 22-30


A2 Ανδρών- Βόρειος Όμιλος (8η αγωνιστική)
Μακεδονικός- Πρωτέας Άρτας 21-28 
Αλέξανδρος Αξιούπολης- ΓΑΣ Κιλκίς 22-23
Αρχέλαος Κατερίνης- Ζαφειράκης Νάουσας 16-25
Αρίων Πτολεμαΐδας- Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης 34-29
Φαίακας Κέρκυρας- ΑΕΣΧ Πυλαίας 22-18

Α2 Ανδρών- Νότιος Όμιλος (10η αγωνιστική)
Άρης Νίκαιας- Ακαδημία Πάτρας 31-21
Ποσειδώνας Λουτρακίου- Κένταυρος Αγριά Βόλου 28-20
ΑΟ Νηρεύς- Ολυμπιακός Κερατσινίου 34-26
ΟΦΝ Ιωνίας- Έσπερος Καλλιθέας 28-21
Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων- Ιωνικός ΝΦ 23-22

Α2 Γυναικών (4η αγωνιστική)
Αρίων Πτολεμαΐδας- Εθνικός Κοζάνης 28-24

Β΄ Ανδρών (4η αγωνιστική)
Αναγέννηση Βύρωνα- Τελαμώνας 30-35
ΓΣ Παπασιδέρης- Αθηναϊκός 30-21

Κυριακή 10 Δεκεμβρίου 2017
Handball Premier (10η αγωνιστική)
ΓΑΣ Καματερού- Φοίβος Συκεών 22-25
Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή- ΧΑΝΘ 33-16

Α1 Γυναικών (6η αγωνιστική)
Άρης- ΠΑΟΚ RED-LED 11-33

Α2 Γυναικών (2η αγωνιστική)
ΟΛΑ Δράμας- ΑΟ Προσοτσάνης 17-42
Ακρίτες Νευροκοπίου- Δημοκρίτειο 22-43

Α2 Γυναικών (4η αγωνιστική)
ΑΣ Βέροια 2017- Φαίακας Κέρκυρας 37-23
Ορφέας Κατερίνης- ΟΦΧ Ιωαννίνων 19-25  

Αναγέννηση Βύρωνα- Σεριφάτο Αιγίου 31-11
Άρης Νίκαιας- ΑΣ Ηλιούπολης 28-13
Απόλλων Σταυρούπολης- ΑΕΣΧ Πυλαίας 23-25

Β’ Ανδρών (4η αγωνιστική)
Ιωνικός Λαμίας 2010- ΑΟ Ηλυσιακός 18-22
Πήγασος Κυψέλης- Πολυνίκης Ναυπλίου 17-32

 

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ 

Handball Premier

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ- ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 27-27
Τα πεντάλεπτα: 1-1, 3-3, 3-6, 6-7, 7-9, 9-12 (ημχ.), 13-15, 16-17, 18-18, 22-20, 25-25, 27-27
ΑΕΡΩΠΟΣ (Γιάννης Πηλαλίδης): Αθανασίου, Π. Τζουβάρας 1, Φ. Τζουβάρας 3, Κράλλης 2, Τόιτος, Αρβανιτίδης, Ανγκέλοφ 6, Δημάκης 5, Ντράσκιτς 5, Βαφείδης 2, Μαυρόπουλος, Κυριακού 3, Τριανταφύλλου, Κυριμλίδης, Λιόφης.
ΑΣΕΔ (Κώστας Μπούνας): Μωραϊτης, Τόμπρος 1, Παπαπούλιος, 1, Γκέρτσος 1, Νομικός, Μπαζδέκης, Μπραουδάκης, Μίτροβιτς, Μπάρμπας, Ντούνης 3, Μπάγιος 3, Ζιβούλοβιτς 7, Νταρσουλάντ 5, Αραπακόπουλος 3, Κολλύρης, Κεδέρης 3.
Διαιτητές: Δελόγλου- Θεοδοσίου, Δίλεπτα: 4-5, Πέναλτι: 5/6-6/6

