Hellenic Handball Federation

Official Website

oxe ert
Handball Premier (3η αγωνιστική) και Α2 Ανδρών (1η αγωνιστική)

Τετάρτη 4 Οκτωβρίου 2017

Handball Premier (3η αγωνιστική)
ΧΑΝΘ- ΠΑΟΚ 17-34

Παρασκευή 6 Οκτωβρίου 2017
Handball Premier (3η αγωνιστική)
Αερωπός Έδεσσας- ΑΕΚ 17-26

Σάββατο 7 Οκτωβρίου 2017
Handball Premier (3η αγωνιστική)
ΑΣΕ Δούκα- Πανελλήνιος ΓΣ 29-15

Χιλιώτης ΓΣ Δράμα 1986- ΓΑΣ Καματερού 20-20
Διομήδης Άργους- Φίλιππος Βέροιας 24-22
Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή- Φοίβος Συκεών 34-19

A2 Ανδρών (1η αγωνιστική)
Άρης Νίκαιας- Ολυμπιακός Κ. 29-23
Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων- Αγριά Βόλου 24-14
Ποσειδών Λουτρακίου- ΕΣΝ Βριλησσίων 20-17
ΟΦΝΙ- Ακαδημία Πάτρας 26-25
Έσπερος Καλλιθέας- Ιωνικός ΝΦ 21-22

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
ΧΑΝΘ – ΠΑΟΚ 17-34
Τα πεντάλεπτα: 2-1, 3-4, 3-6, 6-8, 7-11, 7-14 (ημχ.), 7-17, 8-19, 10-23, 12-26, 16-30, 17-33
ΧΑΝΘ (Αντώνης Τσολάκος): Μουρατίδης, Τσιρογιάννης 1, Καφαντάρης 1, Σαργηγιαννίδης, Ν. Παπαδόπουλος, Ρεμπελάκος, Δέσπος 5, Ιωαννίδης, Κουρουμλίδης 2, Στίγγας 1, Τσαμήτρος, Βαρδάκας, Παπαβασίλης, Μπόλας 2, Τσαγκαράκης 3, Μπαϊρλής 2.
ΠΑΟΚ (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Αραμπατζής 1, Παλάσκας 5, Γουργούμης, Τσίλης 3, Καραγκιοζόπουλος, Γκρκ 5, Νικολαΐδης 1, Κοκώνης 3, Πετρίδης 2, Μαστορογιάννης 4, Πέγιοβιτς 1, Κυπραίος 2, Βεσελίνοβιτς 5, Κοτανίδης, Καλόμοιρος 1, Κολοβός
Διαιτητές: Θεοδοσίου- Δελόγλου, Δίλεπτα: 3- 2, Πέναλτι: 1/3-4/5

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ- ΑΕΚ 17-26
Τα πεντάλεπτα: 3-1, 5-3, 6-8, 9-8, 9-11, 12-12 (ημχ.), 12-13, 13-17, 13-19, 16-20, 17-22, 17-26
ΑΕΡΩΠΟΣ (Γιάννης Πηλαλίδης): Αθανασίου, Τζουβάρας Π., Μαυρόπουλος, Τζουβάρας Φ. 2, Κράλλης 3, Τόϊτος, Ανγκέλοφ 3, Δημάκης, Ντράσκιτς 4, Βαφείδης 2, Κυριμλίδης, Κυριακού 3, Λιόφης, Λαζαρίδης, Τριανταφύλλου, Ρόμπης.
ΑΕΚ (Νίκος Γραμματικός): Χρ. Νικολαΐδης, Τσικογιαννόπουλος, Πέρρος 3, Γεωργιάδης 2, Χόγκας 8, Ζαμπούνης 1, Π. Νικολαΐδης 6, Ραντούλοβιτς, Συγγάρης, Αντωνιάδης, Λόκεν 1, Δομπρής 2, Βαμβακάς 1, Βραζάλιτσα 2, Αλικάκος, Μυλωνάς.
Παρατηρητής: Θεοδοσάκης, Διαιτητές: Κατσίκης- Μιχαηλίδης
Δίλεπτα: 2-2, Πέναλτι: 1/1-4/4

