Hellenic Handball Federation

Official Website

greekbeachhandball
Anixi Marathon Beach Tournament 2017 και Final 4 του πρωταθλήματος θα διεξαχθούν το τριήμερο 21-23 Ιουλίου

Την ευκαιρία να παρακολουθήσουν υψηλού επιπέδου θέαμα από τις κορυφαίες ομάδες Ελλάδας και Κύπρου που συγκαταλέγονται και στο European Beach Tour, θα έχουν οι φίλαθλοι που θα επιλέξουν την παραλία Σχινιά του Μαραθώνα το προσεχές τριήμερο.

Το διάστημα 21-23 Ιουλίου στις εγκαταστάσεις του «Sailing The Club» θα διεξαχθεί τόσο το 6ο τουρνουά του 18ου Πανελληνίου πρωταθλήματος Beach Handball με την ονομασία «Anixi Marathon Beach Tournament 2017», όσο και η τελική φάση (Final 4) του θεσμού.

Στο τουρνουά που θα ξεκινήσει την Παρασκευή θα πάρουν μέρος 16 ομάδες Ανδρών- Γυναικών, μεταξύ αυτών και τρεις Κυπριακές (University of Cyprus, Megabet Plus Ladiez, GAP Vasilopoulos).

Οι τέσσερις κορυφαίες ομάδες ανδρών και γυναικών στην γενική κατάταξη μετά τα αποτελέσματα των έξι τουρνουά, θα προκριθούν στην τελική φάση, όπου θα διεκδικήσουν τον τίτλο του πρωταθλητή Ελλάδος.

Το πρόγραμμα του Final-4 του 18ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος

Σάββατο 22 Ιουλίου 2017
18:20 Α’ ημιτελικός γυναικών (2-3 κατάταξης) -γήπεδο 1-
19:00 Β’ ημιτελικός γυναικών (1-4) κατάταξης) -γήπεδο 1-

Κυριακή 23 Ιουλίου 2017
14:00 Α’ ημιτελικός ανδρών (2-3 κατάταξης) -γήπεδο 1-
14:00 Β’ ημιτελικός ανδρών (1-4 κατάταξης) -γήπεδο 2-
15:30 Μικρός τελικός γυναικών -γήπεδο 1-
15:30 Μικρός τελικός ανδρών -γήπεδο 2-
16:20 Τελικός γυναικών -γήπεδο 1-
17:00 Τελικός ανδρών -γήπεδο 1-
17:45 Απονομές

19895115 1893045281017951 6172613704651014194 n
«Anixi Marathon Beach Tournament 2017»

ΟΙ ΟΜΙΛΟΙ
Άνδρες
1ος όμιλος: Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης, ΑΟ Άνοιξης, ΓΣ Δράμα 1986, ΓΑΣ Καματερού, ΠΑΟ Θρίαμβος

2ος όμιλος: Απόλλων Καλαμαριάς, ΓΑΣ Κιλκίς, Θρακομακεδόνες, ΑΟ Πολιτεία, University of Cyprus.

Γυναίκες
Σπάρτακος Goalbet, AOΑ Καστοριάς, Θρακομακεδόνες, ΑΟ Άνοιξης, Megabet Plus Ladiez, GAP Vasilopoulos.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
Παρασκευή 21 Ιουλίου 2017
17:30 Τεχνική Συγκέντρωση
19:00 Θρακομακεδόνες- ΑΟ Πολιτεία
19:40 ΓΑΣ Καματερού- ΠΑΟ Θρίαμβος
20:20 University of Cyprus- ΑΟ Πολιτεία
21:00 Σπάρτακος Goalbet- Θρακομακεδόνες
21:00 ΑΟ Άνοιξη- ΓΑΣ Καματερού (γήπεδο 2)

