Hellenic Handball Federation

Official Website

OXE TELIKO
Handball Premier (15η αγωνιστική), Κύπελλο Γυναικών (ημιτελικά), Α2 Ανδρών (10η, 13η αγωνιστική), Α2 Γυναικών (2η αγωνιστική), Β’ Ανδρών (8η αγωνιστική)

 

Σάββατο 2 Φεβρουαρίου 2019
Handball Premier (15η αγωνιστική)
Φοίβος Συκεών- Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή 23-29
ΑΣΕ Δούκα- ΧΑΝΘ 38-22
Bianco Monte Δράμα- Διομήδης Άργους 25-24
Αερωπός Έδεσσας- ΑΕΚ 15-22

Κύπελλο Γυναικών (ημιτελικά)
Μέγας Αλέξανδρος- Φέτα Ήπειρος Αναγέννηση Άρτας 12-27
Honda Πανόραμα- ΠΑΟΚ Mateco 19-33

Α2 Ανδρών (10η αγωνιστική)
Άρης Θεσσαλονίκης- Απόλλων 25-30
Πρωτέας Άρτας- Αρχέλαος 37-29
Ζαφειράκης Νάουσας- Φαίακας Κέρκυρας 32-31

Α2 Ανδρών (13η αγωνιστική)
Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων- Πανελλήνιος
ΓΣ Παπασιδέρης- ΓΑΣ Καματερού
Νηρέας- Τελαμών
Ιωνικός ΝΦ- ΕΣΝ Βριλησσίων

Β’ Ανδρών (8η αγωνιστική)
Αγ. Κωνσταντίνος- ΑΟ Ιωαννίνων 21-30
Άρτα Handball 2015- AO Κοζάνης 27-19
Κύκλωπες- Προσοτσάνη 24-25
Πανσερραϊκός- Πόντιοι Κιλκίς 23-19
Αλέξανδρος- Μακεδών 32-21

Α2 Γυναικών (2η αγωνιστική)
Απόλλων- Φιλώτας Φλώρινας 34-11

Κυριακή 3 Φεβρουαρίου 2019
Handball Premier (15η αγωνιστική)
ΑΕΣΧ Πυλαίας- ΠΑΟΚ Βεργίνα TV 24-29
Άρης Νίκαιας- Φίλιππος Βέροιας 26-23

Α2 Ανδρών (10η αγωνιστική)
ΔΑΚ Κιλκίς 18:00, ΓΑΣ Κιλκίς- Αρίων Πτολεμαΐδας
(Καζαντζίδης- Μπουγιάκας)

Α2 Ανδρών (13η αγωνιστική)
ΟΦΝ Ιωνίας- Ποσειδών 14-27

Β’ Ανδρών (3η αγωνιστική)
ΔΑΚ Κλαδισου 21:00, Ιδομενέας Γαλατά- Ωρίωνας Χανίων
(Σαματά- Πρεβενά)

Β’ Ανδρών (8η αγωνιστική)
Ιωνικός 2010- Ηλυσιακός 14-26
Πήγασος- ΑΕΚ Βύρωνα 25-37
Βύρωνα 17:00, Αθηναϊκός- Ακαδημία Πάτρας
(Τσάκωνας- Φωκίτης, Κυριακούλιας)
Κερατσινίου 17:00, Ολυμπιακός- Πανιώνιος
(Ανταλής- Τσάμος)
Πολιτείας 17:30, ΑΟ Πολιτείας- Ιωνικός ΝΜ
(Καρυδάκης- Γερουλάνος)
Ελπίδες Αμυνταίου –ΑΟΑ Καστοριάς 20-19
ΓΕ Δράμας- Απόλλων 21-25

Στατιστικά

BIANCO MΟΝΤΕ ΔΡΑΜΑ- ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 25-24
Τα πεντάλεπτα: 1-1, 4-3, 7-7, 11-9, 13-10, 15-11 (ημχ.), 15-13, 16-15, 17-17, 20-18, 22-20, 25-24
ΔΡΑΜΑ (Βαλαβάνης): Καφαντάρης, Γουργούμης, Χαϊτίδης 3, Κοβογλανίδης 3, Κουρουτζίδης, Σινά, Τουνγκελίδης 11, Παπάζογλου, Γιαννακόπουλος, Τσιτσίγκος, Ντράσκιτς 3, Ιακωβίδης, Φραγκούλης, Κουρτίδης, Θωμίδης 2, Κοτσαμαρίκογλου 1.
ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Δημήτρουλας): Κρεμαστιώτης 2, Τσιγαρίδας 3, Γιαννόπουλος, Παπαντωνόπουλος, Χαραλαμπίδης, Ρουσσόπουλος 2, Αργυρού 1, Χαντέλης 8, Χερουβείμ 5, Ζλατάνος, Μπότσαρης 1, Τσάτσας 2, Δάσκαλος.
Διαιτητές: Μπέτμαν- Τζαφερόπουλος, Δίλεπτα: 1-4, Πέναλτι: 2/2-2/2