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 29-15
Τα πεντάλεπτα: 1-1, 4-2, 6-2, 8-4, 9-7, 11-8 (ημχ.), 13-10, 17-13, 21-14, 23-15, 25-15, 29-15
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ (Κώστας Μπούνας): Μωραΐτης 1, Τόμπρος, Παπαπούλιος 2, Γκέρτσος, Νομικός, Μπραουδάκης, Μίτροβιτς 6, Μπάρμπας, Ντούνης, Μπάγιος 2, Ζιβούλοβιτς 2, Τζανιδάκης 2, Νταρσουλάντ 7, Αραπακόπουλος 4, Π. Κολλύρης, Κεδέρης 3
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ (Σπύρος Μπαλωμένος): Αντωνιάδης, Νιντερέγγερ, Σιαματάς 5, Πανταζής 1, Ζαφείρης, Οικονόμου, Κολιούλης 2, Κατρής, Ταουσάνης 1, Πόποβιτς, Ν. Κολλύρης 1, Τσομπανίδης, Τσακούλης 4, Κοροβέσης 1, Μπαλάσκας, Ζάτσε
Διαιτητές: Τσάκωνας – Κουτσός Δίλεπτα: 3-3 Πέναλτι: 1/2-3/4

ΓΣ ΔΡΑΜΑ 1986-ΓΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 20-20
Τα πεντάλεπτα: 1-1, 3-2, 4-3, 5-4, 5-5, 9-7 (ημχ), 10-9, 13-11, 14-13, 14-14, 18-18, 20-20
ΓΣ ΔΡΑΜΑ 1986 (Αθανάσιος Βαλαβάνης): Παπάζογλου, Τσεπίδης, Μπέτζιος, Χαϊτίδης 2, Κοτσαμαρίκογλου 2, Ιακωβίδης, Τουνγκελίδης 9, Γιαννακόπουλος 3, Τσιτσίγκος, Θωνίδης 2, Τσαύλος 2, Κοβογλανίδης, Βακκάς, Κουτζακιώτης, Σισμανίδης.
ΓΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Παναγιώτης Μεσσήνης): Σαμαράς 1, Λαδάκης, Σκοδριανός 1, Μπαλάσκας, Καμπουράκης, Μελετάκος 2, Πιτερός, Κλέωπας, Τότος 5, Μιμίκος, Μαγκαφουράκης, Μπούτος 6, Βορυλλάς, Κουρέτα 3, Χελιώτης 2, Βλαχοθανάσης.
Διαιτητές: Μπέτμαν-Τζαφερόπουλος Δίλεπτα: 5-6, Πέναλτι: 4/5-4-5.

Οι διαιτητές έγραψαν στο φύλλο αγώνα: 1. Το παιχνίδι διεξήχθει χωρίς ηλεκτρονικό πίνακα, χρονόμετρο-σκόρ και ποινές. Ανέλαβε η γραμματεία σύμφωνα με τον κανονισμό. 2. Η Α' ομάδα ΓΣ Δράμα 86 δεν έφερε στο αριστερό μανίκι το σήμα της Handball Premier οσο όφειλε σύμφωνα με τον κανονισμό.

ΑΟ ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 24-22
Τα πεντάλεπτα: 1-0, 1-2, 4-5, 6-7, 8-8, 12-11 (Ημίχρονο), 15-13, 16-14, 18-16, 21-18, 21-19, 24-22
ΑΟ ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Κώστας Δεληγιάννης): Παπαντωνόπουλος, Ταουσάνης 1, Κρεμαστιώτης, Σμυρνιώτης, Αργυρού Χ. 2, Αργυρού Ιουλ. 7, Μούγιτς 5, Χειβιδόπουλος, Αϊβαλιώτης, Μάρκοβιτς 5, Μπεκιάρης, Χαντέλης, Τσατσάς, Άρσιτς, Γιόσμου 3, Δάσκαλος 1.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Κύρος Σαράφης): Ευαγγελόπουλος, Ζλατάνος, Ζευγαρόπουλος 3, Τριανταφυλλίδης, Μπαλτατζής, Παπαδόπουλος Α., Τσιμπούλας, Ψωμιάδης, Χαραλαμπίδης, Σεϊρεκίδης 6, Φιλόσογλου, Κωστακίδης 4, Αποστολίδης 3, Ασρενασβίλι 3, Γρηγοριάδης 1, Παπαδόπουλος Σ. 2.
Διαιτητές: Βήτας-Σκλαβενίτης Δίλεπτα: 4-5, Πέναλτι: 5/5-1/2.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ/ΟΜΙΛΟΣ ΞΥΝΗ- ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ 34-19
Τα πεντάλεπτα: 3-0, 7-2, 9-5, 14-7, 16-8, 18-10 (ημχ.), 22-12, 25-13, 27-15, 30-15, 31-16, 34-19
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γιώργος Ζαραβίνας): Τσακνής, Κωστακίδης 4, Τζηράς 7, Καραμπουρνιώτης 4, Στούμπης 3, Ασβεστάς, Α. Παπαδόπουλος, Κανδύλας 1, Σανίκης, Αλβανός 5, Παπαδιονυσίου 4, Φάμπατς 2, Λιάπης 2, Τσιλιμπάρης, Λιόλιος 1, Χάλαρης 1
ΦΟΙΒΟΣ (Δημήτρης Πελεκίδης): Χατζηγιαννίδης, Πίτσιος 1, Μέτσης 1, Χρ. Παπαδόπουλος 3, Π. Παπαδόπουλος, Λόια, Δεληζάνος 1, Μπόσκος 1, Χατζής, Μαρκάτος, Μιχαηλίδης, Μανωλούδης 1, Πατσιάς 3, Παπαγεωργίου, Τσαμεσίδης 7, Χατζηβακαλέλης 1
Διαιτητές: Τόλιος- Φωκίτης Δίλεπτα: 2-6 Πέναλτι: 4/5-0/1