Σάββατο 22 Ιουλίου 2017
09:00 GAP Vasilopoulos- Σπάρτακος Goalbet (γήπεδο 1)
09:00 ΑΟΑ Καστοριάς- Θρακομακεδόνες (γήπεδο 2)
09:40 Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης- ΓΑΣ Καματερού (γήπεδο 1)
09:40 ΠΑΟ Θρίαμβος- ΓΣ Δράμας 1986 (γήπεδο 2)
10:20 Απόλλων Καλαμαριάς- ΑΟ Πολιτεία (γήπεδο 1)
10:20 ΓΑΣ Κιλκίς- Θρακομακεδόνες (γήπεδο 2)
11:00 ΑΟ Άνοιξης- Σπάρτακος Goalbet (γήπεδο 1)
11:00 Θρακομακεδόνες- GAP Vasilopoulos (γήπεδο 2)
11:40 Megabet Plus Ladiez- ΑΟΑ Καστοριάς (γήπεδο 1)
11:40 ΑΟ Άνοιξης- ΠΑΟ Θρίαμβος (γήπεδο 2)
12:20 ΓΣ Δράμας 1986- Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης (γήπεδο 1)
12:20 University of Cyprus- Απόλλων Καλαμαριάς (γήπεδο 2)
13:00 ΑΟ Πολιτεία- ΓΑΣ Κιλκίς (γήπεδο 1)
13:00 ΑΟ Άνοιξης- Θρακομακεδόνες (γήπεδο 2)
13:40 Σπάρτακος Goalbet- Megabet Plus Ladiez (γήπεδο 1)
13:40 ΑΟΑ Καστοριάς- GAP Vasilopoulos (γήπεδο 2)
14:20 ΑΟ Άνοιξης- ΓΣ Δράμας 1986 (γήπεδο 1)
14:20 Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης- ΠΑΟ Θρίαμβος (γήπεδο 2)
15:00 Θρακομακεδόνες- University of Cyprus (γήπεδο 1)
15:00 Megabet Plus Ladiez- Θρακομακεδόνες (γήπεδο 2)
15:40 ΑΟΑ Καστοριάς- ΑΟ Άνοιξης (γήπεδο 1)
15:40 Απόλλων Καλαμαριάς- ΓΑΣ Κιλκίς (γήπεδο 2)
16:20 ΑΟ Άνοιξης- Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης (γήπεδο 1)
16:20 ΓΣ Δράμας 1986- ΓΑΣ Καματερού (γήπεδο 2)
17:00 GAP Vasilopoulos- ΑΟ Άνοιξης (γήπεδο 1)
17:00 Σπάρτακος Goalbet- ΑΟΑ Καστοριάς (γήπεδο 2)
17:40 ΓΑΣ Κιλκίς- University of Cyprus (γήπεδο 1)
17:40 Θρακομακεδόνες- Απόλλων Καλαμαριάς (γήπεδο 2)
18:20 Θέσεις 9-10 Ανδρών (γήπεδο 2)
19:00 GAP Vasilopoulos- Megabet Plus Ladiez (γήπεδο 2)
19:40 Α’ ημιτελικός Ανδρών (1Α-2Β) -γήπεδο 1-
19:40 Β’ ημιτελικός Ανδρών (1Β-2Α) -γήπεδο 2-
20:20 Θέσεις 7-8 Ανδρών (γήπεδο 1)
21:00 ΑΟ Άνοιξης- Megabet Plus Ladiez (γήπεδο 1)

Κυριακή 23 Ιουλίου 2017
09:00 Α’ ημιτελικός Γυναικών (1-4) -γήπεδο 1-
09:00 Β’ ημιτελικός Γυναικών (2-3) -γήπεδο 2-
09:40 Θέσεις 5-6 Ανδρών (γήπεδο 1)
09:40 Θέσεις 5-6 Γυναικών (γήπεδο 2)
10:20 Μικρός τελικός Ανδρών (γήπεδο 1)
10:20 Μικρός τελικός Γυναικών (γήπεδο 2)
11:00 Αγώνες Ηλικιακών (γήπεδα 1-2)
11:40 Τελικός Γυναικών (γήπεδο 1)
12:20 Τελικός Ανδρών (γήπεδο 1)
13:00 Απονομές

HANDBALL PREMIER

osfplogoth dukelogoth aeklogoth diomidislogoth paokogoth 	panellinioslogoth filipposlogoth aeroposlogoth fivoslogoth kamaterologothh ymcalogoth drama86logoth

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ofnilogoth   paokogoth   anagennisilogoth   malexgiannitslogoth   panoramalogoth   filotaslogoth   filipposlogoth   kamaterologoth   aristheslogoth