ΧΙΛΙΩΤΗΣ ΓΣ ΔΡΑΜΑ 1986- ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 32-21
Τα πεντάλεπτα: 2-3, 5-5, 8-8, 11-8, 14-10, 17-12 (ημχ.), 19-12, 22-13, 24-17, 28-19, 28-20, 32-21.
ΧΙΛΙΩΤΗΣ ΓΣ ΔΡΑΜΑ 1986 (Σάκης Βαλαβάνης): Παπάζογλου, Μπέτζιος, Γκαμώτσος, Κουρτίδης 3, Κοτζαμαρίκογλου 2, Χαϊτίδης 8, Σισμανίδης, Τουνγκελίδης 6, Βουλγαράκης, Γιαννακόπουλος 1, Μαλαμίδης, Τσιτσίγκος 4, Θωμίδης 5, Παγωνίδης, Τσαύλος, Φραγκούλης, Κοβογλανίδης 3, Κουρουτζίδης.
ΠΓΣ (Σπύρος Μπαλωμένος): Αντωνιάδης, Λιάλιος, Οικονόμου 1, Κάτρης, Μπαλάσκας 5, Μπαρμπαράκης 2, Σιαματάς 2, Ζάτσε 2 , Ταουσάνης 3, Παζάρογλου, Κολλύρης, Τσομπανίδης 2, Τσακούλης 4, Κοροβέσης, Κολοκυθάς.
Δαιτητές: Κατσίκης, Μιχαηλίδης. Δίλεπτα: 4-8. Πέναλτι:1/2 – 0/1

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΑΕΚ 18-28
Τα πεντάλεπτα: 0-2, 1-5, 2-6, 5-7, 5-9, 7-14 (ημχ.), 8-16, 11-20, 13-22, 14-23, 16-25, 18-28
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Θόδωρος Παυλίδης): Ευαγγελόππουλος, Ζλατάνος, Ζευγαρόπουλος, Τριανταφυλλίδης 1, Ρίζος 2, Τζιμπούλας, Ψωμιάδης, Χαραλαμπίδης 1, Σεϊρεκίδης 2, Φιλόσογλου, Θ. Κωστακίδης 5, Αποστολίδης 3, Αχ. Παπαδόπουλος, Κουκουτσίδης 3, Αρσενασβίλι, Γρηγοριάδης 1
ΑΕΚ (Νίκος Γραμματικός): Χρ. Νικολαϊδης , Τσικογιαννόπουλος, Πέρρος 7, Χόγκας 1, Ζαμπούνης 3, Ραντούλοβιτς, Συγγάρης, Χατσίκας, Αντωνιάδης, Λόκεν 6, Δομπρής 3, Βαμβακάς, Μαντζόπουλος, Βραζάλιτσα 5, Μυλωνάς
Διαιτητές: Νάσκος- Χαρίτσος Δίλεπτα: 4-5 Πέναλτι: 3/4-1/1

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ- ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ 22-25
Τα πεντάλεπτα: 0-3, 2-5, 5-6, 8-7, 10-8, 12-11 (ημχ.), 14-12, 16-13, 17-15, 17-18, 20-20, 22-25
ΓΑΣΚ (Παναγιώτης Μεσσήνης): Σαμαράς, Λαδάκης 1, Σκοδριάνος 3, Γκλάβας, Καμπουράκης 4, Μελετάκος 6, Ακάλεστος 3, Πιτερός, Κλεώπας 1, Μιμικός, Μαγκαφουράκης, Μπούτος, Βορύλλας, Κουρέτας 2, Χελιώτης 2, Βλαχοθανάσης.
ΦΟΙΒΟΣ (Δημήτρης Πελεκίδης): Χατζηγιαννίδης, Πίτσιος, Μέτσης 8, Καβουσανάκης 8, Χ. Παπαδόπουλος 1, Π. Παπαδόπουλος 1, Λιόγια, Δεληζάνος, Μπόσκος, Κύρτσιος, Μαρκατάτος, Μανωλούδης, Πάτσιας 1, Παπαγεωργίου, Τσαμεσίδης 5, Χατζηβακαλέλης 1.
Διαιτητές: Βήτας- Σκλαβενίτης, Κόκκινη- Μπλε: 59:58 Χελιώτης (για εξύβριση αντιπάλου με την φράση «Άντε γαμ… μαλ..», κρατήθηκε το δελτίο), Δίλεπτα: 3-5, Πέναλτι: 2/3-1/3

