Hellenic Handball Federation

Official Website

OXE TELIKO
Κύπελλο Ανδρών (1ος γύρος), Κύπελλο Γυναικών (1ος γύρος)

 

Σάββατο 1η Δεκεμβρίου 2018
Κύπελλο Ανδρών (1ος γύρος)
Πρωτέας Άρτας- Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή 14-36
ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου- ΑΕΣΧ Πυλαίας 24-29
Ζαφειράκης Νάουσας- ΑΕΚ 25-36
ΕΣΝ Βριλησσίων- ΑΣΕ Δούκα 26-29
Αερωπός Έδεσσας- Φοίβος Συκεών 30-22
Τελαμών- ΑΟ Νηρεύς 25-28
Πανελλήνιος- Διομήδης Άργους 19-21
Αρχέλαος Κατερίνης- ΓΑΣ Κιλκίς 25-31

Κύπελλο Γυναικών (1ος γύρος)
Μέγας Αλέξανδρος- Φίλιππος Βέροιας 26-19
Φέτα Ήπειρος Αναγέννηση Άρτας- Βέροια 2017 28-21

Κυριακή 2 Δεκεμβρίου 2018
Κύπελλο Ανδρών (1ος γύρος)
Φαίακας Κέρκυρας- Απόλλων Καλαμαριάς 32-22

Ιωνικός ΝΦ- ΧΑΝΘ 24-23 (παράταση)

Κύπελλο Γυναικών (1ος γύρος)
Εθνικός Κοζάνης- HONDA Πανόραμα 32-38

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΔΡΩΝ

Α’ φάση - 2ος γύρος (12/12/2018)
Αερωπός Έδεσσας- ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV
Ιωνικός ΝΦ- Φίλιππος Βέροιας
ΓΑΣ Κιλκίς- Ολυμπιακος ΣΦΠ / Όμιλος Ξυνή
Φαίακας Κέρκυρας - ΑΕΣΧ Πυλαίας

Χωρίς αγώνα προκρίθηκαν στους προημιτελικούς ΑΟ Νηρεύς, ΑΕΚ, Διομήδης Άργους και ΑΣΕ Δούκα.

Η κλήρωση των προημιτελικών θα γίνει στις 13 Δεκεμβρίου 2018

Στατιστικά

ΠΡΩΤΕΑΣ- ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ/ΟΜΙΛΟΣ ΞΥΝΗ 14-36
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-6, 4-8, 7-12, 9-13, 9-16 9ημχ), 10-20, 11-22, 11-26, 11-29, 13-33, 14-36
ΠΡΩΤΕΑΣ (Ντάλας): Γεωργαρλής, Τσέλιος Π. 2, Κουμαραδέλης 1, Σακκάς, Φώτης, Κίτσος 2, Τσέλιος Ν. 1, Τσέλιος Γ., Μπίζγκα 2, Γιαννόπουλος 6, Ρίζος, Βουρλόκας, Καντσης, Κώστας.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ζαραβίνας): Λόλας 1, Μάνθος 2, Κρητικός 4, Καραμπουρνιώτης 1, Λέμος 7, Τερλέτσκι, Ασβεστάς 4, Παπαδόπουλος, Κανδύλας 3, Μπούμπαλο 6, Κόντης, Άρσιτς, Αραπακόπουλος 1, Δεληχρήστος 1, Τσίλης 5.
Διαιτητές: Πατιός – Τσιάνας. Δίλεπτα: 3-0. Πέναλτι: 0/0-1/2

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 26-29
Τα πεντάλεπτα: 2-3, 3-5, 5-7, 7-10, 9-14, 12-16 (ημχ) 15-18, 20-20, 21-23, 23-25, 24-28, 26-29
ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ (Δραγάζης): Καμπούρης, Ακάλεστος 3, Τσικογιαννόπουλος 1, Λέκκας 1, Πέρρος Γ. 5, Ντούσικος 2, Όρκας 1, Τσαγκούλης, Αντωνιάδης, Νικολακόπουλος 2, Ιωαννίδης, Βαμβακάς 3, Χάλαρης 7, Πέρρος Κ. 1.
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑΣ (Μπούνας): Μωραΐτης 3, Τόμπρος, Παπαπούλιος 4, Αϊβαλιώτης 4, Πολύδωρος , Κολλύρης Ν., Μπραουδάκης, Ταουσάνης Α. , Ταουσάνης Ι. 2, Ντούνης 4, Σαμαράς 2, Λιόλιος 7, Τζανιδάκης, Τσακούλης, Κολλύρης Π., Κεδέρης 3.
Διαιτητές: Σκλαβενίτης – Γιαβουρτάς. Δίλεπτα: 4-6. Πέναλτι: 3/4 – 3/4