 

Τσάλεντζ Καπ (2ος γύρος)

ΑΛΟΪΖΙΑΝΣ- ΠΑΟΚ 17-34 (8-19)
ΑΛΟΪΖΙΑΝΣ (Μάθιου Μάμο): Γκαλέα, Μπουγκέλα 1, Ζάρμπ, Μίφσουντ 4, Ζάμιτ 2, Ντι Πιλάτο 4, Λέμις 1, Τσετκούτι, Νάουντι 3, Άταρντ, Ν. Τάντι, Γκαργκάνο 1, Σούλε, Φσάντι, Μιχαίλοβιτς, Γ. Τάντι 1
ΠΑΟΚ (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Αραμπατζής 3, Παλάσκας 4, Γουργούμης, Τσίλης 4, Καραγκιοζόπουλος 5, Γκρκ 3, Νικολαϊδης 6, Κοκώνης 3, Πετρίδης, Μαστορογιάννης, Πέγιοβιτς 1, Κυπραίος 3, Βεσελίνοβιτς 3, Κοτανίδης.
Διαιτητές: Δίλεπτα: 2-2, Πέναλτι: 2/2-2/3

Α2 ΑΝΔΡΩΝ (Νότιος Όμιλος)

ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ- ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ 24-14
Τα πεντάλεπτα: 1-3, 3-5, 5-5, 7-6, 9-6 10-7 (ημχ) 12-7, 14-8, 17-10, 19-12, 21-12, 24-14
Α.Ο. ΛΕΩΝΙΔΑΣ (Δημήτρης Αθανασιάδης: Μακρυγιάννης 7 Παράσχης 3 Μαρουδας 4 Προκοπίου 1, Μανδυλαρας 2, Ξηρός, Τσέλος 4, Σοφικιτης, Γκίκας, Κουλελες Γιαννακουρας, Θάνος 2, Καραμαγκελας, Κλειτσικας 1, Βασιλείου Γουναρας.
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ (Γιάννης Τσιάπας): Μακρής 5, Κουριδης, Πιππης, Οικονόμου 1, Μηλιορδος Καρανασιος 3, Μιχαηλίδης 1, Καραπαναγιωτιδης, Κρανιωτης 1 Ζωναροπουλος 3 Καλουας, Σαμαράς.
Διαιτητές: Κινατζιδης-Φουρακιδης, Πέναλτι 4/1 - 4/2

ΟΦ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΩΝ ΣΠΟΡ ΠΑΤΡΑΣ 26-25
Τα πεντάλεπτα: 3-2, 4-4, 6-5, 7-6, 7-7, 10-7 (ημχ), 12-10, 14-12, 17-15, 23-23, 25-24, 26-25
ΟΦΝΙ (Γιώργος Μπένιας): Τηνιακός, Ράμμος 2, Τζούκας 1, Κούτσης 4, Βαλούρδος 6, Γκουλής, Μπίλος 2, Συμεωνίδης, Παπουτσής 3, Μαυρομάτης, Χρόνης, Ιατρίδης, Κωνσταντέλος, Οικονόμου 2, Λουκιδέλης, Γιαννόπουλος 6.
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΩΝ ΣΠΟΡ (Γιάννης Παπαγιανόπουλος): Διαμαντόπουλος, Καλούδης 1, Γαβριήλ- Μπακόπουλος, Παναγιωτακόπουλος 5, Μαρκάτος 1, Λάγκης, Βύρλος, Παπαγιαννόπουλος 4, Γεωργίου 5, Παπαδόπουλος, Τόμοβιτς 6, Μάρκοβιτς 3, Χαραλαμπάκης, Κωνσταντινίδης, Τριανταφύλλου, Παπαλέξης.
Διαιτητές: Κουτσός- Παπαματθαίου, Δίλεπτα: 8-4, Πέναλτι: 2/3-5/8