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ/ΟΜΙΛΟΣ ΞΥΝΗ – ΧΑΝΘ 33-16
Τα πεντάλεπτα: 5-1, 8-2, 10-2, 11-4, 14-6, 18-6 (ημ.), 21-6, 22-7, 25-9, 26-12, 30-14, 33-16,
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γιώργος Ζαραβίνας): Τσακνής, Π. Κωστακίδης 4, Κρητικός 5, Τζηράς 1, Καραμπουρνιώτης 2, Μισαηλίδης 3, Σκρόμπιτς 4, Στούμπης 2, Κανδύλας 2, Λεωνίδας, Φάμπατς, Λιάπης 4, Τσιλιμπάρης, Λιόλιος 2, Χάλαρης 4, Αλβανός.
ΧΑΝΘ (Αντώνης Τσολάκος): Μουρατίδης, Σπυρόπουλος 2, Ρεμπελάκος, Μπαλτατζής, Βαρδάκας, Δέσπος 5, Παπαδόπουλος 2, Κουρουμλίδης, Στίγγας 1, Τσαμήτρος, Τσαμουρίδης, Μηλόπουλος, Μπόλας 1, Τσαγκαράκης 1, Μπαιρλής 4, Τσόγιας
Διαιτητές: Κινατζίδης – Φωτακίδης Δίλεπτα: 3-6 Πέναλτι: 4/5-2/3

Α1 Γυναικών

ΦΙΛΩΤΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ-ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ 22-30
Τα πεντάλεπτα: 3-2, 5-4, 6-8, 7-9, 8-11, 9-14 (Ημίχρονο), 13-15, 14-19, 15-23, 17-24, 18-28, 22-30
ΦΙΛΩΤΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ (Τάνια Τσουτσουλάκη): Ρακοπούλου 3, Κωτσοπούλου 3, Ρόμπε, Κατσουπάκη 2, Νταμπίζα, Παρασκευοπούλου, Βαφειάδου, Φωκά, Τσιτλακίδου 3, Γκάτσιου 2, Ριστόβσκα 8, Γεωργιάδου, Μπαντή, Παραστατίδου 1.
ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ (Ιόνκα Δήμου): Μπαλάφα 8, Σκουτέλα, 9, Καλοϊδη 1, Σμαρδέλη 1, Βέμη, Σκάρα 7, Κολτούκη, Βράτσεβα 4, Παπανδρέου, Κουρέλη, Μάμαλη, Καλασνίκοβα.
Διαιτητές: Τέμης-Γιάννου. Δίλεπτα: 4-1, Πέναλτι: 1/1-2/3.

HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ – ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 17-26
Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-3, 6-6, 7-9, 7-13, 7-16 (ημχ.) 7-16, 9-18, 11-20, 13-23, 14-26, 17-26
HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Τριαντάφυλλος Χριστοδουλίδης): Μπελμέζοβα, Σπανού, Νταντιρά, Αναστασιάδου 1, Καραβέλη 4, Ιωαννίδου 1, Αμανατίδου, Αργυροπούλου 4, Σεβαΐλη 1, Μεντεσίδου 2, Δημητρακοπούλου 3, Κυρικλίδου 1, Μαναβή, Χριστοδουλίδου, Γκαμπουρά, Κουκλοτίδου.
ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Μενέλαος Δανήλος): Ισικνάκη, Μανιά 5, Ζιώγα, Καζάκη 5, Βασιλειάδου 6, Ζενέλι 1, Ράτσικα, Στασινού, Χριστοπούλου, Ανδρίτσου 3, Συζίνου 4, Νικαλάου, Σπυροπούλου, Καρέλα 2.
Διαιτητές: Γράψας-Κυριακού, Δίλεπτα: 5-2, Πέναλτι: 2/2-3-6

