Hellenic Handball Federation

Official Website

yor 9813
Ολοκληρώθηκε στο Δαϊς το διεθνές αναπτυξιακό τουρνουά

Στο επίκεντρο του αναπτυξιακού χάντμπολ βρέθηκε για τέσσερις ημέρες ο ΑΣΕ Δούκα που διοργάνωσε για 8η συνεχόμενη χρονιά του διεθνές τουρνουά “Duke”. Η αυλαία των αγώνων έπεσε το Σάββατο με τους διοργανωτές, αθλητές, προπονητές, συνοδούς αλλά και τους εθελοντές να ανανεώνουν το ραντεβού τους για το 2020.
Στους Παμπαίδες Β’, ΑΕΚ και ΑΣΕ Δούκα διασταυρώθηκαν στον μεγάλο τελικό με τους κιτρινόμαυρους να επικρατούν με 29-21και να κατακτούν την 1η θέση στην κατηγορία τους και οι «μπλε» να τερματίζουν στη 2η.
Στο τρίτο σκαλί του βάθρου ανέβηκε ο Ολυμπιακός Κερατσινίου που επικράτησε του Αερωπού Έδεσσας με 29-20.
Στην κατηγορία Παμπαίδων Α’, η εντυπωσιακή Μάξιμιρ ήταν η μεγάλη νικήτρια αφού στον μεγάλο τελικό επικράτησε του μαχητικού Λεωνίδα Αγίων Αναργύρων με 24-18.
Το εντυπωσιακό μάλιστα είναι ότι η Πρωταθλήτρια Κροατίας τερμάτισε αήττητη στο τουρνουά αφού νίκησε όλες της ομάδες στην κατηγορία της μέχρι να φτάσει στον τελικό και να πάρει την πρώτη θέση!
Την 3η θέση κατέλαβε ο Άρης Νίκαιας που έπειτα από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, νίκησε στον μικρό τελικό τον Δούκα με 18-17.
Εκ μέρους της ΟΧΕ παρόντες ήταν ο Α’ Αντιπρόεδρος Στέφανος Σταμούλης, ο Γενικός Γραμματέας Κώστας Σταματιάδης και ο Διευθυντής Επικοινωνίας Κωνσταντίνος Χατζηδημητρίου, ενώ την ΕΣΧΑ εκπροσώπησαν ο Πρόεδρος Δημήτρης Σταυρακάκης, o Αντιπρόεδρος Λεωνίδας Ιωάννου και ο Ταμίας Δημήτρης Σταματιάδης.
Κατά τη διάρκεια της τελετής λήξης, η ανακοινώθηκε η καλύτερη επτάδα του τουρνουά καθώς επίσης και ο MVP και ο πρώτος σκόρερ.
MVP: Μαράκοβιτς ( Μάξιμιρ)
Πρώτος Σκόρερ: Ντομπρέσκου (Τάλεντουλ)
Δεξί ίντερ: Κολεζάκης (ΑΣΕ Δούκα)
Αριστερό ίντερ: Μαράκοβιτς (Μάξιμιρ)
Πίβοτ: Μάιντακ (Μάξιμιρ)
Αριστερό εξτρεμ: Καλύβας (Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων)– Ζόβακ (Μάξιμιρ)
Δεξί Εξτρεμ: Τσορτέκης (Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων)
Πλέι Μέικερ: Βασιλείου (Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων)
Τερματοφύλακας: Πρπιτς (Μάξιμιρ)
Παράλληλα, η Διοίκηση του ΑΣΕ Δούκα απένειμε τιμητικές πλακέτες στους Συλλόγους των Βριλησσίων και του Καματερού καθώς επίσης και στον ΟΠΑ Δήμου Αγίων Αναργύρων για την άψογη συνεργασία που είχαν.
DUKE 2019
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ – ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
1η ΗΜΕΡΑ (ΤΕΤΑΡΤΗ 02/01)
ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Β’
ΑΣΑΔ – ΑΣΕ Δούκα 20-34
Άρης Νικαίας – Βριλήσσια 19-25
ΑΣΑΔ – Ολυμπιακός Κερατσινίου 22-35
ΑΕΚ 2007 – ΑΣΕ Δούκα 16-34