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ- ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 29-23
Τα πεντάλεπτα: 2-3, 5-6, 8-6, 8-7, 11-11, 14-14 (ημχ.), 17-15, 20-17, 21-19, 24-21, 27-22, 29-23
ΑΡΗΣ (Τάκης Μελετάκος): Τζανακάκης, Κουρής, Μπελεχρής, Τόμσον, Αθανασίου 3, Τούτσης 7, Αμανατίδης 3, Μουλιάτος 1, Ζαχάρης 2, Παπαϊωάννου 1, Κλημανόγλου 5, Ταβλαρίδης 1, Χαραλάμπους 3, Γιαμουράνης, Χατζηκωνσταντίνου 2, Γρηγοράκης 1.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Παπαδημητρίου, Ρηγόπουλος, Καραγκούνης, Πετράκος 10, Σωτηράκης, Παντελάκης, Λοπαρνάκης 3, Ζαφειράκης 1, Νάκος, Ξενίδης, Τσακίρης 3, Ματθιάδης 4, Μανωλίτσης, Πορτόγλης 2, Τιμπαμπογλου, Ντρέου.
Διαιτητές: Τσάκωνας- Ζήσης, Κόκκινη: 39’ Ντρέου (επικίνδυνο παιχνίδι), Δίλεπτα: 4-4, Πέναλτι: 4/4-3/3.

ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ-ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ 20-17
Τα πεντάλεπτα: 3-1, 3-3, 3-3, 4-5, 7-6, 10-8 (ημχ.), 14-10, 14-12, 15-15, 17-15, 18-17, 20-17
ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ (Κώστας Τούτσης): Αικατερίνης 5, Πλιακούρας, Παλαιολόγος, Γκίνας 2, Δημητρόπουλος, Κάπας, Τυφτικίδης, Μαρινάκης, Μπεκιάρης 4, Μπάμπης, Σταματίου, Βλαχογεώργιος, Οικονόμου, Φίλης Κ, Βασιλειάδης 8, Ρουμελιώτης.
ΕΣΝ ΒΡΙΛΙΣΣΙΩΝ (Δημήτρης Καφφάτος): Καμπούρης, Γκουλέ 3, Λέκκας 1, Ντούσικος 2, Ορκας, Τσαγκούλης, Μανιουδάκης, Φίλης, Νικολακόπουλος, Παπαϊωάννου, Σταύρου, Γιαννόπουλος 2, Φίλιππας, Παπαδόπουλος 2, Σομπιρακούλ 1, Κουμαραδέλης 6.
Διαιτητές: Καραπάνος-Αβράμης Δίλεπτα: 1-1, Πέναλτι: 2/4-0-1.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ 21-22
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 5-5, 7-7, 9-8, 10-10, 12-11 (ημχ.), 13-11, 13-12, 15-14, 17-15, 20-20, 21-22
ΕΣΠΕΡΟΣ (Νίκος Τσαφαντάκης): Μασουρίδης, Παπαδημητρίου, Διακουμάκος, Μπακαβέλος 2, Γκλαβόπουλος 1, Σιατιρλής 1, Μπανιάς, Λάλας 5, Καύκουλας 5, Ξανθόπουλος 3, Μάνθος, Θεοδοσόπουλος 2, Κοντούλης 1, Δαλέκος 1, Καλλονιάτης.
ΙΩΝΙΚΟΣ (Βαγγέλης Μαντζόπουλος): Μπουλούμπασης 1, Αργυράκης 4, Μαυροφρύδης 1, Πόρουμπ 1, Μπούτος 5, Κώστας, Αντωνιάδης, Μάγκο 1, Μπιτόπουλος 4, Μουρελάτος, Αντωνόπουλος 2, Παναγιώτου 2, Τσαγκόγεωργας, Μπίλος, Σωτηρίου.
Διαιτητές: Φωτακίδης- Κινατζιδης, Δίλεπτες: 0-1, Πέναλτι: 1/1-3/3

 

 

HB Training

HANDBALL PREMIER

osfplogoth dukelogoth aeklogoth diomidislogoth paokogoth 	panellinioslogoth filipposlogoth aeroposlogoth fivoslogoth kamaterologothh ymcalogoth drama86logoth

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ofnilogoth   paokogoth   anagennisilogoth   malexgiannitslogoth   panoramalogoth   filotaslogoth   filipposlogoth   kamaterologoth   aristheslogoth