ΆΡΗΣ – ΠΑΟΚ RED LED 11-33
Τα πεντάλεπτα: 0-2, 0-6, 2-9, 2-11, 5-13, 5-16 (ημχ.) 5-20, 6-23, 8-24, 8-26, 10-29, 11-33
ΆΡΗΣ (Ευθύμης Πιπελίδης): Γιαννοπούλου, Λάμπρου, Λούρη 4, Καγγελάρη 1, Κούπα 2, Κοπανέλου, Ταϊρίδου, Γιώβη 3, Ευμορφίδου, Ράπτη 1, Βλάχου.
ΠΑΟΚ RED LED (Χρήστος Τζουβάρας): Νούλα, Μάστακα 3, Χατζηπαρασίδου 4, Γκάτζιου 3, Τσιομπάνου 2, Προκοπίδου 7, Μούρνου 2, Σεραφίμοβα, Νίκολιτς 3, καβαζοπούλου, παναγιωτίδου, Τζούρισιτς 4, Τσαουσίδου 3, Σαμολαδά 1, Κρίτζαλη 1, Στρατάκη.
Διαιτητές: Νάσκος-Χαρίτσος, Δίλεπτα: 3-0, Πέναλτι: 1/2-4/4
Οι διαιτητές σημείωσαν στο φύλλο αγώνα: «Λόγω βλάβης του ηλεκτρονικού πίνακα ο αγώνας διεξήχθει με χρονόμετρο χειρός και επιτραπέζιο σκορ».

 

Α2 Ανδρών

ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ – ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ 34-29
Τα πεντάλεπτα: 2-0, 4-3, 6-6, 7-7, 10-9, 14-14 (ημχ.) 18-15, 21-18, 25-18, 27-23, 30-25, 34-29
ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ (Δημήτρης Πασιαλής): Πασσαλίδης, Κατωτοικίδης 1, Παναγιωτίδης 7, Αβραμίδης 3, Κόλλιας 1, Ασιάνος, Νικολαΐδης 5, Τσαναξίδης 6, Παρπουλάς 5, Μουλάκης 2, Παπαχρήστου 2, Ακριτίδης 2, Τζίτζιος.
ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ (Ηλίας Παπαχρήστου): Γληνιάς, Ξηρόπουλος, Καραβασίλης, Λιανός, Καρβουνίδης 3, Πιστολάς 10, Σπέντζος 5, Βάρδακας 3, Χαραλαμπίδης 4, Μπασδάνης, Τζινεβής, Κωστόπουλος Ι. 2, Λαιλισίδης 1, Κωστόπουλος Β. 1
Διαιτητές: Μπουγιάκας-Αναστασίου, Δίλεπτα: 7-6, Πέναλτι: 5/6-4/4, Κόκκινη: Παρπουλάς στο 55.03 (τρία δίλεπτα)

ΑΟ ΝΗΡΕΥΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 34-26
Τα πεντάλεπτα: 2-3, 6-4, 7-8, 9-9, 11-10, 16-12 (ημχ.), 19-14, 23-17, 26-20, 27-22, 30-24, 34-26
ΑΟ ΝΗΡΕΥΣ (Εμμανουήλ Γκούφας): Ζαλώνης 8, Στρούζας 1, Θεοδώρου, Αποστολίδης 3, Στεφανίτσης 3, Σταύρου 1, Μπακόπουλος 5, Βαλαβάνης 1, Καλογερόπουλος, Ζαχαρίας, Καραδήμας, Αποστολόπουλος, Κελεπούρης, Πάνου 12, Τσιβρανίδης
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Νίκος Δρέττας): Ανδριώτης, Καραγκούνης, Βελιτσιάνος 2, Πετράκος 11, Βαζαίος, Παπαδημητρίου, Λοπαρνάκης, Ζαφειράκης, Νάκος 2, Τσακίρης 1, Ματθιάδης 4, Ξενίδης, Μανωλίτσης 2, Πορτόγλης, Ντρέου 3
Διαιτητές: Τσάμος – Φωκίτης Δίλεπτα: 6-5 Πέναλτι: 3/4-4/5 