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ – ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ 30-22
Τα πεντάλεπτα: 2-3, 5-5, 9-5, 10-9, 13-11, 15-13 (ημχ) 18-16, 20-18, 25-18, 26-18, 28-21, 30-22
ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ (Πηλαλίδης): Αθανασίου, Τζουβάρας Π., Μαυρόπουλος, Μαυροδουλάκης, Τζουβαρας Θ. 7, Κράλλης 5, Λάππας, Θεοδωρόπουλος 5, Δημάκης 3, Μπάρμπας, Βαφείδης, Μησαηλίδης, Κεσίδης 7, Κυριακού 3, Λιόφης, Αρνανιτίδης.
ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ (Τσολάκος): Νεόφυτος, Πατραμάνης, Μαρκατάτος, Μήγγας 1, Πίτσιος, Μέτσης 4, Δέσπος 7, Παπαδόπουλος Θ, Παπαδόπουλος Π, Μπόσκος, Μανωλούδης 3, Σιριγγίδης 1, Δεληζάνος 1, Παπαγεωργίου, Τσιντίδης 3, Χατζηβακαλέλης 2.
Διαιτητές: Δελόγλου – Θεοδοσίου Δίλεπτα: 4-1 Πέναλτι: 1/2-2/6

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ- ΑΕΚ 25-36
Τα πεντάλεπτα: 1-3, 3-6, 5-9, 8-12, 10-17, 11-18 (ημχ), 12-21, 14-24, 16-27, 20-27, 21-33, 25-36
ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ (Μαρμαρά): Βλάχος 5, Διδασκάλου 3, Χατζηγεωργίου 6, Ρότζιος, Πετρίδης 5, Μήτσικας 1, Καραμπέλκος 3, Τζουβάρας, Καραβίτης, Βραχιολίδης 1, Πινακούδης 1, Σιαμίδης, Σιούλης, Μάντσος, Δεληχρήστος, Μπουμπουλέντρας.
ΑΕΚ (Γραμματικός): Γεωργιάδης 9, Μπεκιάρης 1, Ζαμπούνης, Τσάκαλος 3, Συγγάρης, Μπάλαζ 5, Ραντούλοβιτς, Αλβανός 4, Μπάγιος, Γιάκομπσεν, Παπαδιονυσίου, Δομπρής 3, Αργυρού 3, Παλεβίτσιους, Μαντζόπουλος 1, Μπαλάσκας 4.
Διαιτητές: Ουζούνης – Παρασκευούδης. Δίλεπτα: 8-3. Πέναλτι: 2/4 – 5/6

ΓΣ ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ- ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ
Τα πεντάλεπτα: 3-3, 5-5, 7-6, 9-10, 11-12, 14-14 (ημχ), 15-16, 17-19, 19-21, 20-23, 22-27, 24-29.
ΓΣ ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ (Γιάντσα): Γκίκας Γ., Σουρλαντζης Ι., Γκίκας Δ., Σουρλαντζης Δ. 3, Γιάντσα 13, Κωνσταντίνου, Βλάχος 1, Παύλου, Φακίνος 1, Βυθούλκας 3, Λυμπαρδάκης, Δεληκούρας, Καββαλος, Μπότσαρης 1, Παπασπύρου 2, Σκεύης.
ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ (Γούσιος): Μπάτζιος, Ψωμαθιανός 5, Αντωνιάδης 1, Παπαγεωργίου 4, Κουκμίσης 6, Γιαννακίδης, Καραπαναγιωτίδης, Τσαναξίδης 1, Πετρίδης, Παπαγεωργίου, Τσόχας, Τερζίδης 1, Αλατσατιανός 4, Σαράφης 2, Χουζούρης, Ελέτα 5.
Διαιτητές: Ανταλής – Ψύλλος. Δίλεπτα: 2-3. Πέναλτι: 2/2 – 5/5

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ- ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 19-21
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-3, 6-6, 7-8, 10-10, 11-12 (ημχ.), 11-12, 11-16, 13-18, 15-19, 17-20, 19-21
ΠΓΣ (Στραβομύτης): Μαυρομάτης, Μπαρμπαράκης 4, Μπαλάσκας, Πανταζής, Σομπιρακούλ 1, Ζάτσε, Νιντερέγγερ, Νικολαϊδης 4, Ζαφείρης, Χατζηγιάννης 6, Μαγκαρουφάκης, Ξανθόπουλος, Χατζηκωνσταντίνου 2. Σιατιρλής, Αλικάκος 2.
ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Δημήτρουλας): Κρεμαστιώτης 2, Τσιγαρίδας 1, Παπαντωνόπουλος, Χειβιδόπουλος, Ρουσσόπουλος 1, Αργυρού 4, Τότος 2, Χαντέλης, Χερουβείμ 5, Σμυρνιώτης, Λαμπρόπουλος, Ζλατάνος, Αναγνωστόπουλος, Τσάτσας 1, Μπλάτσος, Δάσκαλος 5.
Διαιτητές: Τόλιος- Κουτσός, Δίλεπτα: 6-8, Πέναλτι: 3/4-2/2.

ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ – ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ 24-31
Τα πεντάλεπτα: 3-2, 4-4, 5-9, 9-9, 9-10, 11-13 (ημχ) 14-17, 17-20, 20-22, 22-24, 23-27, 24-31
ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Σκούφας): Κοσμίδης, Μάνης, Τριανταφύλλου 4, Ξεφτέρης 1, Δράντζιου, Αναστασίου, Εγγλέζος 5, Ραντζέλοβιτς 6, Θυμιόπουλος 1, Τσάβες, Τερζής, Παπανάκος, Καϊμακάμης 6, Σκούφας Δ., Καραδήμος 1,
ΚΙΛΚΙΣ (Λαζαρίδης): Βιλιτζής, Μέγγας 5, Βαφειάδης, Βαφειάδης Β., Μαυρόπουλος 1, Δούγιας 15, Τοκατζόγλου Α, Ιλερής 1, Γιαβασίδης, Σάκκαλης, Τοκατζόγου Β. 3, Πιστόλας, Φαγουρίδης Α., Φαγουρίδης Σ. 2, Κοβλακάς.
Διαιτητές: Νάσκος – Χαρίτσος Δίλεπτα: 5-4 Πέναλτι: 0/0-6/7

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ- ΧΑΝΘ 24-23
Τα πεντάλεπτα: 2-2, 2-4, 3-5, 3-8, 5-8, 8-9 (ημχ.), 10-11, 13-12, 15-14, 18-18, 21-19, 21-21 (κ.α.), 23-22, 24-23
ΙΩΝΙΚΟΣ (Μαντζόπουλος): Τσακνής, Αργυράκης 1, Γκέρτσος 1, Μπούτος, Ζαχάρης 1, Κρητικός, Αντωνόπουλος 7, Μπιτόπουλος, Γκουλές 5, Αντωνιάδης, Σιάτρας, Λεωνίδας 1, Χελιώτης 3, Μαυροφρύδης 1, Καπετάνιος, Μπουλούμπασης 4.
ΧΑΝΘ (Τούτσης): Μπόλας 3, Τσιρογιάννης, Δινάλης, Σαρηγιαννίδης 1, Τσαγκαράκης, Τζίνεβης 4, Ιωαννίδης, Κεσίδης 1, Βαρδάκας 3, Αγαθόνικος 3, Παπαβασίλης 7, Κύρτσιος, Μουρατίδης, Ρίζος 1, Αρβανιτίδης, Γιαννακόπουλος.
Διαιτητές: Τσάκωνας- Φωκίτης, Κόκκινες: 35:50 Κεσίδης, 59:51 Λεωνίδας, Δίλεπτα: 7-4, Πέναλτι: 0/6-2/3

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ- ΑΠΟΛΛΩΝ 32-22
Τα πεντάλεπτα: 2-3, 5-5, 7-5, 10-5, 13-6, 16-7 (ημχ), 18-11, 20-13, 23-15, 26-17, 29-20, 32-22
Φαίακας (Κακαρούγκα): Κορακιανίτης 6, Μαντζουρογιάννης 2, Σουλάνης 6, Νάστος 1, Κουλούρης, Πάλλας 2, Αλαμάνος 1, Τζούκας, Δόικας 4, Δελλής 6, Ριγανάς, Κατσακιώτης, Πίτος, Ασμάνογλου 3, Τσόνας 1.
Απόλλων (Μιχαηλίδης): Μπρόικος, Διόμης, Βακουφάρης 7, Πανιόπουλος 4, Μπιτσιάνης, Τσακαλίδης 2, Μπαλέτας 1, Ζώης, Οικονόμου 6, Μέλιος 1, Κουκουλόπουλος 1.
Διαιτητές: Λινάρδος – Νικολαΐδης. Δίλεπτα: 2-1. Πέναλτι: 2/4 – 0/2.