ΑΕΚ 2006 – Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων 34-25
Άρης Νικαίας – Αερωπός Έδεσσας 21-26
Ιωνικός Ν.Φ. – Διομήδης 15-23
ΑΕΚ 2006 – Βριλήσσια 35-7
ΑΕΚ 2007 – Ολυμπιακός Κερ. 22-31
Αερωπός Έδεσσας – Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων 31-26
ΑΣΕ Δούκα – Ιωνικός Ν.Φ. 32-18
ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Α’
Άρης Νικαίας – Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων 16-27
ΑΣΕ Δούκα – Βριλήσσια 22-15
Άρης Νικαίας – ΓΑΣ Καματερού 20-17
Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων – Talentul 34-20
ΑΣΕ Δούκα – Αερωπός Έδεσσας 29-13
Βριλήσσια – Maksimir 15-37
2η ΗΜΕΡΑ (ΠΕΜΠΤΗ 03/01)
ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Β’
Αερωπός Έδεσσας – Βριλήσσια 21-20
ΑΣΕ Δούκα – Διομήδης Άργους 16-19
Ιωνικός Ν.Φ. – ΑΕΚ 2007 29-17
Άρης Νικαίας – ΑΕΚ 2006 12-29
ΑΕΚ 2007 – ΑΣΑΔ 19-22
ΑΕΚ 2006 – Αερωπός Έδεσσας 25-25
Άρης Νικαίας – Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων 23-22
Ιωνικός Ν.Φ. – Ολυμπιακός Κερατσινίου 14-26
ΑΣΑΔ – Διομήδης Άργους 16-19
ΑΣΕ Δούκα – Ολυμπιακός Κερ. 24-20
Βριλήσσια – Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων 20-17
ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Α’
Άρης Νικαίας – Talentul 35-32
Maksimir – Αερωπός Έδεσσας 39-12
ΓΑΣ Καματερού – Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων 16-26
ΓΑΣ Καματερού – Talentul 36-36
ΑΣΕ Δούκα – Maksimir 20-35
Βριλήσσια – Αερωπός Έδεσσας 27-27
3η ΗΜΕΡΑ (ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 04/01)
ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Β’
Διομήδης Άργους – Ολυμπιακός Κερατσινίου 17-23
Ιωνικός Ν.Φ. – ΑΣΑΔ 23-10
ΑΕΚ 2007 – Διομήδης Άργους 24-27
(θέσεις 7-8) Άρης Νικαίας – Ιωνικός Ν.Φ. 26-25 (shoot out)
(θέσεις 9-10) Λεωνίδας – ΑΣΑΔ 31-13
(1ος ημιτελικός) ΑΣΕ Δούκα – Αερωπός Έδεσσας 27-18
(2ος ημιτελικός) ΑΕΚ 2006 – Ολυμπιακός Κερατσινίου 31-23
(θέσεις 5-6) Βριλήσσια – Διομήδης Άργους 15-19
ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Α’
Μαξιμίρ – Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων 34-22
ΑΣΕ Δούκα – Άρης Νικαίας 26-15
Αερωπός Έδεσσας – Τάλεντουλ 32-30
Βριλήσσια – Καματερό 23-22
(1ος ημιτελικός) Μάξιμιρ – Άρης Νικαίας 29-17
(2ος ημιτελικός) ΑΣΕ Δούκα – Λεωνίδας 19-24
Αερωπός – Καματερό 21-22
4η ΗΜΕΡΑ (ΣΑΒΒΑΤΟ 05/01)
ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Β’
Αερωπός Έδεσσας – Ολυμπιακός Κερατσινίου 20-29
ΑΣΕ Δούκα – ΑΕΚ 21-29
ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Α’
ΑΣΕ Δούκα – Άρης Νίκαιας 17-18
Μαξιμίρ – Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων 24-18
ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΤΕΛΙΚΩΝ
ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Β’
Αερωπός Έδεσσας – Ολυμπιακός Κερατσινίου: 20-29
Τα πεντάλεπτα: 5-6, 7-9, 9-12, 11-14 (ημχ.), 14-17, 16-21, 17-24, 20-29
Αερωπός Έδεσσας: Αβραμίδης, Γκογλης 4, Μάινος 1, Καρανίκας, Ρούμελης, Μαρίνος 2, Πάντσης 4, Καλαντζής 1, Σταυρούλης, Τζούλης 7, Καραϊσαρίδης 1.
Ολυμπιακός Κερατσινίου: Δημητριάδης 6, Μεταξάς 3, Ξυονητός 6, Βρεττός 5, Σουρμελίδης 5, Ανδριωτης, Φουσέκας, Παπακωνσταντίνου 2, Μιχέλης, Γεωργατζής, Τσατσαρης, Τσολάκης 1, Χατζής.
Δίλεπτα: 2-3, Πέναλτι: 3/3-0/0.
ΑΣΕ Δούκα – ΑΕΚ 21-29
Τα πεντάλεπτα: 4-1, 7-7, 10-10, 11-13 (ημχ.), 12-17, 15-22, 20-27, 21-29
ΑΣΕΔ: Μουζακίτης, Βαλκανάς, Δαλιούρης 1, Τσέλιος, Ψυντρίδης 4, Δημουλίτσας 1, Ζησιμάτος, Βλάχος, Γεωργιάδης 6, Παυλάτος 1, Σταματάκος 2, Γιαννούλης 4, Γεωργίου 2.
ΑΕΚ 2006: Πόντα, Παπανικολάου 3, Σφακιωτάκης 5, Βούλγαρης 5, Ραράκης 3, Ρούτσιας 4, Μπίτζης 1, Κοτζιας, Σεβαστάκης, Λιάκος 8, Μαυροφόρας, Παπαευθυμίου, Μπαμπάσης, Χαλιώτης.
Δίλεπτα 6-2, Πέναλτι 1/3 – 4/7.
ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Α’
ΑΣΕ Δούκα – Άρης Νικαίας 17-18
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 4-4, 6-4, 8-7, 9-10 (ημχ.), 11-12, 12-13, 14-14, 15-15, 17-18
ΑΣΕ Δούκα: Αντωνιάδης, Βλαχάκης 3, Καλαμπόκης 4, Κατσικώστας, Κολεζάκης 3, Μπάρκας, Παναγιώτου 3, Παπαϊακώβου, Παπαχαρτοφύλης, Πετρουλάκος, Χαριτωνίδης 3, Χατσατουριάν 1, Δαλγιαννάκης, Καλαρρύτης, Κόντος, Αλευρίδης, Βαλκανάς, Κατσάμπας, Κοντοζαμάνης, Μανουσέλης, Πρίφτης, Τσιαντούλας.
Άρης Νικαίας: Κομποθεκρας, Αλωπουδης, Γρεκας, Τζωρτζης 4, Γαλανης, Βλαχος, Βαρουτης 2, Ταρατσας, Γιαννοπουλος 2, Παιπαης 5, Αρωνης 2, Μπακακεας, Πατσουλίνης 3.
Δίλεπτα: 3 – 3, Πέναλτι:0/0, 3/4.
Μάξιμιρ – Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων 24-18
Τα πεντάλεπτα: 3-2, 5-4, 6-7, 10-8, 12-11 (ημχ.), 17-12, 18-13, 19-15, 22-15, 24-18
Μαξιμιρ: Τομσιτς 3, Σέκελια, Ντοόμπαι, Μάτεριαν 1, Ζόβακ 9, Μαράκοβιτς 7, Ματεριαν Φ., Περιτς, Πρπιτς, Μαϊντακ 3, Γιούριτς 1, Πρέγκλεϊ, Μοσνιτσκα, Ντόμπροζιτς.
Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: Βούκλαρης 1, Οικονόμου, Βασιλείου 2, Βληκίδης 2, Καραφώτης, Κουτουλογένης 1, Τσορτέκης 4, Λόλας 3, Μάρης, Γύζης, Καλυβας 4, Ασβεστάς, Παπαδόπουλος, Λάμπρου 1, Πολυζογόπουλος, Ρουσσάκης.
Δίλεπτα 2-3, Πέναλτι: 0/0-0/0.

HB Training

HANDBALL PREMIER

osfplogoth aeklogoth paokogoth dukelogoth diomidislogoth aeroposlogoth filipposlogoth ymcalogoth fivoslogoth drama86logoth 	arisniklogoth pylaialogoth

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ofnilogoth paokogoth kamaterologoth filipposlogoth anagennisilogoth panoramalogoth malexgiannitslogoth pylaialogoth kyklopeslogoth veroia2017logoth