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ – ΑΓΡΙΑ ΒΟΛΟΥ 28-20
Τα πεντάλεπτα: 3-1, 4-1, 6-3, 10-4, 14-6, 17-6 (ημ.), 19-7, 22-9, 24-9, 27-11, 28-16, 28-20
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ (Κωνσταντίνος Τούτσης): Αικατερίνης 5, Πλιάκουρας 1, Παλαιολόγος, Γκίκας 2, Δημητρόπουλος, Καπής 1, Τυφτικίδης 3, Μαρινάκης, Μπεκιάρης 3, Σταματίου 1, Βλαχογεώργος, Δώδας, Οικονόμου 1, Φίλης 1, Βασιλειάδης 6, Ρουμελιώτης 4.
ΑΓΡΙΑ ΒΟΛΟΥ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ (Γιάννης Ζήκος): Μακρής 8, Κρατήρας 4, Κουρίδης 3, Δρενοβιάδης 2, Κισκήρας, Πίππης, Οικονόμου 3, Μιχαηλίδης, Καραπαναγιωτίδης, Κρανιώτης, Καπότας, Σαμαράς.
Διαιτητές: Παπαματθαίου, Μπράμου. Δίλεπτα: 1-5. Πέναλτι:2/3 – 1/2

ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ – ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ 16-25
Τα πεντάλεπτα: 2-2, 3-3, 6-4, 7-8, 9-10, 11-13 (ημχ.) 11-14, 12-16, 12-19, 12-2113-24, 16-25
ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ (Σωκράτης Σκούφας): Κοσμίδης, Τριανταφύλλου 2, Ξεφτέρης, Ξώνης 1, Εγγλέζος, Ραντζέλοβιτς 5, Χαραλαμπίδης 1, Παπανάκος. Σκούφας 1, Καϊμακάμης, Κοσμίδης, Χρυσός 1, Παπαδοπουλος, Θυμιόπουλος 2, Σαϊδές 1, Αναστασίου 1
ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ (Γιώργος Γιούπης): Βλάχος 3, Πίτος, Θεοδωρόπουλος 3, Διδασκάλου 5, Ρότζιος, Τζουβάρας, Κορωνάς Κ., Αρβανιτίδης, Μαυροδουλάκης 2, Παντελίδης 7, Δεληχρήστος Θ., Τσιγαρίδας 5, Καραμπέλκος, Κορωνάς Θ., Δεληχρηστος Α.
Διαιτητές: Πατιός-Τσιάνας, Δίλεπτα: 2-2, Πέναλτι: 1/4-1/1

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ 22-23
Τα πεντάλεπτα: 2-1, 5-2, 7-5, 8-6, 9-8, 10-12 (ημχ.), 13-14, 14-18, 16-19, 19-19, 21-22, 22-23
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γιώργος Γιουλβανίδης): Γιάνιτς, Ζηλίδης, Καλπακίδης, Α. Παπαρήγας 2, Μουτούδης 4, Μάρτσης 3, Καλαϊτζίδης, Μόγας 2, Μενεψάκος 2, Στεφανίδης, Ρ. Παπαρήγας, Κιούκας, Τσακαλίδης, Καραπεϊδης 6, Μαυρόπουλος 3
ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ (Γιάννης Λαζαρίδης): Σάκαλης, Κολεσιώτης, Κεσίδης 2, Μιχαηλίδης, Βαφειάδης, Ψάρρας, ,Αναστασιάδης 1, Στ. Φαχουρίδης, Δούγιας 8, Τοκατζόγλου 3, Γιαβασίδης 1, Κοβλακάς, Δεληγιάννης 6, Αρ. Φαχουρίδης 2, Μαυρόπουλος, Φυτανίδης
Διαιτητές: Τζαφερόπουλος – Καζαντζίδης Δίλεπτα: 8-7 Πέναλτι: 2/3-5/5 Κόκκινη: 45:57 Καλπακίδης (3 δίλεπτα)