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Προημιτελική φάση (1-2/12/2018)
Φέτα Ήπειρος Αναγέννηση Άρτας - Βέροια 2017 28-21
ΟΦ Νέας Ιωνίας – ΠΑΟΚ (22-23/12/2018) 
Εθνικός Κοζάνης - HONDA Πανόραμα
Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών - Φίλιππος Βέροιας 26-19

Ημιτελική φάση (26-27/1/2019 και 2-3/2/2019)
ΟΦ Νέας Ιωνίας ή ΠΑΟΚ MATECO - Εθνικός Κοζάνης ή HONDA Πανόραμα
Φέτα Ήπειρος Αναγέννηση Άρτας - Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών

Τελικός (16-17/2/2019)

Στατιστικά

Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ- ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 26-19
Τα πεντάλεπτα: 3-2, 4-4, 6-6, 8-7, 11-8, 12-9 (ημχ), 16-10, 19-12, 21-15, 23-17, 25-18, 26-19
Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Ταρινίδης): Πυριτίδου, Ιωαννίδου, Ανδρίτσου 7, Παπαδοπούλου, Αναστασίου 2, Μαντζίρη, Παύλου 5, Λαζαρίδου, Τρελοπούλου, Βασιλειάδου 3, Πιπιλακίδου 2, Τροχίδου Χ. 4, Τροχίδου Ελ. 3, Τομίδου, Ζιάκα, Πέγιου.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Τσικίνας): Νάτσο, Κατσικαρώνη, Εμμανουηλίδου 1, Γιαννοπούλου 3, Ανθίτση 1, Καραχαρίση 6, Θεοδοσοπούλου Β., Σπυριδοπούλου 3, Ζουμπουλίδου, Γεωργιάδου 1, Θεοδοσοπούλου Σ., Νούσια 2, Λούρη 2.
Διαιτητές: Τέμης – Γιάννου. Δίλεπτα: 5-2. Πέναλτι: 1/1 – 1/3

ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ- ΒΕΡΟΙΑ 2017
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-3, 7-4, 9-6, 11-7, 11-10 (ημχ), 12-11, 16-13, 19-15, 21-19, 23-21, 28-21.
Αναγέννηση (Γκόλια): Μπαλάφα 9, Σκουτέλα, Καλοϊδή 7, Μάμαλη, Σκάρα, Νούλα 1, Μέγα, Μούρνου 5, Βράτσεβα, Σαΐντοβα, Κολτούκη, Καναρά, Κουρελή, Τσαουσίδου 4, Μάστακα 2.
Βέροια 2017 (Μακρίδου): Τσιομπάνου 8, Κοτζαχρήστου 1, Μπαντή, Στάμου 1, Βαφειάδου, Δελησάββα 1, Καλμουκίδου 2, Ταϊρίδου, Ανδρονικίδου, Παπαφώτη, Ματαρώνα 6, Νταβίντοβιτς 2.
Διαιτητές: Πατιός – Τσιάνας. Δίλεπτα: 1-3. Πέναλτι: 2/4 – 2/3.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ- HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ 32-38
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 4-6, 5-10, 7-16, 9-20, 12-25 (ημχ), 15-27, 18-31, 19-33, 23-26, 28-37, 32-38
Εθνικός Κοζάνης (Κιοσές): Μπούκου 3, Γκιάτα 3, Φλώρου, Αργύρη 4, Κουντουρά, Χατζηιωάννου, Τζήμου, Καραγιαννίδου 7, Πουχιά, Μουρατίδου 6, Γκαμπούρα Δ., Χατζησαββίδου 5, Ιωαννίδου, Γκαμπούρα Μ. 3, Σούλιου.
HONDA Πανόραμα (Χριστοδουλίδης): Μπελμέζοβα, Νταντίρα, Χαριτάκη, Αργυροπούλου 7, Ιωαννίδου 5, Χριστοδουλίδου 2, Καραβέλη 6, Αναστασιάδου, Αμανατίδου 4, Μεντεσίδου 4, Κυρικλίδου 3, Τσερέπη 2, Σεβδιλή 1, Δημητρακοπούλου 2, Αλιγιζάκη 2.
Διαιτητές: Γρηγοριάδης – Τομίδης. Δίλεπτα: 3-2 Κόκκινη: Χατζηιωάννου (58:37 – επικίνδυνο παιχνίδι, δεν κρατήθηκε δελτίο). Πέναλτι: 3/3 – 6/6

 

HB Training

HANDBALL PREMIER

osfplogoth aeklogoth paokogoth dukelogoth diomidislogoth aeroposlogoth filipposlogoth ymcalogoth fivoslogoth drama86logoth 	arisniklogoth pylaialogoth

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ofnilogoth paokogoth kamaterologoth filipposlogoth anagennisilogoth panoramalogoth malexgiannitslogoth pylaialogoth kyklopeslogoth veroia2017logoth