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ- ΑΕΚ 15-22
Τα πεντάλεπτα: 2-1, 2-2, 3-4, 3-6, 5-8, 5-8 (ημχ.), 7-10, 10-13, 11-14, 13-17, 14-19, 15-22
ΑΕΡΩΠΟΣ (Πηλαλίδης): Αθανασίου, Μαυρόπουλος, Μαυροδουλάκης 1, Θ. Τζουβάρας, Κράλλης 1, Θεοδωρόπουλος 1, Δημάκης 2, Μπάρμπας 1, Βαφείδης, Μισαηλίδης 3, Κεσίδης 3, Κυριακού 3, Αρβανιτίδης, Λιόφης, Λάππας.
ΑΕΚ (Γραμματικός): Γεωργιάδης 1, Ζαμπούνης, Συγγάρης, Μπάλαζ 3, Ραντούλοβιτς, Αλβανός 2, Μπάγιος 3, Γιάκομπσεν 7, Παπαδιονυσίου 1, Δομπρής, Μυλωνάς 2, Νταρσουλάντ, Αργυρού 2, Παλεβίτσιους, Βραζάλιτσα 1, Μπαλάσκας.
Διαιτητές: Λινάρδος- Νικολαϊδης, Δίλεπτα: 2-7, Πέναλτι: 1/5-5/5

ΔΟΥΚΑΣ – Χ.Α.Ν.Θ. 38-22
Τα πεντάλεπτα: 4-1, 9-4, 11-6, 15-8, 18-9, 22-10 (ημχ) 25-14, 29-16, 31-17, 32-19, 36-21, 38-22
ΔΟΥΚΑΣ (Μπούνας): Τόμπρος, Παπαπούλιος 1, Αϊβαλιώτης 3, Πολύδωρος 7, Μπραουδάκης, Μπαζδέκης 3, Ταουσάνης 3, Ντούνης 2, Σαμαράς 3, Λιόλιος 1, Τζανιδάκης 2, Τσακουλης 1, Κλέωπας, Κασιώνης, Κεδέρης 12.
Χ.Α.Ν.Θ. (Τούτσης): Μπόλας 1, Τσιρογιάννης 5, Τσαγκαράκης 1, Τζίνεβης 2, Ιωαννίδης, Καραθεοδώρου, Τσαμήτρος, Κωστόπουλος 1, Παπαβασίλης 3, Μηλόπουλος 1, Μπίλλιας, Μουρατίδης, Μπαϊρλής 5, Αρβανιτίδης2, Μαρίνης 1, Γιαννακόπουλος.
Διαιτητές: Σκλαβενίτης – Τόλιος. Δίλεπτα: 7-2. Πέναλτι: 4/5 – 3/5

ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ- ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ/ΟΜΙΛΟΣ ΞΥΝΗ 23-29
Tα πεντάλεπτα: 3-4, 4-8, 7-8, 7-11, 9-13, 12-17 (ημχ), 14-19, 16-22, 17-23, 19-27, 21-28, 23-29
Φοίβος Συκεών (Τσολάκος): Δεληζάνος 2, Μέτσης 4, Τσιντίδης 1, Πάτσιας 2, Παπαγεωργίου, Μπόσκος 7, Μήγγας 1, Μαρκατάτος, Γρηγοριάδης, Αθανασιάδης, Δέσπος 1, Πατραμάνης, Ζέλιτς 5, Μαργαρίτης, Γιαγκούλας.
Ολυμπιακός ΣΦΠ / Όμιλος Ξυνή (Ζαραβίνας): Τζηράς 2, Καραμπουρνιώτης 2, Λέμος 4, Ρέινα 1, Τερλέτσκι, Κανδύλας 3, Σανίκης 4, Μπούμπαλο 1, Λιάπης 1, Κόντης 1, Τσιλιμπάρης, Άρσιτς, Αραπακόπουλος 5, Χάλαρης 3, Τσίλης.
Διαιτητές: Νάσκος – Χαρίτσος. Δίλεπτα: 4-0. Πέναλτι: 1/1 – 2/2

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ- ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 26-23
Τα πεντάλεπτα: 3-2, 4-4, 6-6, 9-7, 10-10, 13-11 (ημχ.), 15-12, 18-14, 20-14, 22-17, 23-21, 26-23
ΑΡΗΣ (Μελετάκος): Κουρής 2, Λαδάκης, Αθανασίου 6, Γ. Μελετάκος 1, Γρηγοράκης, Μουλιάτος, Δ. Μελετάκος 8, Μαλανδρένιας 2, Ασβεστάς 4, Παπαδόπουλος, Μιμίκος 1, Χουρσουντιάν, Χαραλάμπους 4, Βίδρας, Αμανατίδης, Βλαχοθανάσης.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Πιπελίδης): Πόποβιτς, Τζίμπουλας, Παντελίδης 2, Τάσκοβιτς 1, Λιακόπουλος, Καλλιαρίδης, Παπαγιάννης, Τσαμουρίδης 3, Τριανταφυλλίδης 2, Κωστακίδης 4, Αποστολίδης 8, Κουκουτσίδης 1, Δάσκαλος, Κορωνάς, Φιλόσογλου, Παπαδόπουλος 2. Διαιτητές: Συρεπίσιος- Μερτινιάν, Κόκκινη: 50:14 Τάσκοβιτς (επικίνδυνο παιχνίδι- δεν κρατήθηκε δελτίο), Δίλεπτα: 7-5, Πέναλτι: 5/5-1/1.