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΤΡΑΣ 31-21
Τα πεντάλεπτα: 3-1, 6-2, 9-4, 12-8, 13-11, 14-13 (ημ.), 18-15, 21-15, 24-17, 26-19, 30-19, 31-21.
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Παναγιώτης Μελετάκος): Τζανακάκης, Κοκκοράκης, Μπελέχρης, Παπαϊωάννου, Αθανασίου 6, Τούτσης 6, Αμανατίδης 3, Γρηγοράκης 2, Μουλιάτος 1, Μαλανδρένιας 2, Κλημάνογλου 3, Γιαμπουράνης, Χαραλάμπους 2, Ρασπίτσος, Χατζηκωνσταντίνου 2, Γ. Μελετάκος 4.
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΤΡΑΣ (Γιάννης Παπαγιαννόπουλος): Διαμαντόπουλος, Παναγιωταρόπουλος 1, Μαρκάτος 2, Παπαδόπουλος 1, Βύρλος, Γκέρτσος 1, Γεωργίου 7, Κωνσταντάκης, Μάρκοβιτς 1, Κωνσταντινίδης 2, Τριανταφύλλου, Τσάμης 1, Τόμοβιτς 5.
Διαιτητές: Τσάκωνας, Ζήσης. Δίλεπτα: 5-3. Πέναλτι: 2/3-1/2

ΟΦΝ ΙΩΝΙΑΣ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 28-21
Τα πεντάλεπτα: 3-0, 5-2, 6-3, 8-6, 11-7, 14-8 (ημ.), 16-11, 17-14, 20-15, 22-17, 24-18, 28-21
ΟΦΝ ΙΩΝΙΑΣ (Γιώργος Μπενιάς): Τηνιακός, Ράμμος 2, Κούτσης 6, Βαλούρδος 4, Αλ. Γκουλής 2, Μπίλος 1, Συμεωνίδης, Χιόνης, Ιατρίδης, Κωνσταντέλλος, Οικονόμου 9, Μ. Μπενιάς, Ευστ. Γκουλής 4, Φωτόπουλος.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ: Παπαδημητρίου 1, Διακουμάκος, Μπακαβέλος 2, Γκλαβόπουλος, Σιατιρλής 3, Λάλας 7, Ξανθόπουλος 6, Νικολαϊδης, Κοντούλης 2, Θεοδοσόπουλος, Δαλέκος, Μάνθος.
Διαιτητές: Ψύλλος, Γιαβρούτας. Δίλεπτα: 2-4. Πέναλτι: 4/4-4/5

ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΤΑΣ 21-28
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 2-2, 3-5, 4-9, 6-12, 8-16 (ημχ.) 9-18, 10-20, 16-25, 19-27, 21-28
ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Αντώνης Καρυπίδης): Δερδελής,, Ορφανουδάκης, Πίνο, Ρωμανίδης 3, Θωμαΐδης, Κοπαΐδης, Γιαννακόπουλος 2, Αραμπατζής, Κωνσταντινούδης, Σιπόπουλος 1, Μέλλιος 2, Παλαιστής 2, Μπεϊλής, Τραϊανός 4, Λυμπούδης 3, Βότσης 4.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΤΑΣ: Τσούλος, Τσέλιος Π. 5, Τλούπας 1, Βουρλόκας, Κίτσος 2, Μπισκανάκης 1, Γεωργαλής, Τσέλιος Γ., Μπίζγκα 2, Λάππας 3, Βουγιάνοβιτς 5, Τσέλιος Ν. 6, Τσάκαλος 2, Ντάλας 1.
Διαιτητές: Στεφανίδης-Τομίδης, Δίλεπτα: 4-2, Πέναλτι: 3/5-2/3

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ 22-18
Τα πεντάλεπτα: 2-1, 4-1, 6-3, 8-5, 11-7, 12-8 (ημχ.) 15-9, 17-12, 18-12, 19-13, 21-16, 22-18
ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (Σοφία Κακαρούγκα): Πάλλας, Κόντης 2, Σουλάνης, Κατσαρός 1, Ριγανάς 6, Κορακιανίτης, Νάστος 1, Δάσκαλος 4, Κατσακιώρης, Βάγιας 3, Γκόγκας 4, Δόϊκας, Κουλούρης, Δέλλης 1, Τσόνας, Γιούργας.
ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ (Παναγιώτης Γούσιος): Ανθομελίδης 1, Ιλερής 5, Γιαννακίδης, Παπαγεωργίου, Ψωμαθιανός, Πετρίδης 1, Αντωνιάδης 2, Ζαφείρης 1, Ελέτα, Αλατσατιανός, Τοκατζόγλου, Αλεξανδρίδης, Ανανιάδης 3, Τσεσμετζίδης 5, Μιχαϊλίδης, Κουκμίσης.
Διαιτητές: Τόλιος-Αντάλης, Δίλεπτα: 5-6, Πέναλτι: 2/3-5/5 Κόκκινες: Ζαφείρης στο 51.48, Κατσαρός 58.19 (τρία δίλεπτα)

Οι διαιτητές σημείωσαν στο φύλλο αγώνα: «Στο 51.48 του αγώνα αποκλείστηκε με κόκκινη κάρτα για επικίνδυνο παιχνίδι ο αθλητής Ζαφείρης Μάρκος και μόνο για το παιχνίδι αυτό. Ο αγώνας ξεκίνησε με καθυστέρηση 25 λεπτών λόγω προηγούμενου αγώνα μπάσκετ».

ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ – ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. 23-22
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-3, 5-4, 8-6, 11-9, 13-14 (ημχ.), 15-16, 17-18, 18-20, 20-20, 20-21, 23-22
ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ: Μακρυγιάννης 8, Παράσχης 2, Μαρούδας, Μανδυλαράς 1, Μανώλης, Ξηρός, Τσέλος 3, Οικονομίδης 1, Σοφικίτης, Λεμπέσης 1, Γκίκας, Θάνος, Καραμαγκέλας 4, Κλείτσικας 3, Βασιλείου, Γουναράς.
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. (Βαγγέλης Μαντζόπουλος): Αργυράκης, Κώστας, Μππούτος 4, Θεοδωρόπουλος 5, Αντωνιάδης 1, Παναγιώτου, Αντωνόπουλος 7, Μαραγκός, Πόρουμπ, Τσαγκογεώργας 4, Α. Μάγκος, Γ. Μάγκος 1, Μαυροφρύδης, Σωτηρίου, Καψάλης, Καπετάνιος.
Διαιτητές: Μερτινιάν, Κουτσός. Δίλεπτα: 3-2. Πέναλτι: 2/3-3/