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ – ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV 24-29
Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-4, 5-8, 7-11, 9-12, 11-17 (ημχ.) 13-19, 14-21, 17-22, 20-24, 21-26-24-29
ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ (Πάνος Γούσιος): Καραπαναγιωτίδης, Γιαννακίδης, Καλόμοιρος 7, Παπαγεωργίου 1, Αντωνιάδης, Καβουσανάκης 1, Ελέτα 2, Μπάτζιος, Αποστολίδης 2, Τσαναξίδης 4, Ζαφείρης 2, Ανανιάδης 1, Ορφανουδάκης, Ψωμανθιανός. Κουκμίσης 4, Αλατσατιανός.
ΠΑΟΚ (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Δέλιας, Λοΐζος, Κοτανίδης, Ελεζούα, Νικολαΐδης 1, Γιόσμου, Πετρίδης, Παλάσκας 6, Καραγκιοζόπολος 3, Κωστακίδης 2, Μαστορογιάννης 1, Κοκώνης 4, Κυπραίος 5, Αποστόλου, Τσεσμετζίδης 1, Αραμπατζής 6.
Διαιτητές: Κατσίκης-Μιχαηλίδης, Δίλεπτα: 7-4 , Πέναλτι: 2/2-3/3

Κύπελλο Γυναικών

HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ- ΠΑΟΚ MATECO 19-33
Τα πεντάλεπτα: 2-5, 4-6, 5-8, 6-11, 8-15, 9-19 (ημχ), 10-22, 11-24, 12-25, 14-28, 16-30, 19-33.
ΑΕΠ Πανόραμα (Χριστοδουλίδης): Καβαζοπούλου, Σπανού, Αργυροπούλου 7, Χριστοδουλίδου, Αναστασιάδου, Αμανατίδου 3, Μεντεσίδου 6, Κυρικλίδου, Τσερέπη, Σεβδιλή 1, Αλυγιζάκη, Καρσανίδου, Ζυγούρα, Κουλούρη 2, Ιωαννίδου.
ΠΑΟΚ Mateco: Ράτσικα, Αρβανίτη, Σαμολαδά 2, Κρίτζαλη 1, Παναγιωτίδου 2, Γκάτζιου 4, Ζυγούρα 10, Φερφόλια 2, Μπατζαρακούδη, Νίκολιτς, Βαφειάδου 6, Κωστοπούλου 2, Ευμορφίδου 2, Θεοδωράκη, Ζίντεκ 1, Κουρκουλάκη 1.
Διαιτητές: Γρηγοριάδης – Τομίδης. Δίλεπτα: 4-3. Πέναλτι: 2/3 – 1/1

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ – ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ 12-27
Τα πεντάλεπτα: 0-2. 1-3, 1-6, 2-10, 4-11, 6-12 (ημχ) 7-15, 9-17, 9-19, 10-22, 10-24, 12-27
Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ (Ταρινίδης): Ζιάκα, Ανδρίτσου, Ζιάκα Ε. 1, Πλιόγκα 3, Βασιλειάδου 4, Τροχίδου, Παρασκευαΐδου, Πυριτιδου, Τροχίδου 1, Παύλου 2, Λαζαρίδου, Μαντζιρη, Τομίδου 1, Τρελοπούλου, Πέγιου, Παπαδοπούλου.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (Γκόλια): Μάμαλη, Μπαλάφα 6, Σκουτέλα 4, Καλοϊδή 5, Σκάρα 2, Νούλα 1, Μούρνου 3, Σαΐντοβα, Ανδρίτσου 1, Πέτροβιτς 1, Τσαουσίδου, Μάστακα 4.
Διαιτητές: Καζατζίδης – Μπουγιακας. Δίλεπτα: 4-5. Πέναλτι: 2/4 – 2/3

 

 

 

 

HB Training

HANDBALL PREMIER

osfplogoth aeklogoth paokogoth dukelogoth diomidislogoth aeroposlogoth filipposlogoth ymcalogoth fivoslogoth drama86logoth 	arisniklogoth pylaialogoth

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ofnilogoth paokogoth kamaterologoth filipposlogoth anagennisilogoth panoramalogoth malexgiannitslogoth pylaialogoth kyklopeslogoth veroia2017logoth