Α2 Γυναικών

ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 28-24
Τα πεντάλεπτα: 2-2, 6-5, 9-7, 10-11, 13-13, 14-15 (ημχ.), 15-19, 18-19, 20-19, 22-21, 27-21, 28-24
ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Τσερέλη Δέσποινα): Πουμπουλίδου, Ζάμκου, Τσερέπη 3, Ευσταθιάδου, Πετρίδου 4, Ζώρου 1, Τσαναξίδου 2, Ε. Νικολαϊδου 9, Παπαδοπούλου 7, Ασιανθού, Χρυσανθίδου, Γιώβη 1, Γαριοφουλιδου, Κυνηγοπούλου, Θ. Νικολαϊδου 1.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Κιοσές Μόσχος): Βέττα, Γκιάτα 1, Αργύρη 2, Καραγιαννίδου 13, Κουντουρά, Μουρατίδου, Σούλιου 6, Πουχά, Φλώρου, Χατζηιωάνου 2, Κούρου, Μπούκου, Τζήμου.
Διαιτητές: Μπούτιακας-Νικολαϊδης. Δίλεπτα: 2-3, Πέναλτι: 2/6-1/1.
Κόκινη κάρτα: 45.25′ Σούλιου (Εθνικός Κοζάνης)
*Στο 33.16′ του αγώνα η αθλήτρια του Αρίων Πτολεμαΐδας Ελευθερία Ευσταθιάδου, διακομήσθηκε στο νοσοκομείο για περαιτέρω εξετάσεις μετά απο εντολή της νοσηλεύτριας του αγώνα.

Β' Ανδρών

ΓΣ ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ-ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 30-21
Τα πεντάλεπτα: 3-0, 4-2, 8-4, 10-6, 15-10, 16-11 (ημχ), 18-12, 21-14, 23-16, 25-18, 26-20, 30-21
ΓΣ ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ (Γιάντσα Ντράγκαν): Κωνσταντίνου, Ι. Σουρλαντζής 2, Πέρρος 9, Αναγνώστου 2, Δ. Σουρλαντζής 1, Γουέις 4, Κερατιώτης, Δ. Κατσίκης 2, Δ. Κατσίκης 2, Παύλου, Δεληκούρας 6, Χούντας, Γκίγκας, Παπασπύρου 1, Χρήστου.
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ζαχαράκης Γιώργος): Μπαξεβάνης, Διαμαντάκος 3, Βαμβουκάς, Γραμματικόπουλος, Κραουνάκης, Κοντογιώργος 10, Ντοντός, Βασάλος, Γύθουας, Βαζούκης, Δικηγόρος 2, Μαραγκάκης, Ζαγοράρης, Νικολάου, Τσικριτέας 1, Παπαδάκης 6.
Διαιτητές: Κινατζίδης-Φωτακίδης. Δίλεπτα: 5-4, Πέναλτι: 5/5-8/8. Κόκκινη κάρτα: 41.20′ Ι. Σουρλαντζής (ΓΣ Παπασιδέρης)

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΥΡΩΝΑ-ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ 30-35
Τα πεντάλεπτα: 2-2, 3-6, 6-10, 8-12, 9-16, 10-19 (ημχ), 12-22, 14-23, 16-28, 20-29, 25-32, 30-35
ΑΝΑΓΈΝΝΗΣΗ ΒΥΡΩΝΑ (Κρεμονάς Ναπολέων): Χιωτέλης 6, Τσάκωνας, Τσερπές 1, Μήλιος 5, Μαυρομάτης 6, Ρουσιώτης 3, Κωνσταντινίδης 7, Διάρας, Καλαμάτας, Γεωργίου, Δουμπαρατζής 1, Στυλιανός, Κούρος, Μαραζιάρης, Βασιλόπουλος,
ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ (Χριστοδούλου Χρήστος): Δίπλαρος 4, Γ. Μπακαούκας, Χ. Μπακαούκας 7, Σκαρλάτος, Τρουλος 8, Αποστολίδης 2, Μπαρντάς 6, Κόρρος, Κοκλιώτης 1, Μανούσος, Χιώτης, Διολέτης 3, Τσαούσης 4.
Διαιτητές: Λεφάκης-Γιακάλης. Δίλεπτα: 3-1, Πέναλτι: 2/2-1/1.

 

HB Training

HANDBALL PREMIER

osfplogoth aeklogoth paokogoth dukelogoth diomidislogoth aeroposlogoth filipposlogoth ymcalogoth fivoslogoth drama86logoth 	arisniklogoth pylaialogoth

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ofnilogoth paokogoth kamaterologoth filipposlogoth anagennisilogoth panoramalogoth malexgiannitslogoth pylaialogoth kyklopeslogoth veroia2017logoth